Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
witsu, może tak być trzeba by poczytać o wymaganiach - na pewno zalecają minimum 1 gb ramu :) A i sprawdzaj czy ci tego katalogu nie zapycha ;)

[ Dodano: 2007-03-08, 10:20 ]
mygosia, 6.12 (Elokwentny Emu) to kompilacja zrobiona przez forum.ubuntu.pl a 6.10 (Edgy Eft - Zakręcona Traszka) to oficjalna kompilacja Canonical-a. ;)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Przemas napisał/a:
6.12 (Elokwentny Emu) to kompilacja zrobiona przez forum.ubuntu.pl a 6.10 (Edgy Eft - Zakręcona Traszka) to oficjalna kompilacja


A całkiem możliwe... Aż tak głłłłęboko w tym nie siedzę ;-) Wyczytałam zaraz na początku mojej przygody z linuxem, że czasem są kłopoty z 6.12 i lepiej na początek mieć 6.10 - troche się martwiłam, ale niepotrzebnie.

Wczoraj przymusowe odcięcie od sieci wykorzystałam na porządkowanie zdjęć i przy okazji obejrzałam "Dzień świra" :mrgreen:
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Mój problem ze zwiechami został rozwiązany. Lepszy procesor załatwił sprawę. Natomiast jeśli chodzi o ten katalog, to jakoś nie mogę go znaleźć.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
witsu napisał/a:
Natomiast jeśli chodzi o ten katalog, to jakoś nie mogę go znaleźć.

Otwórz katalog domowy i w pasku adresu dopisz
Cytat
/.lzncache
i naciśnij enter. Powinien się otworzyć.
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
tm, dzięki za pomoc. Zmobilizowałes mnie do poszukania rozwiązania. Było ono banalnie proste. Po prostu wystarczyło zaznaczyć wyświetlanie ukrytych plików i katalogów. Teraz wszystko gra. Wyczyściłem folder. Faktycznie było tam trochę śmieci.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
witsu napisał/a:
Faktycznie było tam trochę śmieci.

Te śmieci zajmowały u mnie chyba coś ok. 2GB o ile dobrze pamiętam. :shock:
Lightzone działa u mnie znośnie (znacznie przyśpieszył po zmianie folderu scratch folder na inną partycję i modyfikacji skryptu) , moja konfiguracja to:
AMD Sempron ~1,6 GHz
pamięć 256MB + 128 MB
dysk 80GB z błędami
płyta główna Via ktcośtam (teraz dokładnie nie pamietam, coś z 7+?)
karta graficzna NVidia FX 5200
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Moja konfiguraja przedstawia się następująco:
AMD Athlon 1,7 GHz
pamięć 512 MB (planuję dorzucić jeszcze drugie tyle)
dwa dyski po 40GB (w tym jeden szybki Samsung)
płyta główna ECS kvz7ac
karta graficzna jakiś stary GEEFORCE
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
tm napisał/a:
znacznie przyśpieszył po zmianie folderu scratch folder na inną partycję i modyfikacji skryptu

Możesz napisać parę słów nt. modyfikacji skryptu uruchamiającego LightZone? Albo najlepiej wkleić dokonane zmiany?
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Ijon napisał/a:
Możesz napisać parę słów nt. modyfikacji skryptu uruchamiającego LightZone? Albo najlepiej wkleić dokonane zmiany?


Z mojego postu kilka postów wyżej ;-) :
Zmiany należy dokonwyać w skrypcie o nazwie "LightZone"
Cytat
W opcjach zmień ilość pamięci oraz zmodyfikuj skrypt LightZone:

Znajdź linię: option=-Xmx${maxmem}k
Jest to ilość pamięci jaką może dysponować LightZone, LightZone bez modyfikacji skryptu może używać tylko połowę pamięci operacyjnej.

${maxmem} zmień na ilość pamięci w twoim komputerze (uwaga! w kilkobajtach - ilość w megabajtach * 1024)

Linia po modyfikacji może wyglądać np. tak:
option=-Xmx358400k


ps.: Jeżeli jesteś Ijonem z allegro, to dzięki za Telekonwerter w b.dobrym stanie który kupiłem u ciebie w zeszłym(?) miesiącu.
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Dziś ukazała się najnowsza wersja RAW Therapee oznaczona numerem 2.0.1. Nie miałem możliwości się pobawić, ale skoro przeskok w numeracji jest tak znaczący to może soft nabrał nowej jakości. Z tego co przeczytałem obsługuje RAW z k10 i k100. Jak ktoś ma czas może potestować, ja najwcześniej pobawię się w środę. Będzie jak znalazł na nowy rc.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wow! :shock: a nie dalej jak wczoraj sprawdzałem stronę...... Ale dobrze, śe już jest "dwujeczka". Jeżeli poprawił szybkość działania, to będzie przebój!
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
 
Żeby nie tworzyć nowych wątków....

A czy spotkał się ktoś z takim problemem :



Proszę patrzeć na prawą krawędź. Próbowałem używać różnych progów do otwierania plików i wszędzie to samo.... Dodam iż to DNG ale z PEF-ami mam to samo.. :/
Tutaj akurat otwarty plik w UFRaw.


SYSTEM:

Open SUSE 10.2 1GBRAM + SWAP 600MB 3D-COMPIZ ATI9600PRO
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Yyyyy... Ha! Nawet dziś chyba - mieliśmy podobny problem. Okazało się, że to wina karty SD. Podepnij inną kartę i sprawdź, czy teżwystępuje toto. Chyba, że problem dotyczy tylko Pingwina a pod Windą jest OKO.
Ale żeby tak dziecku lapmą po oczach...
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Spokojnie Michu, czytałem tamten wątek....

Niestety problem jest tylko pod LInuxem w windzie wszystko jest ok.....

Cytat
Ale żeby tak dziecku lapmą po oczach...

O co Ci chodzi.....????
Następnym razem zapnę kaganek.... tylko jak go zsynchronizuję???? :evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vivooo, domyślam się, że ów pasek pojawia się na wywołanych fotach? A jakie wymiary mają (w pxelach) foty wywołane?
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
vivooo, a sprawdź w nowym rawtherape. czy ci to samo robi. Ja jakoś nie zauważyłem takich błędów. Może sobie nowego dcrawa skompiluj (ufraw u mnie działa ok bez tych kolorków rozwalonych z prawej strony).
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Ten link troszkę sie chyba obsunął..??? :)

odpalałem w rawtherapee1.1-pre5-libc6.tgz i to samo...

zastanawiam sie czy to nie wina efektów 3D Compiza i XGL..... :/

Widzę że siedzisz na ubuntu... masz NVidie czy ATI, czy masz odpalony BERYL/COMPIZ na AIGLX czy XGL???




Pozdrawiam
Cytat
domyślam się, że ów pasek pojawia się na wywołanych fotach? A jakie wymiary mają (w pxelach) foty wywołane?


No właśnie jak zapiszę plik np do TIFF czy JPG to mi dodaje do rozmiaru te śmieci... :/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
A czy spotkał się ktoś z takim problemem :


Też mi się taki pasek zrobił przy jakimś pliku z RC [ten z ogrodu botanicznego chyba] w UFrawie. Zdarzyło się to tylko 1 raz - dotyczyło to pliku z K10D. Mam Ubuntu 6.12 i jakąś grafikę na płycie [nie przypomnę sobie w tej chwili co].
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
A mnie się takie cuda działy w Windowsach, tyle że nie z RAWami ale z jpgami. Pomogło przeinstalowanie systemu. Pod Linuksem żadne takie atrakcje na razie mnie nie spotkały. Do tej pory RAWy obrabiałem własnie w UFRawie i LightZone. Dziś pobawię się RAWTherapee.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z innych informacji w necie wynika, że takie paski na brzegu biorą się z odczytywania nadmaiarowych (nie zawierających obrazu) bajtów z RAW-a. Oprogramowanie dostosowane do typu puszki wie, co należy ominąć. Oprogramowanie bardziej uniwersalne daje takie cuda. Należy to obciąć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach