Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Możliwy błąd pamięci RAM.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jesli laptop jest "nowy " a chcesz zainstalowac "stary" Win XP - istnieje mozliwosc ze system nie rozpoznaje komponentow komputera. Dlatego tez wiekszosc ( jak nie wszystkie ) laptopy wyposaza sie w Windows Viste.
Jesli to "stary" laptop - mozliwe ze uszkodzony jest twardy dysk lub pamiec RAM.

Rozwiazanie?
sprawdz na jakich chipsetach jest laptop , dolacz sterowniki tychze do Windowsa za pomoca programu nLite , sprawdzic pamiec RAM programem MEMTEST i sformatuj dysk.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Czasem wymagany jest flash biosa gdyż jest on preparowany pod Viśtę.
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
A czy przypadkiem nie stałeś się posiadaczek komputera z dyskiem SATA? Jeśli tak, to potrzebujesz płyty instalacyjnej z podmontowanymi sterownikami do obsługi dysku na SATA. Można zrobić to nLitem na przyklad, albo taka instalke wykonać na pendrive'ie za pomocą przykładowego "USB MultiBoot 10"
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
XP z SP3 to chyba obsługuje SATA
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Mam również XP i wyżuca mi jakiś błąd. :roll:
Jasiek Matacz napisał/a:
Co z tym zrobić?
Zrezygnować ze studiów...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ściągnij jakiegoś Linuksa w wersji Live i sprawdź czy się bootuje.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
plwk napisał/a:
XP z SP3 to chyba obsługuje SATA
Nope. Ja tez obstawiam SATA.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Ja tez obstawiam SATA.
Znaczy, ze XP nie obsługuje SATA ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
argawen napisał/a:
Znaczy, ze XP nie obsługuje SATA ?
Obsluguje SATA, jednak plyta instalacyjna nie posiada sterownikow, wiec instalator nie potrafi dobrac sie do dysku SATA. Sterowniki trzeba wgrac z dyskietki podczas instalacji, gdy wyswietla sie pasek o ktorym pisze Jasiek - klawisz F6 jesli dobrze pamietam, lub samemu sobie stworzyc plyte instalacyjna ze sterownikami SATA, tak jak pisze Lord.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Obsluguje SATA, jednak plyta instalacyjna nie posiada sterownikow, wiec instalator nie potrafi dobrac sie do dysku SATA.
Nie wiem jak w laptopie. Ale ostatnio na PC instalowałem na czysty dysk SATA XP z SP2. Żadnych problemów.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Ale to, że XP nie obsługuje SATA nie znaczy, że instalka się zawiesza. Po prostu przy wyborze partycji do instalacji jest informacja, że nie zostały wykryte żadne dyski. Brak wsparcia dla XP oznacza, że może nie działać karta muzyczna, WiFi, sieć itp czy np. grafika będzie tylko na standardowym sterowniku VGA. Wg mnie to jest problem sprzętu. Tak jak napisałEnzo, ściągnij jakiegoś Linuksa Live i przetestuj.
 
p_ttl
[Usunięty]
w biosie System Configuration->Device Configuration->SATA device Mode i zmień AHCI na IDE.

u mnie pomogło
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Jeśli problemem byłby kontroler SATA, to instalator nie widziałby dysku, BSOD nie powinien się pojawić. Za Meggido - takie objawy daje najczęściej błąd RAM, czasem przegrzewanie się komponentów (ale to odpada, bo jeśli laptop jest nowy, to zakładam, że wiatraczki działają). Co do BIOSu niekompatybilnego z XP, jeszcze się nie spotkałem. Odpal np. Ubuntu z płyty, masz tam w menu test RAM, jeśli przejdzie test, spróbuj odpalić Linuxa, jeśli się wywali - podaj z jakim komunikatem.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
screwdriver napisał/a:
Co do BIOSu niekompatybilnego z XP, jeszcze się nie spotkałem.

Kupiłem swego czasu laptopa Fujitsu-Siemens z Viśtą. Zgromadziłem odpowiednie sterowniki pod XP i zrobiłem podmiankę. Wszystko grało póki nie kopiowałem plików na dysk. Wtedy calość wywalała się do niebieskiego ekranu. Leku na to nie było.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
moim zdaniem ram lub płyta, jak by to było od sata to xp ponazał by że brak dysków twardych / zawsze możesz sciągnać linuxa lub windows 7 i zobaczyc,
linux live do testów najlepszy wkładasz płyte botujesz i wiesz od razu
 
Berrt  Dołączył: 20 Cze 2009
Zciągnij jakąś płytkę z narzędziami (np. Hiren's BootCD), odpal z niej testy pamieci, procesora i dysku twardego. Jeśli przejdzie to poszukaj innej płyty z Windą. Moze twoja płytka jest uszkodzona.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Meggido napisał/a:
Wszystko grało póki nie kopiowałem plików na dysk
Nie była to kwestia sterowników? Ale dobrze wiedzieć. Jaki to był model FS? Dzięki.
 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
Może to i głupie, ale jeśli masz możliwość, to spróbuj docisnąć pamięć w laptopie, ewentualnie wtyczkę od sata. A jakiś inny system operacyjny chodził? Wspominałeś coś o Viście.

Zawsze możesz zainstalować sobie siódemkę. Ja mam i bardziej mi się podoba od Visty.
 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
Jasiek Matacz napisał/a:
Vista chodzi, Fedora 11 chodzi. 7 sobie ściągne za darmo po 20-którymś października, choć i tak mogę mieć darmową z uczelni.

Ściągnij sobie darmową z uczelni. Już są tam wersje RTM. Bezpieczniej. Niby na torrentach jest szybko, ale nie wiadaomo co tam napchali do środka. To już nie te czasy co kiedyś. ;)
NO i w 7 ma być ten tryb XP, chociaż jak coś, to ja używam vmware.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach