kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
konstrukcja aparatu dalmierzowego - literatura
Są na rynku sensowne pozycje opisujące konstrukcje aparatów dalmierzowych?

A może ktoś się natknął na w sieci na rysunki/patenty analogowej lajki systemu m?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Poszukaj instrukcji serwisowych... ;-) Ogolnie jest na sieci dosc duzo o zasadzie dzialania dalmierzy.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
alkos napisał/a:
Poszukaj instrukcji serwisowych

no to jest trop i pewnie nim podążę, ale zależy mi też żeby wziąć sobie książkę do ręki i poczytać ;-)

edit:
znalazłem instrukcję serwisową do M2 i parę innych rzeczy jakby ktoś potrzebował http://www.pentax-manuals.com/repairs.htm

jakby ktoś pomógł znaleźć do MP ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Kefa, robisz sobie dalmierz? ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
thrackan, hue hue, mam zaplecze ale nie mam wiedzy :-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
kefa napisał/a:
mam zaplecze ale nie mam wiedzy :-)

Może ten temat sprawę załatwi :)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
thrackan napisał/a:

Może ten temat sprawę załatwi :)
generalnie zainspirował mnie temat o tym kozaku co to sobie zrobił luszczankę. Nie mam takich aspiracji chociaż pojęcie o mechanice i projektowaniu jakieś tam mam a i kolega ma dostęp do cnc (notabene fotograf), osobiście lubię również modelowanie 3D, więc na razie chciałbym sobie poczytać i zorientować w temacie, ciekawi mnie konstrukcja. Ciekawe na ile ta książka byłaby przydatna
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
kefa, no i to już trochę nie działa, z tydzień temu jak nie więcej chciałem Ci kozaki skomentować, ale myślałem, że jaka moderacja, czy coś... :roll:
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Nie chce cie zniechecac, ale wydaje mi sie, ze wlasnorecznie zrobiony aparat moze cie kosztowac duuuzo wiecej niz nowa leica MP /materialy, narzedzia, czas/, chociaz pomysl godny podziwu ;-)
A moze domowa transplantacja cyfrowych bebechow, do klasycznego dalmierza :idea:
Paru ludzi sie za to zabieralo, ale jak na razie nie widzialem dzialajacych prototypow.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
a_czacha napisał/a:
Zjadło Ci połowę imienia na stronie
podrzuc zrzut ekranu. Z wątku o literaturze zrobił się o problemach z moim blogiem czy ktoś łaskawie może to wydzielić?

[ Dodano: 2010-02-04, 17:37 ]
Carlos Cruz napisał/a:
wlasnorecznie zrobiony aparat moze cie kosztowac duuuzo
na pewno kosztować będzie mnie duużo czasu, nie o pieniądze w tym wszystkim chodzi ;-) Od słów do czynów daleka droga myślę, że pieniądze rozłożone długim w czasie sprawią, że ten aparat wcale nie będzie taki drogi. Jestem pokoleniem cyfrowej deski kreślarskiej a tam pieniądze liczy się tylko za zużyte kW. Obawiam się tylko jednego żeby nie wyszło z tego coś na styl radzieckich kopii zagranicznych aparatów.
Carlos Cruz napisał/a:

A moze domowa transplantacja cyfrowych bebechow, do klasycznego dalmierza :idea:
niech się epson z leica no i nikonem tym zajmują mnie ujmuje mechanika tych aparatów:-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Stachu - jak tam Twoja Tachihara? Działasz, czy jeszcze rozgryzasz temat? Pamiętaj, że ja Ci kibicuję! :-B
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Z powodu sesji prace zawieszone. ;) Postanowiłem też nieco zmienić projekt. Zrezygnowałem ze składania. Zwężający się miech jednak nie jest tak łatwo zrobić. Materiały już przygotowane, więc nie ma odwrotu. Dzięki za wsparcie. :D
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Stachu napisał/a:
Zwężający się miech jednak nie jest tak łatwo zrobić.

Nie wiem czy chodzi o coś podobnego, ale może to Ci pomoże:
http://www.cyberbeach.net/~dbardell/bellows.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach