Wichura  Dołączył: 22 Lip 2010
Welta Welti Ic
Niedawno stałem się posiadaczem tego aparatu ale niewiele znalazłem informacji na jego temat. Może ktoś go ma i coś o nim napisze. Aparat jest taki jak w tym linku http://www.wa.commufa.jp/~xylocopa/cc/weltiIc.html
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Beltika, Welti to pięćdziesiąte lata posiadały ten sam obiektyw i migawkę . Mam w kolekcji dwie Beltiki jedna z tym obiektywem i migawką . Sliczne zdjęcia potrafiło to robić . Przed wojną Welta to była firma produkowała a raczej pakowała do swoich wyrobów optykę jasności 2 między innymi , dalmierze w miechowych aparatach sprzężone też . Po wojnie produkowali kilka miłych dla oka aparatów walcząc o rynek . Warto się tym pobawić . Trzeba tylko dobrego skanera
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Posiadam ten aparat- zaczynałem na nim przygodę z fotografią dziedzicząc aparat po tacie.
Do dzisiaj w 100% sprawny, na załączonej fotce brakuje pokrowca.
Inny styl i sposób robienia zdjęć gdyż to nie jest lustrzanka ale fotki wychodzą super.
 

Wichura  Dołączył: 22 Lip 2010
Zrobiłem pierwszy film na próbę. Widać, że optyka wymaga czyszczenia ale jak dla mnie to brud dodaje klimatu ;-) Światłomierza nie mam więc wszystko mierzone na oko.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
Wichura napisał/a:
Zrobiłem pierwszy film na próbę. Widać, że optyka wymaga czyszczenia ale jak dla mnie to brud dodaje klimatu ;-)

A ja ma wrażenie że to nie optyka wymaga czyszczenia ;-)
Gdyby to był kurz na obiektywie, nawet na jego tylnej soczewce to byłby lekko nieostry a u Ciebie kurz jest żyleta. Poza tym na optyce miałbyś za każdym razem pyłki w tym samym miejscu, raczej stawiam na kurz na kliszy.
A fotki rzeczywiście klimatyczne, jakby cofnąć się kilkadziesiąt lat wstecz.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Tessar daje równą ostrość lub prawie równą w całym zakresie klatki . Ostrość nie jest duża jednak plastyka piękna . Ale po co tak kombinować . Kupić na allegro Tessara 2,8/50 podłączyć przez redukcje do Pentaxa powyżej K10 lub K10 i zabawa na całego . Dla równowagi można nabyć Domiplan , Triotar , Trioplan 2,9/50 (2,9 mięciutki) i zabawa na całego , warstwy postarzające itp. A warto dobrze obrobić negatyw i uczciwie go zeskanować . Efekt będzie naprawdę wspaniały
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Fotki z Welti Ic powinny wyjść super, u Ciebie rzeczywiście coś nabruździło na negatywie.
Nie mam skanera bo odkopałbym coś sprzed 40lat robione tym aparatem.

Jeszcze jedno:
Można się naciąć przy robieniu fotek, że będą nieostre.
Jeśli robisz fotki z oryginalnym futerałem, ponieważ jest on dosyć gruby, przy otwieraniu mieszka cząsto podchodzi delikatnie pod spód i wtedy mieszek nie otworzy się całkowicie.
Należy sprawdzić otwarcie poprzez lekkie odciągnięcie części futerału spod "zakrywki, klapki" mieszka aby zaskoczył.
Często zaskakuje sam, ale??
 

Wichura  Dołączył: 22 Lip 2010
Faktycznie okazało się, że film był zasyfiony i mój skaner też. Fotka dla porównania.


Dzięki wszystkim za przydatne informacje :-B
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Lepiej zeskanować na skanerze do filmów . Bo ten niestety nie nadaje się do takich zadań . Znacznie lepiej sprawdza się Beltica - klapka aparatu otwiera się do dołu i nie ma możliwości aby nie zaskoczyła . Ten sam obiektyw i migawka , czasem trochę słabszy (Trioplan 50/2,9) ale Tessary w Beltikach to co naujmniej 50 procent produkcji . Te same lata . Ceny Beltic na allegro jakby trochę niższe . Z Tessara naprawdę można sporo wyciągnąć przy dobrym skanie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach