Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jakie karty pamieci w nowym pentaxie?????
O ile pamietam wstepne doniesienia = SD
Ale w tej lustrzance 10mln pix to chyba jednak beda Cf-y???
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No, kolego Fafniak - nie jestem pewien. Co prawda na razie to jedynie czytanie kryształowej kuli, ale sądzę, że będą SD.
Why?
Chociażby dla ujednolicenia. Poza tym obecnie CF od SD już nie różni się parametrami (poza gabarytami) czy ceną. A ta ostatnia szokująco spadła, więc wymiana nie będzie tragedią rodzinną.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - ale wszelkie aparaty semi profi maja CF-y....Czy PENTAX zawsze musi byc na opak?!!!
Nie dosc ze nieskonczonosc maja w inna strone niz caly swiat to SD zamiast CF....?!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hmmm...
Cóż - może po prostu jesteś świadkiem/uczestnikiem rewolucji.
A rewolucja wymaga ofiar - jak rzekł bodajże Dzierżyński.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:mrgreen: A może nowy P będzie miał oba rodzaje kart - CF jak i SD 8-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tssaaa... I jeszcze dyskietki 1,44" z nagrywarką DVD.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

SD mają dwukrotnie niższy pobór prądu niż CF - wg mnie jest to dość istotne, poza tym łatwiej uszkodzić gniazdo CF.
Wśród ludzi pokutuje jeszcze przeświadczenie o "profesjonalności" CF - być może wzięło się to jeszcze z czasów microdrive'a (była to największ możliwa wtedy pojemność).
A tak swoją drogą dwa gniazda (oba SD) byłyby niegłupim rozwiązaniem - jednoczesny zapis na obu kartach (tak dla bezpieczeństwa).

"I jeszcze dyskietki 1,44" z nagrywarką DVD"
Sony już to przerabiało - najpierw dyskietki, potem nagrywarka CD :lol:

Pozdrawiam
Marucha
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Wśród ludzi pokutuje jeszcze przeświadczenie o "profesjonalności" CF - być może wzięło się to jeszcze z czasów microdrive'a (była to największ możliwa wtedy pojemność).
A tak swoją drogą dwa gniazda (oba SD) byłyby niegłupim rozwiązaniem - jednoczesny zapis na obu kartach (tak dla bezpieczeństwa).


wyczytalem gdzies ze zlacze w kartach CF jest bardzo dobrym rozwiazaniem technicznym (nie pamietam dokladnie dlaczego , ale napewno zwiazane ze szpilkami ktore wchodza w styki)
Karty CF sa w kazdej lustrzance troszke wyzszej klasy......Czyli caly swiat sie myli tylko nie pentax?!?

Co dobezpiecznego zapisu to wole zeby to bylo SD/CF
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Fafniak, a nie było o tym (o tym bardzo dobrym rozwiązaniu technicznym) w teście jakiegoś aparatu ;-) ? Ciekawe rzeczy czasem tam wypisują :lol:
Co do profesjonalności - nie cały świat się myli, tylko mylą się ludzie, a wiele firm produkcyjnych robi badania wśród tych ludzi i dają im to, czego chcą. To jest także dobry chwyt marketingowy - na reklamach można potem przeczytać o "zachowaniu wymienności profesjonalnych kart z poprzednimi modelami", a ludzie na to idą...
Być może się mylę, ale wystarczą drobne zanieczyszcznia na karcie CF od strony gniazda (w różnych warunkach się zmienia karty), aby skutecznie "zasklepić" otwory i podczas zakładania karty, a robi się to z dość dużym naciskiem, pogiąć szpilki.
Faktem jest również lepszy styk owych szpilek - to na plus dla CF.

Pozdrawiam
Marucha
 
Robert Sikora  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
wyczytalem gdzies ze zlacze w kartach CF jest bardzo dobrym rozwiazaniem technicznym (nie pamietam dokladnie dlaczego , ale napewno zwiazane ze szpilkami ktore wchodza w styki)

Kiedys pisal o tym bodajze Marek Lewandowski na pl.rec.foto.cyfrowa
Chodzi o to, ze styki dosciskajace w CF znajduja sie w karcie i w razie
uszkodzenia karta jest do wymiany. W SD (i calej reszcie) jest na odwrot.
Moze to miec znaczenie przy bardzo czestym uzytkowaniu (wyjm/wloz) karty.

Ale ja i tak wole SD :-)
Kompaktowej Minolty uzywam od jakichs 3-4 lat caly czas z ta sama karta,
ktora jest czesto wyciagana, bo zdjecia zgrywam przez czytnik karta w notebooku.
Jak do tej pory zadnych problemow nigdy nie mialem.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
wyczytalem gdzies ze zlacze w kartach CF jest bardzo dobrym rozwiazaniem technicznym (nie pamietam dokladnie dlaczego , ale napewno zwiazane ze szpilkami ktore wchodza w styki)

A ja widziałem juz dwa kompakty z zepsutym złaczem CF (Canony, nie pamiętam oznaczeń) i ani jednego z zepsutym złączem SD. Może to tylko zbieg okoliczności, ale gdzieś wyczytałem, że Cfy nie są najtrwalszą częścią apartów.
Pozdrawiam!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach