Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
SAMPLE Sigma 70-300mm 4-5.6 APO DG MACRO
Sample typowe, a nie "dopieszczone" fotki. Takie więcej powiedzą o obiektywie moim zdaniem. Pstrykane dziś, na gorąco, m.in. w związku z mocnym "niepolecaniem" tego obiektywu w innym wątku. Ponieważ spacer z racji pogody niezbyt wchodził w grę, na zdjęciach to co widać, bo i tak chodzi o obiektyw, a nie o sztukę fotografii ;)

Uwaga: zamglenia spowodowane warunkami amtosferycznymi w dniu dzisiejszym, a nie z winy obiektywu. Zdjęcia są po prostu takie jak wyszły w serii: lepsze lub gorsze.

Obiektyw podpięty do k100D, puszka ustawiona neutralnie, wszystkie na AF centralny, EXIFy w zdjęciach zachowane, wołane w PPL domyślnie, skalowane i cropowane (centralnie - na środek obszaru ostrzenia) w FastStone (nic nie wyostrzane przez mnie, a całkiem sporo można - z ciekawości sprawdzałem).

Legenda do zdjęć: robione odpowiednio dla ogniskowych 70, 210, 300 mm, umieszczane parami (skalowane do 700 px, a po nim crop). Osobiście w praktyce, poza tymi celami testowymi, skrajnych ogniskowych staram się unikać (bo wiadomo, że łatwiej o "mydełko" wtedy;) ). Czasem kolejność może nie być zachowana, ale skala odwzorowania pozwoli ocenić...




--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------


--------------------

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
minimakro
opiszon napisał/a:
Rafi, pod tą Biedronką często fajne dwa Fordy Mustangi GT 4 parkują (czerwony i pomarańczowy :-P )
Co prawda widzisz, że nie do końca widzę ;-) (jednak mimo wszystko za daleko "nieba" mieszkam i pewne ograniczenia mam). Jeden Twój, a drugi... Masz na zbyciu? Bo mnie kolor ... obojętny :mrgreen:
Nawet mogę postawić Ci :-B Albo i dwa ;-)
***
***
***
I jeszcze z tego samego obiektywu "makro dla ubogich" lub minimakro (jak kto woli).
Fotki analogicznie parami: skalowane + crop.



--------------------



--------------------


 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
No to kilka sampli ode mnie, wszystkie z ręki i najwyżej poziomy i balans bieli poprawiony w Gimpie:
210mm @5.6 1/80s ISO 400


300mm @7.1 1/320s ISO 100


260mm @7.1 1/640s ISO 100


300mm @7.1 1/400s ISO 100


210mm @5.6 1/500s ISO 400


200mm @5.6 1/640s ISO 1600
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
f/4, iso800, światło z bramy.



[ Dodano: 2012-06-13, 13:22 ]
108mm, f/4,5, iso800, człowiek spotkany na ulicy.

 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
85mm, f/5,6, ISO800

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach