gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Cyfrówki zdrożeją?
Bez komentarza
bo szkoda słów
 

Fazi  Dołączył: 06 Cze 2010
Czytałem wczoraj cóż można powiedzieć. Takie rzeczy tylko w Polsce, lecz fakt jest jeden więcej jest takich głupawych pomysłów..... :-|
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Takie rzeczy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Swego czasu producenci magnetowidów płacili podobny "haracz", a w świecie komputerowym głośno było o identycznym przypadku, w momencie wchodzenia nagrywarek CD/DVD na rynek.
Ceny lustrzanek (w Polsce) bardziej zależą od kursu Jena do Euro i Euro do Złotego.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
Swego czasu producenci magnetowidów płacili podobny "haracz"

W artykule z pierwszego postu zostały wymienione przykłady urządzeń z dołączonym haraczem. To takie domniemanie masowego wykorzystywania do tworzenia pirackich kopii.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ale to nie jest tylko i wyłącznie polska specjalność, ale ogólnoświatowa.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dziwne, że za posiadanie noży w kuchni nie wsadzają do więzienia - można przecież kogoś pociąć.
Takie domniemanie to parodia jakaś. Albo za posiadanie prawa jazdy niech mandat co miesiąc wlepiają lub wsadzają na rok do paki - mogę kogoś potrącić nie?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Bo to jest luksus , ewolucja zatoczyła koło i staneła czas wracać na drzewa. ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Życie składa się z opłat, podatków. Nie inaczej jest i będzie.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
ma nie byc polityki na forum ale nie moge sie powstrzymac
jak ponad 90% glosujacych glosuje notorycznie na klamcow i zlodzieji to co sie dziwic :evil:
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
diplodok napisał/a:
ma nie byc polityki na forum ale nie moge sie powstrzymac
jak ponad 90% glosujacych glosuje notorycznie na klamcow i zlodzieji to co sie dziwic :evil:


Nikt inny nie kandyduje :-|
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dziwne że za skanery nie trzeba płacić... Przynajmniej w artykule nie ma nic na ten temat.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
radekone,
moze zle patrzysz...? :mrgreen:
ale juz ciiiiii....
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
marucha, trzeba

[ Dodano: 2010-08-02, 11:56 ]
Oczywiście zasada działania tego mechanizmu jest prosta, "podatki" te zostały wprowadzone wzorem innych krajów i było by wszystko dobrze, gdyby nie wydawcy którzy tracą bardzo dużo z powodu malejącej sprzedaży, chcą te straty sobie odbić wykorzystując już istniejące mechanizmy, osobiście w ogóle nie chciał bym o czymś takim słuchać, bo podwyżka ta ma jedynie na celu zabezpieczenie portfeli konkretnej grupy ludzi :-/
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Za skanery i xero sa jakies oplaty i to chyba dosc wysokie. Jakis czas temu sluchalem tej audycji Weissa w radio (nie wiem ktorym), gdzie dzwonil do kogos z ZAIKSu i merytorycznie rozmawiali o prawie autorskim.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
diplodok napisał/a:
radekone,
moze zle patrzysz...? :mrgreen:
ale juz ciiiiii....

Juz sie napatrzylem.
I jak mam wybierac pomiedzy jablkami zgnilymi a robaczywymi to wole isc na piwo. Czasem sie trafi jaka porzadna sztuka ale zdarza sie, ze i w niej w srodku siedzi robak.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
radekone, bo do zlych sadow chodzisz - sa sady gdzie jablka sa zdrowe :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Powiem wam że to jest jedna wielka paranoja."Artyści" walczą z piractwem sami uczestnicząc w tym procederze.Nie wiem czy wszystkim jest znana największego polskiego antypirata-Z.Hołdysa.Skoro był taki nie zorientowany to dlaczego tyle lat trzeba było czekać na ugodę między nim a BSA :mrgreen:
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Cytat
Bez komentarza
bo szkoda słów


co tu wogóle mówić , chodzi o to żeby pijawkom żyło się lepiej.

Cytat
Taki zapis zawiera opublikowany przez Ministerstwo Kultury projekt rozporządzenia do ustawy o prawie autorskim. Ustawa zaleca, by wyrównać twórcom straty, jakie ponoszą z tytułu tzw. dozwolonego użytku osobistego. Innymi słowy za to, że konsumenci, korzystając z nowoczesnych technologii, mogą kopiować utwory - muzykę, filmy czy książki - co obniża wpływy wydawców.


sprawa jest prosta , trzeba przestać czytać słuchać i oglądać cokolwiek, czy wtedy też trzeba będzie płacić chore podatki ?

[ Dodano: 2010-08-02, 13:08 ]
gdzieś w komentarzach do artykuły na portalu money, przeczytałem fajną wypowiedź :
" a jak już będziemy mieli podatki w wysokości 99% to co wtedy ?, będziemy musieli obowiązkowo krwi sobie upuszczać i jedną z nerek oddać ?"
:-B
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
diplodok napisał/a:
radekone, bo do zlych sadow chodzisz - sa sady gdzie jablka sa zdrowe :mrgreen:

Mow gdzie dobrodzieju a zaraz tam pojade :-)
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
radekone napisał/a:
I jak mam wybierac pomiedzy jablkami zgnilymi a robaczywymi to wole isc na piwo
a ja bym tam wolał zdrową córkę tego ogrodnika :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach