pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Problem z HDD
Mam poniższy program do diagnostyki i naprawy, który był na zewnętrznym dysku i pochodzi od producenta:


Niestety, nawet jak podłącze zewnętrzny dysk USB, to jest on co prawda poprawnie rozpoznawany, ale znajduje się na dolnej liście. Żeby uruchomić programy diagnostyczno-naprawcze (a muszę naprawić, bo jest dużo bad sektorów i nie pracuje dobrze), dysk musi pojawić się na górnej liście. Niestety nie można w żaden sposób przenieść dysku na górną listę, ani zaznaczyć na dolnej do przeprowadzenia testu, czy naprawy. Czy ktoś zna ten program, wie w czym tkwi problem? Help nie pomaga. :-/
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
tego nie znam .spróbuj systemowego diskmgmt
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
pawelek-79, a nie grzebałeś narzędziami typu Partition Magic? Może poustawiałeś jakieś dziwne opcje dla partycji (wszystkie jako logiczne)?
Kupiłem ostatnio dysk WB 1TB i dostałem również ten program. U mnie wyświetla poprawnie wszystkie dyski:

Z Twojego zrzutu wynika, że masz same dyski/partycje logiczne...
 
Kn0r3k  Dołączył: 08 Lip 2008
Jaki ten dysk chcesz sprawdzać? :> (model)
Wersja programu też by się przydała... i system operacyjny jakiego używasz ;)
Robert K. napisał/a:
Z Twojego zrzutu wynika, że masz same dyski/partycje logiczne...

A fizycznych urządzeń nie ma? To gdzie te partycje logiczne siedzą? :D
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Program ściągnąłem po zarejestrowaniu się na stronie WD, bo wcześniej z niego nie korzystałem. Te programy co prawda dostałem od razu na dysku, ale zarchiwizowałem je na komputerze stacjonarnym (potem mi oczywiście gdzieś zaginęły). Do kopiowania plików używałem eksploratora i TC. Partycje na PC zakładane były chyba Partition Magikiem, ale nie pamiętam, bo nawet zdarzało mi się korzystać z Linuksa LiveCD do zakładania partycji (kiedyś trochę się bawiłem ze sprzętem).
Może to ważne - na My Book nie ma w tej chwili folderu, w którym były te programy.

[ Dodano: 2009-12-18, 23:40 ]
Kn0r3k napisał/a:
Jaki ten dysk chcesz sprawdzać? :> (model)


serial number WCANU1143040
model/order number WDG1U4000N

http://support.wdc.com/pr...1U4000N&x=7&y=8

System to Vista Home Premium
 
Kn0r3k  Dołączył: 08 Lip 2008
Prawy klik -> uruchom jako administrator? :>
Brak tych urządzeń na liście podczas gdy są one widoczne w systemie (a muszą być) sugeruje właśnie niedostateczne uprawnienia tego programu... A jak nie to spróbuj najnowszą wersję zainstalować
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Kn0r3k napisał/a:
A jak nie to spróbuj najnowszą wersję zainstalować


To jest najnowsza wersja, ale masz rację. We właściwościach zaznaczyłem :"Uruchom jako administrator" i już widać dyski fizyczne.

:-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach