dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Trix fioletowy?
Wy tez tak macie, czy moze ja mam jakies trefne utrwalacze. Podloze trixa (nowego) powinno byc lekko fioletowe, czy szare?

pzdr

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Lepiej lepiej wypłucz.


Chociaz zalezy od partii - czasem tak bywa. Nie przejmuj sie, nic mu nie bedzie, ino moze sie bedzie nieco twardziej odbijal ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No wlasnie tak myslalem. Pierwszy raz w zyciu zastosowalem 'metode Ilforda' ;-) Jak ostatnio mi sie 5 godzin plukalo przez przypadek, to faktycznie zadnego zafarbu nie bylo ;-)

dz.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No to juz teraz wiesz - jak utrwalisz, looknij sobie pod swiatlo czy wsio ok i go potem do balii jakowejs a samemu w kimono - i filmowi i Tobie to dobrze jedynie zrobi :-P

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
mam kilka niebieskich trixów
ale też kilka szarych
generalnie te niebieskie to z czasów jak wstawiałem na 5 minut w utrwalanie i nie mieszałem bo byłem za leniwy, a te szare z czasu jak dla pewności daje minut 10 i cały czas mieszam :)

[ Dodano: 2007-04-29, 22:56 ]
dzerry napisał/a:
Wy tez tak macie, czy moze ja mam jakies trefne utrwalacze. Podloze trixa (nowego) powinno byc lekko fioletowe, czy szare?

pzdr

dz.


odkryłem dziś tajemnicę trixa fioletowego.
rolkę wywołałem, utrwalałem 20 minut i co ? i g*- fioletowy.

wrzuciłem znowu na papierosa do utrwalacza i jest szary elegancko.
drugą dla pewności 10min, płukanie, i druga kąpiel,i też szary

pewnie długie płukanie bardzo też pomaga,ale nie mogę chwilowo tyle wody zużywać :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
To ja się może podepnę, ale z FP4+. otóż przed wołaniem zalewam koreks wodą, tak i tym razem, z tym, że w momencie wylewania włosy mi dęba stanęły - kurna, myślę, wylałem całą emulsję do zlewu - co to było? Ciekawe, bo wywoływacz po operacji był bielusieńki a klisza wywołana prawidłowo. Aaaa - to był film 120, przy 135 tego nie zauważyłem, a musiał bym.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
rychu napisał/a:
To ja się może podepnę, ale z FP4+. otóż przed wołaniem zalewam koreks wodą, tak i tym razem, z tym, że w momencie wylewania włosy mi dęba stanęły - kurna, myślę, wylałem całą emulsję do zlewu - co to było?


FP4 i chyba HP5 120 tak maja - inne podloze jest po prostu i to chyba ono tak farbuje. Jak pierwszy raz tak mialem, tez sie przestraszylem ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
FP4 i chyba HP5 120 tak maja


Jak i wiekszosc 120tek....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach