alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
[polecam] Giotto U-POD QU-500
Gdyby ktos szukał ministatywu, w zasadzie stojaczka do aparatu, ktory bedzie w stanie udzwignac i ustabilizowac duza lustrzanke z obiektywem, polecam wlasnie ten najmniejszy model 500, ewentualnie z kulowa glowiczka:

http://www.giottos.com/U-POD.htm



Jest naprawde niewielki - miesci sie w kieszeni, do tego NAPRAWDE SOLIDNIE wykonany, z odlewow aluminiowych (tak to wyglada), pociagnietych szarosrebrnym hammerite'm. Nogi przy rozstawianiu stawiaja mocn opor, tak ze kilogramowa laika z 35/1.7 stoi pewnie i naprawde sztywno nawet na "pół rozłożenia", także przechylona (w specyfikacji podali 3kg!) Co wiecej - producent przewidzial sytuacje, kiedy nogi sie wyrobia i dolaczyl kluczyk allena do regulacji siły ścisku. Rewelacja!

W centrum BCN dałem 17e, czyli pewnie na iternecie bedzie chodzil po ~12. Jak barszcz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Niezle, brakowalo mi tego troche w wakacje.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Coś podobnego robi Manfrotto.


 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Tylko Manfrotto podaje 2kg i waży 9 deko.

Giotto wydaje się fajniejsze, ale nie widzę jeszcze u nas w sprzedaży.

[ Dodano: 2008-09-13, 23:02 ]
Jeszcze jest Velbon Mini II za 33-35 zł:
http://www.fotorimex.pl/p...bon_mini_ii.htm
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Tylko Manfrotto podaje 2kg i waży 9 deko.
Dlatego napisałem coś podobnego. W dodatku jest do kupienia.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Jeszcze jest Velbon Mini II za 33-35 zł:
http://www.fotorimex.pl/p...bon_mini_ii.htm


Mialem to w rekach, szajsik.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
a ja mam nieco lepsza wersje tego statywu:
http://www.dealextreme.co.../sku.1310~id.53

sprawdza sie tak, ze dzwiga bez problemu k100d + sigma 24-60/2.8 na wysunieciu.. roznica mojego z tym ze stronki, to ze ostateczna glowka jest jeszcze dluzsza i suwana do przodu i tylu, mozna lepiej rozlozyc ciezar dluzszego obiektywu.. poza tym kompaktowy bardzo, plastilkowy.. ale utrzymuje sprzet. Myslalem ze gdyby ten patent z aluminiu zrobic, byloby pozamiatane.. bardzo poreczny
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
argawen napisał/a:
Dlatego napisałem coś podobnego. W dodatku jest do kupienia.

Nie chciałem Cię urazić, tylko dodać pewną konkretną informację. :-B Nie każdemu się chce szukać tego statywu, nie mając nawet podanej nazwy. :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
Myslalem ze gdyby ten patent z aluminiu zrobic, byloby pozamiatane..


O wlasnie :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Ja używam "kieszeniowo" Gorilla Pod, czy jakoś tam, firmy Jobo bodajże.
Wersja największa, udźwig do 3kg (nie próbowałem aż tyle)

Trzyma stabilnie kamerę.
Na YT dostał baty za stabilność, ale to była testowana wersja średnia (udźwig 800g), więc nie dziwne. Myślę że ta do 3kg jest wystarczająco dobra.
Plusy:
+ lekki
+ składany i ma "modyfikowalny" kształt, więc mogę ułożyć w Slingshot 200AW jak mi wygodnie
+ można nie tylko stawiać, ale i zawinąć np. na latarni
Minusy:
- kadrowanie bez głowicy to gimnastyka, więc tylko dla cierpliwych, z poziomiczką Manrotto jakoś tam daję radę
- cena





 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
update: dokupilem jeszcze taka glowiczke:

 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Tak a'propos, to czy woreczki z grochem/żwirkiem do stabilizacji aparatu na przygodnej podstawie nadal są w modzie ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
a byly?
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
były :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Były w modzie, zwłaszcza do makro.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie tylko do makro. Do dzisiaj wielu ich używa jako dodatkową "stabilizację" przy teleobiektywach mocowanych na statywie. Leżą wówczas na górze obiektywu. Pomiektórzy używają tych woreczków jako "podstawki" przy foceniu np. z samochodu
przy opuszczonej szybie.
 

Sadorg  Dołączył: 29 Sty 2008
SQ6GIT, pisał o Gorillapodzie firmy JOBY. A miał ktoś styczność z tymi co na Allegro siedzą (np. http://allegro.pl/item634...40d_50d_5d.html )? Pisałem do sprzedawcy i dowiedziałem się, że to nie jest oryginalny model "SLR Zoom"
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
powalos napisał/a:
Do dzisiaj wielu ich używa jako dodatkową "stabilizację" przy teleobiektywach mocowanych na statywie. Leżą wówczas na górze obiektywu. Pomiektórzy używają tych woreczków jako "podstawki" przy foceniu np. z samochodu
przy opuszczonej szybie.

z lunetami (digiscoping i nie tylko) nadal popularne, zarowno pod (poduszka) jak i nad (kielbasa) ;]
Sadorg napisał/a:
A miał ktoś styczność z tymi co na Allegro siedzą

mam cos takiego w wersji 3kg obciazenia. po kupnie niezbedny byl maly tunning - wywalilem miekkie srubki (straszna mizeria) na twardsze z lbem na imbus, wkleilem srube ktora siedzi w 'klamce' glowicy (mam wersje z mini glowiczka kulowa) jakims dwuskladnikowym klejem (niestety przy probie dokrecenia na amen (tylko tak mialem sztywnosc mocowania) plastikowa klameczka krecila sie w kolko...) i zrobilo sie znosnie. z ciekawosci posadzilem na tym sigma 1.4kg i z k10d i bylo ok. czy polecam: ciezko powiedziec, uzywalem tego ustrojstwa na roznych pochylych kamorach nad adriatykiem i tam ze statywem moglo by byc ciezko (wiatr i podloze) - ten wynalazek z przegubami pozwala naprawde ustadowic aparat blisko podloza w dziwnych warunkach. minusy: trudne poziomowanie (nie mam zadnych poziomniczek itp), poza tym to ze aparat jest niziutko wymusza to ze przy checi zagladniecia w wizjer musimy zejsc rownie nisko:), przeguby zachowuja sie tak a nie inaczej i tego sie nie zmieni (zrozumieja tylko Ci co ten wynalazek dotkna;]) . zdjecia z aukcji (aparat na galeziach itp) to raczej ciekawostka, raz ze to nie jest super sztywne trzymanie sprzetu, dwa ze wydaje mi sie ze ryzyko ze ramie 'osmiornicy' osunie sie i calosc spadnie (naszym sprzetem na pysk) jak najbardziej istnieje (z malpka badz kamerka video moze mniejsze - z racji mniejszej wagi calosci).
pozdrawiam

[ Dodano: 2009-05-22, 15:33 ]
Sadorg napisał/a:
Pisałem do sprzedawcy i dowiedziałem się, że to nie jest oryginalny model "SLR Zoom"

tak na marginesie: wersja 0.8kg jest duzo bardziej watla
 

Sadorg  Dołączył: 29 Sty 2008
klimecki_, dzięki, w międzyczasie kupiłem i nawet już statywik dotarł.
Moja wersja nie ma głowicy kulowej (heh, poziomowanie aparatu będzie jeszcze trudniejsze), ale pierwsze próby wskazują na to, że zdoła utrzyma sprzęt. Tylko zastanawiam się jak szybko się te "kulki" wyrobią (oby nie prędko).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach