macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
tref napisał/a:
CZWARTA EDYCJA KONKURSU nosi tytuł: ŚWIATŁO-CIENIA.

może jestem czepialski i zrzędliwy, ale czy tytuł nie powinien brzmieć światło-cień?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
macioh, właśnie muszę dodać do opisu w regulaminie. Ustalamy, że można odmieniać temat, tzn. jeśli jest POST można zrobić zdjęcie pt.: Postowanie (czyli np. foto monitora z postami na forum)...
Jesli mamy temat Światło-cienia, można odmienić na światłocień , itd.
Nie zmieniłem zwrotu światło-cienia na światłocień, bo dość ciekawie można zinterpretować właśnie taki temat, a światłocień to coś nieco innego (i pewnie większość będzie takie zdjęcie robić!-co dopuszczam!). Nie wiem czy jasno się wytłumaczyłem, w każdym razie zostawiłem tak świadomie!
Natomiast edycja 003 ma temat BYĆ (został zmieniony z wylosowanego słowa byłbym), a edycja 005 ma temat POST (zmieniony wyraz postów).
:-B

Już to opisałem w punkcie 12) regulaminu - Tematy postów

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Macioh, czepiasz się. Przed zdjęciem dasz dopełniacz kogo? czego? i masz sprawę rozwiązaną.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Macioh, czepiasz się. Przed zdjęciem dasz dopełniacz kogo? czego?


kogo? czego? nie ma na zdjęciu?? - światłocienia :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia, dobre, dobre! Ale mam nadzieję, że pozostaniemy tematycznie w temacie i jedyną dwuznacznością zdjęciową będzie BYT/ NIEBYT, a nie doszukiwanie się, czego to nie ma na fotkach konkursowych zamiast tego co być powinno!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm, jestem zwolennikiem podawania tematu dokładnie tak, jak wyszło z algorytmu. "Światło-cienia" zrozumiałem literalnie "światło cienia", a nie "światłocień". Daje to dodatkową możliwość twórzcej interpretacji :mrgreen: A jak kto będzie chciał, to sobie wymieni*)... odmieni ;-)

______________
*) (fakt autentyczny ;-) , SPR Kraków, rok 1981): lekarz wojskowy obsługuje chorych:
- Witamina C, biseptol, witamina C, bisepol...
- Ależ panie doktorze!
- Co? Nie podoba sie? To się wymienić!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zorzyk, o to mi właśnie chodziło, dlatego nie zamieniałem! (co innego z tym postować i byłem). Dziękuję za wsparcie!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, przypomniał mi się taki śmieszny teleturniej pt "Śpiewające Fortepiany" (już nazwa to niezła psyhodela). Tam trzeba było w jednym z etapów podać piosenkę kojarzącą się z zestawem wyrazów. Wychodziło na to, że piosenka może być dowolna, bo wszystko dało się skojarzyć ze wszystkim. Mam nadzieję, że TKT tak nie skończy :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf, NIE, bo wprowadzę cenzurę! Zdjęcie musi się kojarzyć z tematem edycji! Nie można sfotografować biegnącego psa i nazwać tego zdjęcia BYT, bowiem mimo faktycznego bytu (zarówno psa, jak i upływającego czasu oraz trawy, drzew i innych elementów widzianych już elementami wyobraźni) skojarzenie z tematem będzie zbyt luźne :!: Oczywiście można przysłać zdjęcie negujące temat (las...krzyży... jako NIEBYT zamiast BYT)!
:mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A z "od" przed tym tematem?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, toć mówię, że mam nadzieję, że tak się nie stanie :-) Inna sprawa, że temat 'byt' zostawia dosyć duże pole do interpretacji, chyba największe z tych wylosowanych tematów. Bo żebraka w przejściu podziemnym też można sfocić i tak zatytuować... Ale ok, trzeba brać na czuja i nie przeginać.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu, ODbyt

[ Dodano: 2007-02-24, 16:53 ]
bEEf, ściśle mówiąc temat jest BYĆ [używałem BYT, żeby nie sugerować interpretacji...]

a poza tym strasznie się cieszę, że nie ma oporów przed tymi tematami, że się nie podoba, bo coś tam coś tam, lecz toczy się merytoryczna dyskusja... o od i innych bytach. Nikt nie neguje - ja nie chcę teamtu BYĆ, ja nie startuję w edycji POST...

DZIĘKUJĘ WAM ZA TO! :-B Miło, że narzucone losowaniem tematy zostały przyjęte (i proszę nie piszmy już OT, że właśnie na przekór mi pomarudzicie) :-P

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
bEEf, ściśle mówiąc temat jest BYĆ

tref, aghrrr, no tak, widzisz, od skojarzenia do skojarzenia... :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A z "od" przed tym tematem?

:ROTFL: Znowu się cieszę, że nie mam LCD-ka :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zorzyk, chodziło Ci o od-bit? :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
tref napisał/a:
Michu, ODbyt


Najpierw patrzyłem z niedowierzaniem, potem udławiłem się jogurtem.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
... tref, chodziło mi o to, że ekran LCD się trudniej czyści niż CRT :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wyniki poszczególnych edycji konkursu (i punktacja ogólna) będą podawane w tabeli, do której link znajduje się na początku postu zakładającego wątek. Zapraszam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To może ja trochę pomarudzę.
Jakoś tak nie przemawia do mnie idea konkursu. Ankiety. Głosowania. Jest to tym bardziej upierdliwe, że trwa trzy dni. Nie, OKO, rozumiem, że nie wszyscy są na forum codziennie. Mi chodzi tylko o to, że o zdjęciach najlepiej gada się od razu, po ich zobaczeniu. Wówczas są emeocje, spostrzeżenia, uwagi. Coś się wykluwa (przykład RC). W przypadku ustaleń TKT para poszła w gwizdek. Niechętne dyskusje - by niczego nie sugerować a jak już można, to po tych trzech dniach po emocjach zostało wspomnienie. Osobiście zaś wolałbym pogadać o tym, jak każdy z nas podszedł do tematu i o co mu, kufa, tak naprawdę chodziło. Zamiast po roku dowiedzieć się, że w wyniku punktacji wygrało się Snickersa.
No dobra koniec marudzenia.
Mi osobiście najbardziej podobał się praca Aspiusa - zwycięzcy.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Jesli chodzi o dyskusje to faktycznie Michu ma racje... na poczatku nie wolno bylo gadac o fotach ale dyskusja wrzala. Potem jak juz niby konkurs sie zakonczyl to cisza.. moze faktycznie umozliwic gadanie od razu ? W koncu ma to byc zabawa przede wszystkim.
pozdrawiam
Grzesiek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach