maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Kłopoty używających nazwy Nikon
Nieciekawie się porobiło tym co wykorzystują nazwę Nikon w polskim necie.
http://www.optyczne.pl/29...kon.org.pl.html
To tylko polska przypadłość czy szersze działanie?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
szczerze - to dziwię się, że jednak ulegli takim pismom.
Bo jeśli wykupisz sobie domenę o jakiejkolwiek nazwie,
to imo nie mają tam zastosowania jakieś znaki towarowe, czy coś w tym stylu,
także jedynie możnaby poprosić, natomiast żeby żądać takiej zmiany?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
maser napisał/a:
Nieciekawie się porobiło tym co wykorzystują nazwę Nikon w polskim necie.

Czyżby czas na założenie wątku "przyszłość Nikona"? :lol: :lol:
Od kolegów z kolei wiem jaka atmosfera panowała na nikonie.Jedni drugich zżerali żywcem.
Nowych niedoświadczonych zadających czasami podstawowe pytania wyśmiewano,drwiono i piętnowano.Podobnie zresztą jest na fujiklub :-( Znalazło się kilku mędrców z monopolem na rację.Według mnie decyzja Nikona ma swój sens skoro serwis wystawiał bardzo złe świadectwo marce.Forum również było agresywne i nietolerancyjne.Możemy się tylko cieszyć że mamy szczęście tworzyć społeczność wyrozumiałą,życzliwą i tolerancyjną.Ale to już zależy od ludzi.Ja wiem na pewno,że Pentax jest dumny z naszego forum :lol:

Kilka wypowiedzi właśnie z forum Nikona
-No cóż, 'świetną' reklamę Nikon sobie robi. Tym bardziej porównując do innych firm, np. Olympusa któremu zależy na dobrych relacjach z użytkownikami i który nigdy nie krył tego że wspomaga funkcjonowanie swojego forum (także finansowo)
-Zatem zaklejam logo na aparacie...
-A ja myślę, że nikon ma tak samo w d...e swoich klientów jak premier gordon brown swoich wyborców.
-Już żałuje że mam nikona..
Mam nadzieję,że nasi wodzowie są przygotowanie na potop sfrustrowanych Nikoniarzy którzy zmienią system i zapukają do nas :lol: :lol:
A jak wzrośnie popyt na Pentaxy to się boję,że cena podskoczy bo n ie nadążą produkować :lol:
 

Jamjumetley  Dołączył: 10 Sie 2009
andybond napisał/a:
Od kolegów z kolei wiem jaka atmosfera panowała na nikonie.Jedni drugich zżerali żywcem.
Nowych niedoświadczonych zadających czasami podstawowe pytania wyśmiewano,drwiono i piętnowano.Podobnie zresztą jest na fujiklub :-( Znalazło się kilku mędrców z monopolem na rację.Według mnie decyzja Nikona ma swój sens skoro serwis wystawiał bardzo złe świadectwo marce.Forum również było agresywne i nietolerancyjne.Możemy się tylko cieszyć że mamy szczęście tworzyć społeczność wyrozumiałą,życzliwą i tolerancyjną.Ale to już zależy od ludzi.Ja wiem na pewno,że Pentax jest dumny z naszego forum :lol:

Sam się dziwię z jakim spokojem odpowiadano tu na moje niektóre banalne pytania :P

Niektórzy Nikoniarze trochę przesadzają, ale polska centrala też nie pomaga sobie takimi działaniami. Żeby nie móc użyć nazwy? Coś nie teges...
 
p_ttl
[Usunięty]
andybond napisał/a:
Od kolegów z kolei wiem jaka atmosfera panowała na nikonie.Jedni drugich zżerali żywcem.
Nowych niedoświadczonych zadających czasami podstawowe pytania wyśmiewano,drwiono i piętnowano.


tutaj przecież jest podobnie
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Taka sytuacja ma miejsce wszędzie nie tylko na forach fotograficznych ale na linuksowych również, wiąże się to z sytuacją kiedy ktoś pyta o właśnie takie podstawowe pytania nie zaglądając do FAQ czy dokumentacji dołączonej do aparatu tylko pytając.
Chodzi o piętnowanie tej leniwej natury wielu osób, pytania takie przewijają się na forum co kilka dni czy codziennie a każdy nowy zamiast poszukać i wysilić mózg pyta o to samo, cierpliwość na forum też ma swoje granice.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Ja myślę jednak, że to chodzi o osoby, które akurat są w złym chumorze, i się przypierdzie..ją, coby sobie odreagować. Sam także na takich mądrali-filozofów trafiałem czasem, nawet u nas.
No ale nie w tym żecz.

Bo raczej jeśli ktoś zapyta o jakiś banał, to albo się go odeśle do instrukcji, albo do wątku na forum, gdzie wszystko jest gotowe i elegancko opisane, ewentualnie nic się nie napisze.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ja to myślę że się spóźnili o miesiąc http://osnews.pl/dzien-dobry-chcemy-panu-pomoc/ ;-) A co by było gdybym nazywał się Grzegorz Nikon i chciał wykupić domenę z tą nazwą ?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
p_ttl napisał/a:
andybond napisał/a:
Od kolegów z kolei wiem jaka atmosfera panowała na nikonie.Jedni drugich zżerali żywcem.
Nowych niedoświadczonych zadających czasami podstawowe pytania wyśmiewano,drwiono i piętnowano.


tutaj przecież jest podobnie

Albo rzadko tu bywasz albo niedokładnie śledzisz forum :)
k33l napisał/a:
wiąże się to z sytuacją kiedy ktoś pyta o właśnie takie podstawowe pytania nie zaglądając do FAQ czy dokumentacji dołączonej do aparatu tylko pytając.
Chodzi o piętnowanie tej leniwej natury wielu osób, pytania takie przewijają się na forum co kilka dni czy codziennie a każdy nowy zamiast poszukać i wysilić mózg pyta o to samo, cierpliwość na forum też ma swoje granice.

Ale nikt nie każe bardziej obcykanym odpowiadać na banalne pytania.A jeśli już się chce zabrać głos można rzucić linkiem.Wszystko zależy od dobrej woli adwersarza.Rejestrując się na pentaxie ok miesiąca poznawałem strukturę forum która była z goła inna niż fujiklub.Po to właśnie powstał dział "pierwsze kroki z pentaxem".Bodajże plwk kiedyś bardziej obcykanemu koledze odpowiedział,że wcale nie musi odwiedzać tego działu.Jest to dział właśnie dla początkujących.Nie zawsze nie znalezienie jakiegoś wątku wiąże się od razu z lenistwem.Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że tworzymy bardzo przyjazne forum i nawet wojenki systemowe przebiegają bez rozlewu krwi.
Nie zmienię również zdania,że nikoniarze są sobie winni i zamiast uderzyć się w pierś i zrobić rachunek sumienia,szukają winnych jak najdalej od siebie.A Pan powiedział "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"
trochę rozumiem ich frustrację i pomysły na zaklejanie logo i wymianę pasków na beznapisowe.Ale to jest naturalny odruch żalu i poczucia odrzucenia u sierot ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
andybond napisał/a:

Od kolegów z kolei wiem jaka atmosfera panowała na nikonie.Jedni drugich zżerali żywcem.
Nowych niedoświadczonych zadających czasami podstawowe pytania wyśmiewano,drwiono i piętnowano.Podobnie zresztą jest na fujiklub :-( Znalazło się kilku mędrców z monopolem na rację.Według mnie decyzja Nikona ma swój sens skoro serwis wystawiał bardzo złe świadectwo marce.Forum również było agresywne i nietolerancyjne.


Czy rzeczywiście uważasz że z tego powodu Nikon Polska zażądało zmiany nazwy forum? :shock:
Poszło o serwis nikona, a dokładnie o stronę www.PolishNikonService.com na której użytkownicy opisywali (w większości) jak to serwis nikona robił ich na szaro - długie terminy napraw, zawyżanie rachunków czy nawet zwrot uszkodzonego przez serwisantów sprzętu. Nikon nie mógł nakazać zamknięcia strony, więc zakazał używania nazwy. Kolejnym krokiem było nakazanie zmiany nazwy forum, na którym użytkownicy tez psioczyli na serwis i działania Nikon Polska. Zarząd firmy, w odpowiedzi na zapytanie dot. praktyk serwisowych odpowiedział, nie dosłownie oczywiście, - mamy was w d..pie. I stąd frustracja użytkowników nikona, zaklejanie logo czy wyrzucanie pasków z firmowym napisem.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
andybond napisał/a:
Od kolegów z kolei wiem jaka atmosfera panowała na nikonie.Jedni drugich zżerali żywcem.
Nowych niedoświadczonych zadających czasami podstawowe pytania wyśmiewano,drwiono i piętnowano.

Takie samo zdanie panuje o forum Pentaxa na Nikonie. ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
michal5150 napisał/a:
Czy rzeczywiście uważasz że z tego powodu Nikon Polska zażądało zmiany nazwy forum? :shock:
Poszło o serwis nikona, a dokładnie o stronę www.PolishNikonService.com na której użytkownicy opisywali (w większości) jak to serwis nikona robił ich na szaro
michal5150, przecież NP nie ukarał tylko forum ale i serwis.Na forum wielkie poruszenie ale nikt nie zada sobie trudu spytać NP o co chodzi.Dziecinne są te pomysły.Strategia na udry niczego dobrego nie przyniesie.
michal5150 napisał/a:
I stąd frustracja użytkowników nikona, zaklejanie logo czy wyrzucanie pasków z firmowym napisem.

Całe szczęście że mam Samsunga/Pentaxa.
Meggido napisał/a:
Takie samo zdanie panuje o forum Pentaxa na Nikonie. ;-)

Meggido, akurat ich opinia o naszym forum mnie nie interesuje.Swego czasu podobne mentalnie forum fuji określało pentaxa Harcore-owym.Bzdury-to forum jest naprawdę "łagodne".Koledzy którzy przesiedli się na Pentaxa z nikona mówili mi o praktykach na Nikonie.Znikanie niepoprawnych politycznie postów,szyderstwo etc
Szanujmy to co mamy i szanujmy się nawzajem a niedługo wszyscy będą nam zazdrościć
CYTAT z fujiklub n/t nikona napisany przez forumowicza z nikona
........... napisał:
Najlepsze było dla mnie stwierdzenie, że forum działało na szkodę marki ... eh.

Odp. .......
Które wcale tak dalekie od prawdy nie jest. Na forach internetowych zawsze panowała dość duża swoboda wypowiedzi, choć akurat nikon.pl przypominał/przypomina strukturą czasy gierkowskie, a ilość moderatorów można porównać z ilością zomowców na ulicach.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
andybond napisał/a:

michal5150, przecież NP nie ukarał tylko forum ale i serwis.Na forum wielkie poruszenie ale nikt nie zada sobie trudu spytać NP o co chodzi.Dziecinne są te pomysły.Strategia na udry niczego dobrego nie przyniesie.

Jaki serwis ukarał? Swój? Strona, do której podałem linka, to nie serwis nikona, tylko strona założona po to aby opisać niecne praktyki serwisu Nikona. Sprawa ciągnie się od dawna, tylko że Nikon Pl, zamiast wyjść z twarzą z tej sytuacji, pogrąża się coraz bardziej.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
maser napisał/a:
Jaki serwis ukarał? Swój? Strona, do której podałem linka, to nie serwis nikona, tylko strona założona po to aby opisać niecne praktyki serwisu Nikona.

Przepraszam :oops: tekst z optycznych przeczytałem pobieżnie i myślałem że chodzi o serwis.Jeszcze raz sorki.Zamykam paszczę i nic już na ten temat nie mówię :-B
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
andybond, akurat na Nikonie jest także miło, chociaż i tak wolę siedzieć tutaj. :-) To chyba jakas powszechna psychoza polegająca na plotkowaniu o "konkurencji".
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
andybond, akurat na Nikonie jest także miło, chociaż i tak wolę siedzieć tutaj. :-) To chyba jakas powszechna psychoza polegająca na plotkowaniu o "konkurencji".

Cieszę się bardzo.Co do plotkowania to chyba o naszym systemie powieszono już wszystkie psy :lol: nawet tu ;-) Ale my jesteśmy twardzi jak nasze puszki :lol:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
andybond napisał/a:
Ale my jesteśmy twardzi jak nasze puszki


Coś w tym jest. Gdy wziąłem D90 koleżanki, to zdziwiłem się, jakie to letkie i wiotkie ;D .

Ja tam się cieszę, że nasze forum to pentax.org.pl .
Strach pomyśleć, co by było, gdyby to był: hoya.org.pl :roll: :mrgreen:
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
[quote="andybond"]Ale my jesteśmy twardzi jak nasze puszki :-B
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
kacperAs, buźka jak z ludzików "dekielków" obiektywów :mrgreen:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
A Wy myślicie, że ja tak wpadłem na TO forum, jako pierwsze z brzegu? Jestem "olympusiarzem" (nie bijcie, a przynajmniej nie po oczach) i przejrzałem wszystkie fora sprzętowe. Tu mi się najbardziej podobało: fajni userzy, przyjazna atmosfera. Jak na Olympusie zaproponowałem gościowi, który miał problem z paprochami w Heliosie, żeby go rozebrał i wyczyścił, to mało mi się do gardła nie rzucili 8-) . A TU - spoko. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach