przemur  Dołączył: 16 Kwi 2011
Takumar 300mm a może Sonnar 300mm? Szukam czegoś długiego :)
Witajcie drodzy Pentaxowicze!

Szukam możliwie długiego szkiełka do mojego P645. W tej chwili mam 150mm f/3.5 + Rear Converter 2x, ale chcę jeszcze dłużej. :)

No i własnie, z jednej strony jest Pentaconowy Sonnar 300mm f/4 który zbiera raczej pochlebne opinie, a z drugiej Takumar 300mm f/4, który jest oceniany raczej... przeciętnie.

Czy dobre Made in DDR > przeciętne Made in Japan ? :) Wiem że Sonnar ciężkawy, ale Takumar też nie w wadze lekkiej. Zaletą Sonnara jest to że mam już adapter PSix->P645.

Używać mam tego zamiar głównie ze wspomniany telekonwerterem. A może jakaś inna opcja jest warta rozważenia? Ja próbowałem już Taira 250mm f/5.6, ale poza niewielką wagą nie stwierdziłem innych zalet. :-/

Pozdrawiam!
Przemek
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
obiektyw
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tadeuszd2, obydwa pokazane przez Ciebie obiektywy, przy próbie zamocowania, wpadną przemurowi do aparatu.
 
przemur  Dołączył: 16 Kwi 2011
Jarek Dabrowski napisał/a:
tadeuszd2, obydwa pokazane przez Ciebie obiektywy, przy próbie zamocowania, wpadną przemurowi do aparatu.


Niestety, obawiam się że dokładnie tak się stanie. :->

Notabene, miałem kiedyś do czynienia z taką Sigmą 400mm, ale w wersji do Nikona. Byłem.... zawiedziony. Natomiast potem miałem Sigmę 300mm Tele Macro i różnica była ogromna. Kawał świetnego obiektywu.
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
Faktycznie,tak chciałem byc W..ujek dobra rada.Przepraszam,zawsze tak jest z intencjami -są dobre,a w praktyce do..
:-(
 

zieloo  Dołączył: 25 Wrz 2010
P645 z przejściówkami pracuje cąłkiem dobrze, więc pewnie wybrałbym Sonnara.

Ale, mając na uwadze ew. upgrade w przyszłości do 6x7, rozważ Takumara.

Jeśli martwi Cię jakoś ubrazu z tego trzysetki, to poszukaj wersji ED (~1500$) :)
 
przemur  Dołączył: 16 Kwi 2011
No nic, na razie dam jeszcze jedną szansę Telearowi (a nie Tairowi jak blednie napisalem wyzej). Jutro wychodzi do mnie jakas duzo lepiej wygladajaca kopia. Wprawdzie to nie 300mm ani nie f/4 ale wazy tylko ok. 700g. :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach