raver  Dołączył: 25 Lis 2008
  [K20D] Problem z AF/potwierdzaniem przy nieskończoności
Witam,
Mam pewien problem gdy do K20D podpinam stalki 50mm AF lub 24mm AF (akurat takie jedynie posiadam). Problem pojawia się gdy "celuje" w nieskonczonosc i silnik sie "zacina".
Tzn. slychac ze probuje krecic ale nie moze. (dosc specyficzny dzwiek). Jesli tylko nakieruje na jakis blizszy obiekt to ostrosc ustawia sie prawidlowo.

Zjawisko te nie wystepuje zoomach SDM. Przy zoomach "srubokretowych" podobnie = bardzo żadko występują "zacięcia" na nieskonczonosci...

Restartowałem ustawienia do domyślnych, bo pomyślałem, że moze ustawilem cos nieprawidlowo niestety bez skutki.

Macie moze jeszcze jakies pomysly jak rozwiazac sprawe bez serwisu?

Pozdr
R
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Moim zdaniem obiektyw ma problem.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
też to zauważyłem ze swoją pięcdziesiatką
wydawało mi się też, że ma BF więc dałem korektę w body (kadyszka jak widać poniżej) i przestało stukać, ha!
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
Miałem tak w FA 28-105 Power zoom, ale TYLKO w okolicy 28mm. Raz złapało, raz nie, oczywiście zielona dioda migała, a migawka zablokowana i nie dało się foty zrobić. Miałem wtedy nie skorygowany w debug menu aparat, więc dałem korektę na - (miałem FF) i było ok, choć nie zawsze.

Najprawdopodobniej masz BF albo FF w aparacie. Zrób z bliska kilka portretów w dobrym świetle tą 50, albo pobaw się z tablicami testowymi.
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
Dokrec srubki w mocowaniu bagnetu przy obiektywie. Nie zartuje. 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach