alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Suszarka do FP-100C a'la McGyver :-D
Z drugiej strony wlasnie kleje sobie pudeleczko do suszenia negatywow z fp100c w warunkach polowych. Z patyczkow do mieszania kawy z ekspresu :mrgreen:

 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
alkos napisał/a:
kleje sobie pudeleczko do suszenia negatywow z fp100c w warunkach polowych. Z patyczkow do mieszania kawy z ekspresu


O!, chętnie zobaczę patent :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Potega ponizszego przepisu polega na fakcie, ze mozna go wykonac w biurze przy zastosowaniu srodkow ogolnodostepnych w kantynie pietro nizej :-D

1. Bierzesz 20 patyczkow i sklejasz klejem do drewna se soba, wzdluz, grubszymi bokami.
2. Bierzesz 14 patyczkow i sklejasz parami, jak wyzej.
3. Sklejasz te pary wzdluznie do pierwszej "deseczki" tak, aby miedzy kazda byla przerwa 1 patyczka:

|| || || || ||
|||||||||||||

Warto w szczeliny wlozyc pojedyncze patyczki posmarowane np. woskiem, zanim klej nie zaschnie, zeby calosc trzymala wymiary. Sciskasz wtedy calosc np. obwiazujac nitka.

4. Po jednej stronie blokujesz koncowki szczelin malymi kawalkami patyczkow. Coby szitki nie powypadywaly.

5. Dostajesz jedna scianke pudeleczka ze szczelinami na 6 szitek. Musisz zrobic jeszcze druga, tak samo. Jesli chcesz, mozesz zrobic wersje na np. 5 albo 10 szitek.

5. Trzeba dorobic teraz scianki boczne, dokladnie na wymiar szerokosci szitki. Czyli znowu kleisz patyczki - w poprzek do scianek bocznych na calej powierzchni, a potem jeszcze kilka wzdluznych dla sztywnosci.

6. Dno zostawiasz odkryte, coby przewiew powietrza byl. Szitki beda sie trzymac na blokadach.

7. Po zrobieniu zdjecia trzeba oberwac krotsza strone papierka, tam gdzie zostaje chemia, i wsunac reszte do pudelka. Dzieki wlasnej sztywnosci nie powinny sie wyginac i zlepiac, a dzieki przewiewowi powinny wysychac dosc szybko.

Uff!
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
:mrgreen: Dzięki!

[ Dodano: 2011-05-24, 17:11 ]
alkos napisał/a:
Dzieki wlasnej sztywnosci nie powinny sie wyginac i zlepiac


Oryginalne polaroidowe strasznie giąć się lubią podczas suszenia.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwesto napisał/a:
Oryginalne polaroidowe strasznie giąć się lubią podczas suszenia.


No, ale wzdluz, a nie w "lodeczke", nie? Bo tu masz stabilizacje wlasnie wzdluz :-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Tak, wzdłuż. Skoro stabilizacja działa wzdłuż to spoko. No i gdyby suszyć tylko polaroidowe to można je poukładać "brzuszek" do "plecków" :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Taaa, tylko z drugiej strony po co suszyc polaroidowe? Ten czarny backing nie schodzi pod bleachem tak jak w Fuji...
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eeeeee, a widzisz, a ja przeskoczyłem myślowo na odbitki :-> , bo w warunkach polowych ich suszenie w większej liczbie przypsarza mi nieco trudności. Twój wynalazek można jak sądzę zaaplikować także do suszenia odbitek?

[ Dodano: 2011-05-24, 18:20 ]
alkos napisał/a:
Taaa, tylko z drugiej strony po co suszyc polaroidowe? Ten czarny backing nie schodzi pod bleachem tak jak w Fuji...


Nie jestem pewien czy we wszystkich typach. Może trzeba innego środka do wyczyszczenia spróbwać. One bardzo różnią się od siebie rodzajem tej chemii. Niektóre można np. transferować, nawet na sucho na papier bawełniany, a inne nie.

http://www.youtube.com/watch?v=gozgTnCeVmw
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwesto napisał/a:
Twój wynalazek można jak sądzę zaaplikować także do suszenia odbitek?


Pewnie ze tak! Tylko trzeba je bedzie palcem wypychac od dolu ;-)

sylwesto napisał/a:
Nie jestem pewien czy we wszystkich typach


Probowalem Polacolor T100 (to samo co 669?) - nie dalo rady niczym. Mam wrazenie ze po prostu cala baza jest zabarwiona na czarno wewnetrznie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach