Skywalker  Dołączył: 13 Lis 2010
Głowica opemus 6
Witam
Zakupiłem fabrycznie nowy powiększalnik Opemus 6 jednak z kolorową głowicą. Mam pytanie czy do zdjęć B&W muszę dokupić głowicę czarno białą? Kolorowa też się na pewno przyda, ale z braku doświadczenia w wywoływaniu zdjęć chcę zacząć od czarno białych- podobno ta sztuka jest prostsza od kolorowej.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Skywalker napisał/a:
do zdjęć B&W muszę dokupić głowicę czarno białą?
Zdecydowanie nie musisz. Nawet masz lepiej, bo do papierów wielogradacyjnych możesz używać filtrów z kolorowej głowicy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
M używaj do podnoszenia kontrastu, a Y do obniżenia. Niebieskiego nie dotykaj, skręć na 0.

Jeśli głowica też jest nowa, filtry nie są wypalone, to przez długi czas powinieneś się cieszyć z regulowania kontrastu bez machania szklanymi filtrami. :-)
 
Skywalker  Dołączył: 13 Lis 2010
Cały zestaw jest nowy i dlatego wziąłem Opemusa, a nie Magnifaxa 4, którego też miałem na oku. Na Magnifaxa też przyjdzie czas oczywiście jeśli zajmę się większym formatem.
Teraz czas zbierać resztę sprzętu: kuwety, koreks itd... no i oczywiście pstrykać zdjęcia :-D :mrgreen:

[ Dodano: 2011-05-06, 16:47 ]
No i dotarł- funkiel nówka nieśmigany, ale.... nie ma głowicy kolor, była uszkodzona :cry:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach