guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
[wrocław] wywoływanie C-41 na Odrzańskiej - odradzam!
Właśnie odebrałem kilka kolorowych rolek z odrzańskiej - i co się okazało - że podnieśli cenę o prawie 100% do 9,5 pln za rolkę.

Oczywiście z zachowaniem swojego standardu wywołania - paprochy i rysy, czasem zacieki.

W dodatku, przy takiej cenie ciężko liczyć na świeżą chemię, marna usługa 100% droższa to 100% mniej klientów prawdopodobnie, co spowoduje że chemia będzie stać a nie pracować.

Zwłaszcza że u Czarneckiego stoi 5,5 pln cały czas, a standard taki sam (rysy i zacieki) ;-)

To tak na łamach wzburzenia.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Lepiej już było.

W moim zaprzyjaźnionym labie, w którym wołałem kolor już 2,5 roku temu radzili, bym sobie kupił cyfrę :-)
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
guerilla napisał/a:
To tak na łamach wzburzenia.
a jak na spokojnie :?:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
grzegorzgr napisał/a:
guerilla napisał/a:
To tak na łamach wzburzenia.
a jak na spokojnie :?:


Bez zmian ;-) Uważam za skandaliczną cenę wywołania stanowiącą od 50 do 95% kosztów samego materiału. Prosty sposób, żeby zupełnie wykończyć producentów filmów.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja się zastanawiam, czy wzorem slajdowym nie zacząć wołać filmów w Rossmannie. W CEWE na pewno mają świeżą chemię.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Właśnie odebrałem kilka kolorowych rolek z odrzańskiej - i co się okazało - że podnieśli cenę o prawie 100% do 9,5 pln za rolkę.


Za taką cenę to tylko w procesorze rotacyjnym, a nie maszynie przeciągowej :shock:
http://www.allegro.pl/ite...magajacych.html

Cytat
Prosty sposób, żeby zupełnie wykończyć producentów filmów.


Ile to może jeszcze potrwać,5-10 lat ?

Cytat
W moim zaprzyjaźnionym labie, w którym wołałem kolor już 2,5 roku temu radzili, bym sobie kupił cyfrę


Jesli chodzi im o:

Cytat
z zachowaniem swojego standardu wywołania - paprochy i rysy, czasem zacieki.


To mają rację.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
jorge.martinez napisał/a:
Ja się zastanawiam, czy wzorem slajdowym nie zacząć wołać filmów w Rossmannie. W CEWE na pewno mają świeżą chemię


Wołam tam negatywy cały czas w celach wglądowych i jestem bardzo zadowolony. Żadnych plam, zacieków, rys. Czasami mają tylko problem z powtarzalnością kolorów. Ale to naprawdę tylko czasami. Mozna też wybrać trochę lepszy papier, bo standardowo na DNP glossy tłuką.

Ceny (wywołanie negatywu plus komplet odbitek 10x15):

135/24 - ok. 16 zł
135/36 - ok. 22 zł
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
guerilla napisał/a:

To tak na łamach wzburzenia.
przyłączam się do wzburzenia, ale nie ma tragedii, przecież mogli ci je jeszcze wypalcować :-P
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Ja się zastanawiam, czy wzorem slajdowym nie zacząć wołać filmów w Rossmannie.


Podobno

Cytat
wszystko z Rossmanna idzie do centrali CEWE do Kozienic, właśnie z wyjątkiem slajdów, które zwiedzają zachodnią EU. Chyba, że to się zmieniło i wszystko ślą do Kozienic. To był tłumaczyło spadek jakości wołania dla procesu E-6


To prawda z tym E6 (spadek jakości wołania)

http://pentax.org.pl/prin...3a2d7322b882c9f
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Jak bedziecie przejazdem w Czestochowie to dwa laby Fuji polecam. Maja niedrogo i nadal im sie chce, a jeszcze papier Endura maja jak ktos lubi. Ja tam z jukeja im czasem robotke podsylam nawet.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
radekone napisał/a:
Jak bedziecie przejazdem w Czestochowie to dwa laby Fuji polecam.
A wysyłkowo robią?

A może zacząć DIY czyli Adam Słodowy?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Ja C-41 wywołuję w Saturnie na Grunwaldzkim, oczywiście rysy i paprochy się zdarzają (ale mniej niż na odrzańskiej), a zacieków nie miałem nigdy, chemia chyba ok, bo kolory z filmów Fuji 100 i 400 zawsze super i jest powtarzalność. Cena za wywołanie 3,99, więc chyba taniej się nie da, ale trzeba czekać około 1-2dni. Nie wiem czy można wywołać gdzieś równie dobrze i tanio we Wrocławiu.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
fotonyf napisał/a:
radekone napisał/a:
Jak bedziecie przejazdem w Czestochowie to dwa laby Fuji polecam.
A wysyłkowo robią?

http://www.fotolabfuji.pl/

A zapytaj.

Za wywolanie sredniaka plus komplet odbitek 15x15 placi sie ok 10 zl :mrgreen:
EDIT
A jak im zanioslem 11 rolek to po znizce za te ilosc wyszlo 70 zł.

 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
radekone, dzięki za info.
Zadzwonię do nich w poniedziałek, bo na stronie nic na temat wywoływania średniego formatu nawet nie znalazłem ani nie ma słowa o możliwości podesłania rolki pocztą.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
http://www.fotolabfuji.pl/


Proces E 6 - 20zł, w maszynie przeciągowej czy procesorze rotacyjnym Jobo :?:
 
roa  Dołączył: 13 Lis 2008
ja tam soboe sam wołam E6 i C41
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Na Odrzańskiej wywoływałem raptem trzy razy i to w zasadzie awaryjnie, bo blisko centrum, a musiałem mieć film zrobiony "na już". I wiem już, że nie zrobię tego nigdy więcej! Można mieć różne, "zwyczajne" zastrzeżenia do jakości (wiadomo: rysy, palce, zacieki), ale ostatnim razem dostałem od nich kliszę z pięknie rozpapranym truchłem motyla (ćmy? mola?). Możecie się oczywiście ze mną nie zgodzić, ale ja uznałem, że to jednak przegięcie pały.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
jedrus68 napisał/a:
Zeskanowane jak na urządzeniu wielofunkcyjnym.
Na moim Plustku ST 28 po aktualizacji firmwaru wychodzi wcale nie gorzej. Jak oglądam takie wyczyny to ogarnia mnie zniechęcenie do "analogowego" koloru. Napracuje się człowiek, a jakiś paprak w jednej chwili wszystko jest w stanie zepsuć. I nie można mu nic zrobić, bo najwyżej odda rolkę filmu w ramach reklamacji, którą potem sam zepsuje, jak mu ją dać do obróbki. Ech...
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
z galerią dominikańską raz miałem wpadkę (zielony zafarb idący od perforacji), a tak to w porządku, robią w godzinę za 4zł. saturn teraz za 5zł, a dzień-dwa trzeba czekać. w pół godziny robią na kuźniczej, za 6zł, w sumie za mało zrobiłem tam żeby postawić jednoznaczną opinie, ale robią za 7zł 120/220 c-41. biorąc pod uwagę że w galerii drugi tydzień maszyna stoi rozwalona a serwis z krakowa nie raczy się pofatygować...odrzańskiej nigdy nawet nie próbowałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach