motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
pasek nadgarstkowy, ktoś używa?
Zastanawiam sie wlasnie czy by nie podpiac do mojej K10, ktora niebawem mam nadzieje nabawi sie gripa :-P , paska nadgarstkowego?

ale z tego co widzialem to sa co najmniej 2 typy:

1)taki

2)albo taki

(nie patrzcie na ceny bo sa jakies dziwne :-P )

Chodzi o to ze jeden jest na bazie 2 paskow a drugi 3 paskow.

I tu moje pytanie ktory wygodniejszy?
uzywacie w ogole czegos takiego, czy macie jakies inne patenty?

i pytanie pomocnicze :-P czy to mocowanie, ktore wkreca sie w gwint statywowy, da sie odpiac? (tak zeby podpiac do gripa)


Jak byl podobny temat to sorry, nie znalazlem
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
Mam w domu taki nadgarstkowy - jak w poz2 - czyli aparat zawisa na nadgarstku.
Jak chcesz potestowac - moge udostepnic..

pzdr
flood
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ja tez mam taki jak na 2.. bardzo fajny, tylko że wkurza mnie, że ręka cały czas "przypięta" i w praktyce nieużywalna..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
motaba_virus napisał/a:
Zastanawiam sie wlasnie czy by nie podpiac do mojej K10, ktora niebawem mam nadzieje nabawi sie gripa


http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=13092

Nosiłem na takim K10D przez dwa miesiące :-)
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
alkos, kurcze, a ja myslalem, ze to tylko do dalmierzy ma zastosowanie; wygodnie ci bylo? ;-)

flood, oo wielkie dzieki jak juz grip do mnie przybedzie (za pare dni dopiero zamawiam :-P ) to chetnie skorzystam z twojej propozycji :-B

wlasnie tylko tego "uwiezienia" reki, o ktorym pisze dagio, sie obawiam :roll: i tu moze rozwiazaniem bylby taki pasek jak na 1, ale z drugiej strony to mniejsza pewnosc ze nam aparat z rak nie wyleci ;-)

no i pytanie zaadnicze: da sie odpiac jakos nieinwazyjnie ta plytke wkrecana do gwintu statywowego?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
motaba_virus napisał/a:
ze to tylko do dalmierzy ma zastosowanie; wygodnie ci bylo?


Tak, nosze tak teraz F80 - musi byc tylko nieco dluzszy.

motaba_virus napisał/a:
wlasnie tylko tego "uwiezienia" reki, o ktorym pisze dagio, sie obawiam


Jak potrzebuje prawej dloni po prostu wypuszczam aparat - zwisa mi wtedy z nadgarstka.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
alkos napisał/a:
Jak potrzebuje prawej dloni po prostu wypuszczam aparat - zwisa mi wtedy z nadgarstka.


jakbym tak wypuscil K10 z gripem to nawet jesli by mi stawy w rece wytrzymaly to bym sobie niezle uda tym klocem poobijal :-P ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
motaba_virus napisał/a:
jakbym tak wypuscil K10 z gripem to nawet jesli by mi stawy w rece wytrzymaly to bym sobie niezle uda tym klocem poobijal :-P ;-)


Eee tam. Robilem to z sigma 10-20 - trick polega na tym, ze mozesz sobie w koncu aparat Opuscić, pomagając lewą ręką. Zresztą nie ma sensu się produkować - i tak nie uwierzysz słowu pisanemu póki nie spróbujesz sam... :-P
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
swieta racja :-P ;-) :-B
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Ja dołożyłem do Alkosowego paska zatrzask ze smyczy i dzięki temu w razie czego mogę szybko odpiąć aparat od ręki jeśli potrzebuję większej swobody ruchów.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
DDspeed, bałbym się, że sam się wypnie i spadanie na beton :-/
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
flood napisał/a:
Mam w domu taki nadgarstkowy - jak w poz2 - czyli aparat zawisa na nadgarstku.
Jak chcesz potestowac - moge udostepnic..

Ten drugi mi się podoba - już go widzę w zestawie Kaem+DA21Ltd :-) A mogę zapisać się w kolejce? ;-) Pożyczyłbym na kilka dni, ale jak zrobi się trochę cieplej.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ja mam wersję homemade ;-)

Łatwo się zakłada i zdejmuje, nie ma problemu z zapięciem na statyw (nie trzeba nic odkręcać od aparatu - musiałem tylko nieco gniazdo na szybkozłączkę przerobić).
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
motaba_virus masz już ten pasek?Na który się zdecydowałeś i jakie masz wrażenia?Sam będę coś takiego kupował i szukam opini innych użytkowników.Jak jest z jakością,czy ten element który jest przykręcany nie niszczy spodu aparatu?
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
Ja mam i się nie mam zamiaru pozbywac. Oraz w niczym mi nie przeszkadza. Często też nie zapinam.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
buran, mam taki jak nr 1 w pierwszym poscie i... musze przyznac ze bardzo fajna sprawa.
Aparat lepiej trzyma sie lapy i nie trzeba go tak kurczowo sciskac zeby sie nie wysliznal ;-)
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Polecam pasek nadgarstkowy, sam używam od miesięcy. Rewelacja w połączeniu ze zwykłym paskiem.
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
void napisał/a:
Ja mam i się nie mam zamiaru pozbywac. Oraz w niczym mi nie przeszkadza. Często też nie zapinam.
Obrazek


haha
mam tak samo zapięty K200d

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach