pannonia  Dołączył: 20 Lis 2008
  Wizjer kątowy
Pytanie do osób które używały wizjer kątowy.
Czy warto takie coś kupić?
Głównie mi zależy na łatwiejszym ustawianiu ostrości.
Widziałem na allegro wizjery kątowe uniwersalne po około 180 zł.
Powiększenie 1,25 i 2,5.
Może ktoś taki ma i podzieli się opinią o tym produkcie.
Jak się sprawdza przy manualnych szkłach.

PS. Kolega ma wizjer oryginalny Nikonowski do D700
niezłe cacko ale kosztowało go ponad 600 zł
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kiedyś nabyłem drogą kupna taki wizjer. Użyłem ze dwa razy, trochę na siłę i teraz leży w szufladzie. Od mocowania do Pentaxa chyba lepiej działało mocowanie od Lejki albo czegoś takiego. Ustawianie ostrości sprawdza się o tyle, o ile. Bo dodatkowo trzeba ustawić ostrość w wizjerze. A po zmianie powiększenia trzeba ponownie ustawienie ostrości zmienić.
DO szkieł manualnych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest matówka z klinem.
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
Ja mam taki wizjer o powiększeni x1/x2. Ja używam go zgodnie z przeznaczeniem czyli do zmiany kąta widzenia. Jest to dla mnie podstawowe akcesorium do aparatu.
Co masz na myśli pod hasłem łatwiejsze ustawianie ostrości? Obraz masz większy i napewno łatwiej wtedy złapać ostrość ale stosując powiększenie nie widzisz całego kadru. Ja wolę x1/x2 niż 1,25/2,5.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
matb napisał/a:
DO szkieł manualnych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest matówka z klinem.

I muszla powiększająca.

Ja też mam ten wizjer i też leży przeważnie nieużywany, bo zmienianie jest trochę kłopotliwe - trzeba mieć miejsce na odłożenie muszli. Ale jak masz np. plan - zdjęcia przy ziemi. I wiesz, ze spędzisz tak z kwadrans, i robisz to często to może to być dla ciebie propozycja. Chociaż może K8 będzie już miał odchylany ekran LCD :mrgreen:
 

pannonia  Dołączył: 20 Lis 2008
matb napisał/a:
lepszym rozwiązaniem jest matówka z klinem.

Dzieki za informacje.
Miałem nadzieje że obędzie się bez wymiany matówki, ale widze że jednak nie.

pozdrawiam
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Mam i jest b. użyteczny przy makro lub fotografii różnych drobiazgów. Niestety, często zapominam go zabrać, poza tym, zakładanie jest kłopotliwe - trzeba ściągnąć gumową osłonkę i dopiero założyć. Ale od czasu do czasu przydaje się, choć dobre LV z uchylnym wyświetlaczem chyba byłoby praktyczniejsze.
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Zastanawiam się czy polować na eBay'u na oryginalny celownik kątowy Pentaxa: Refconverter-A (praktycznie nie występuje), czy też kupić jakiś "uniwersalny". Obawiam się, że może on jednak niezbyt dobrze pasować do aparatu (pole widzenia, ew. luzy po zamontowaniu). A tak w ogóle - to zastanawiające jest czemu Pentax nie oferuje obecnie swojego celownika kątowego, skoro wszystkie inne firmy (Canon, Nikon, Sony, Olympus) to robią?
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
A czy ktoś używał tego?

http://allegro.pl/zigview...1625292743.html

Ciekaw jestem jak się sprawdza w praniu...
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
sprawdza się znakomcie :!: szczegolnie w praniu kieszeni :mrgreen:
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
drawa napisał/a:
sprawdza się znakomcie :!: szczegolnie w praniu kieszeni :mrgreen:


... niewątpliwie :-D ... magradaw zastanów się do czego to może się nadawać oprócz szpanu (notabene Batman miał lepsze gadżety :idea: )... do pracy w studiu Ci wystarczy LCD nawet nieobrotowe, w teren za chiny ludowe tego nie weźmiesz... sorki weźmiesz tylko pierwszy raz... dodatkowe sterczące kable, aparatu na pasku nie ponosisz, a od trzymania go w wyciągniętych rękach (co by sterczącego dziadostwa nie połamać) na bank zdrętwieją ręce ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ale do czatowni jak znalazł. Aparat na statywie w krzakach a ty kilka metrów obok na drzewie. :-)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Gwiazdor napisał/a:
a ty kilka metrów obok na drzewie

Tiaaaa..
Cytat
Przenośny 2,5" ekranik możemy odsunąć od aparatu na odległość nawet 160cm.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach