grafzero  Dołączył: 06 Gru 2012
Mikrofon bezprzewodowy do K5?
Dzień dobry :)
Przyznam szczerze, że jestem zielony w tym temacie, a niebawem będę potrzebował jakiegoś mikrofonu. Trochę pogooglowałem na ten temat, ale niewiele to dało. W związku z tym mam pytanie:
czy jest możliwość podłączenia mikrofonu bezprzewodowego do k5? Jeśli tak to jaka jest rozpiętość cenowa takiego sprzętu?
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Jak yes mozliwosc podłaczenia mikrofonu przewodowego :?: to i pewno mozna bezprzewodowy
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Przy czym przypuszczam, że w przypadku lustrzanki, jak się chce mieć porządnie nagrany dźwięk w filmie, to lepiej go nagrać na osobnym urządzeniu i zgrać w postprodukcji. Ale może się mylę...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
PiotrR napisał/a:
lepiej go nagrać na osobnym urządzeniu i zgrać w postprodukcji

Też bym wybrał tę opcję. Kytutr na ostatnim PPD nagrywał na którąś z tańszych wersji ZOOMa. Kosztuje to tyle co dobrej klasy mikrofon a z pewnością jest bardziej funkcjonalne.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Re: Mikrofon bezprzewodowy do K5?
grafzero napisał/a:
Dzień dobry :)


Dobry...

Co do mikrofonu, to zależy, jak bardzo ci zalezy na jakości i jak często będziesz pracował z video. Jesli ci zalezy i czesto, to osobny sound recorder jest jedynym rozsądnym rozwiąznaniem. Polecam coś w miare dobrego, co pisze w niekompresowanym WAVie z jak największą rozdzielczocią i głębią. Polecam Zoomy albo Tascamy, na przykład Zooma H4N albo Tascama DR40. Przy nagraniu robisz klapsa, żeby nie rzucać mięsem przy synchronizacji dźwięku i masz naprawdę ekstra dźwiek.
Jesli ma być taniej, to... tanie mikrofony sa kiepskie, to generalna zasada. Zwłaszcza tanie bezprzeodowe mikrofony - sieją, gybią sygnał, interferują. W taiej sytuacji lepiej zainwestowac w jakis w miarę dobry kierunkowy mikrofon pojemnościowy na sanki, koniecznie z sensowym ochraniaczem od wiatru (zdechły kot lepszy od gąbki, a najlepiej zechły kot na gąbce).

Na marginesie - dźwięk jest dokładnie tak samo ważny, jak obraz. Czasem ważniejszy. Warto się pouczyć, jak z nim pracować, jak kontrolować, jak ustawiać...
 
grafzero  Dołączył: 06 Gru 2012
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi - muszę w takim razie mocno przemyśleć zakup.
Myślałem o czymś takim: http://allegro.pl/bezprze...4662162704.html ale teraz to już nie wiem :]
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Trochę tańszy od zooma, a równie dobry jest ten: http://muzyczny.pl/146790...or-PCMMP3.html. Do starszej wersji yamaha dodawała program Cubase - świetny.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Jak na początek to i najtańszy Zoom H1 wystarczy. Korzystam z niego z zewnętrznym mikrofonem i poza tym, że czułość rejestratora mogłaby być nieco większa (mikrofon daje ciut za słaby sygnał, brakuje ok. 6-8dB) to jest ok. Zgrabne urządzenie, które sprawdza się również na koncertach do nagrywania bootlegów ;-) O nagrywaniu przez aparat można zapomnieć - chociażby dlatego, że chyba poza K-3 to nie obejdzie się problemu automatycznej regulacji głośności. Warto za to spiąć wyjście słuchawkowe z rejestratora z wejściem mikrofonowym w aparacie - "pilot" (ścieżka audio nagrana razem z filmem) będzie lepszej jakości i synchronizacja pójdzie łatwiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach