pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Szok na Lwowskim bazarku
Kilka dni spędzilem na Ukrainie . Mój szok spowodował bazar . Ogólnie ceny koszmarne ale nie to mnie rozstroiło . Do handlowca podchodzi jakiś młodzian i wyciągnął jak bułkę z worka , już nawet nie plecaka - Nikona D800 , oczywiście bez zatyczki na bagnet obiektywu - bo po co nosić jakiś plastik . Troche kurzu to nic . Wziął do ręki mocno zmasakrowany manualny obiektyw Hama . Coś miał ten obiektyw nie tak z bagnetem ale dzielny Ukrainiec wepchał , podpiał go do tego Nikona . Cena takiego obiektywu w tym stanie to jakieś 30zł może 40 jeśli ktoś da . Tyle że 80-200 niskiej jasności . Byłem w szoku . Zapytałem go czy wie co robi . Tak wie bo można podpiąć , nie wiem ile dał bo mowa była o 700 hrywnach na początku . Nie mogłem na to patrzeć i poszedłem aby tej profanacji nie widzieć

[ Dodano: 2012-05-03, 13:15 ]
Sorki nie hama obiektyw tylko Hanimex
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
i jak tu nie przyłączyć się do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie :mrgreen:
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Jakby 645D tak wyciągnął to może i profanacja, ale D800? Bądźmy poważni. :evilsmile:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ano właśnie. Przecież wszyscy powtarzają, że Nikony i Canony to takie "woły robocze", więc trochę kurzu im nie powinno zaszkodzić.
Jeśli dobrze pamiętam, to Nikon chyba nawet kiedyś twierdził, że system oczyszczania matrycy z kurzu to bzdura i jest niepotrzebny, więc nie wiem czemu w ogóle się dziwisz 8-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
gebi napisał/a:
Troche kurzu to nic .
no przecież jest wydajny system usuwania kurzu z matrycy w D800, więc w czym problem ? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach