sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Wyzwalacze bezprzewodowe lamp Studyjnych
Hej. Mam taki problem.
Potrzebuję w miarę taniego i dobrego wyzwalacza lamp studyjnych. Chodzi mi tylko o wyzwalanie lamp studyjnych - więc obecność gorącej stopki jest mi zupełnie obojętna.
Brałem pod uwagę takie wyzwalacze:

Boling lub F&V
(+) Działają na zasilaniu sieciowym - być może są mocniejsze niż zawodne Phottix Tetra.
(+) Cena
(-) Jeden kanał pracy - może stać się moją zmorą

Phottix Aster
(+) podobno lepsze niż tetra lub inne PT-4
(+) Wyjście PC-Jack
(-) Baterie nie AA lub AAA
(-) podobno czasem wyzwalają z 20 metrów a czasem nie chcą wyzwolić z odległości 3m.
(-) uprzedzenie po korzystaniu z Phottix Tetra.

YongNuo
(+) Kilka kanałów pracy
(+) 2,4 Ghz - podobno są pewne
(-) Wkurzają mnie dedykowane wtyczki - co spowoduje że będę musiał płacić 30 zeta + wysyłka za każdym razem jak mi padnie - co w tej chińszczyźnie pewnie będzie częste.
(-) cena ze wszystkich wychodzi najdrożej - Potrzebuje 1 wyzwalacza + 3 odbiorniki (co razem daje jakieś 320 zł + wysyłka.

Bądź tu mądry i pisz wiersze :-?
Szczerze mówiąc odpowiadały by mi najbardziej te bolingi lub F&V tyle że nie znalazłem o nich opinii nigdzie. Może ktoś z was może coś polecić? Może coś innego?

Do tej pory działałem na Elinchromach SkyPortach - zestaw niestety zwróciłem niebytowi po ostatniej sesji. Utoną :-P Tym razem chcę coś taniego ale w miarę niezawodnego to bardziej karkołomnych zadań.



Jakby ktoś potrzebował linków do wyzwalaczy:
http://afe.pl/catalog/pro...products_id=569
http://afe.pl/catalog/pro...roducts_id=1119
http://www.akcesoriafoto....rnik-p-294.html
http://www.allegro.pl/ite...ntax_canon.html
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Ja mam Yongnuo ale ja wyzwalam lampę błyskową. I sobie chwalę ten produkt. Nawet bardzo :)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Co do yongnuo sprawa wydaje się być oczywista - są dobre ale te dedykowane kabelki mnie po prostu denerwują. Dzięki za opinie ;-) Czekam na opinie ludzi którzy używali Astera lub Bolinga.

[ Dodano: 2010-01-26, 23:17 ]
Janusz Gdula, A gdzie kupowałeś te Yongnuo i za ile?
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Phottix Atlas są dobre (można zamiennie używać z pocketwizardami+). Ich wadą jest to że są drogie.

Ja najbardziej polecam Pixel Knight. Szczególnie dla strobistów :)
Przenoszą ETTL 1 i 2. Można wyzwalać studyjne przez PCsych, i aparat z odległości.

Jak chcesz tylko do studyjnych - to cokolwiek byle odbiornik był na 220V (nie na baterie).
Np. to:
Link do Aukcji z wyzwalaczami chińskimi nba 230V

Ja mam coś podobnego do studyjnych (również chińczyk) - odpala dobrze i zawsze :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sunshine napisał/a:
Jak chcesz tylko do studyjnych - to cokolwiek byle odbiornik był na 220V (nie na baterie).
Po diabła wysokie napięcie. Dodatkowy kabel ?Można kupić wyzwalacze, które mają pastylki lub wbudowany akku. Jak np. Elinchrom
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
espresso, do niestudyjnych używam YN RF-602, które mają końcówki do wpinania się w lampy studyjne i jest ok. Z wad możnaby na siłę wymienić konieczność wyjmowania baterii z nadajnika, gdyż odwrócenie jej zwiera obwód i ją rozładowuje, a wyłącznika nie przewidziano oraz konieczność wciskania do połowy przycisku dla czasów 1/160s i krótszych w przypadku P. Występują też w wersji z jackami do lamp studyjnych od razu wmontowanych w odbiornikach. Ewentualnie transcievery YN RF-603.

Za komplet 1xTx + 2xRx zapłaciłem mniej niż za 1 szt Phottix Atlas, która kosztuje tyle co połowa PocketWizard II.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
espresso, swobodnie odpalisz drugą lampę z fotoceli.

Ja się całkiem długo zastanawiałem czy Atlas czy RF-602. Te YN są malutkie i zgrabne, spięte razem zajmują tyle co DA 40mm. No i zestaw na 2 lampy w przypadku YN jest dobre 5x tańszy, a nie wyobrażam sobie, żeby Atlas był 5x bardziej niezawodny, bo z YN jeszcze nie miałem skuchy w odpalaniu lampy innej niż uśnięcie lampy gdy za długo się składałem do zdjęcia. Moim zdaniem nie ma co przepłacać.

[ Dodano: 2011-08-24, 22:25 ]
Może trochę przesadziłem z tym 5x tańszy, ale jest to wyraźna i odczuwalna różnica.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Czy przy założeniu że lampy studyjne mają fotocele, można sterować jedną z nich wyzwalaczem radiowym, a druga wyzwoli się poprzez fotocelę? Czy raczej lepiej jest sterować obie poprzez radio? [...]


Można, ale historia nauki radzieckiej zna takie przypadki, że przy kierunkowym świetle jednej lampy, dużym softboxie na drugiej, czarnych ścianach i niewielkiej sile błysku, druga lampa "nie wiedziała" błysku pierwszej. Pomagało przepięcie wyzwalacza na drugą lampę.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
argawen napisał/a:
Po diabła wysokie napięcie. Dodatkowy kabel ?Można kupić wyzwalacze, które mają pastylki lub wbudowany akku. Jak np. Elinchrom


Mówię o chińczykach tylko. Elinchromy są drogie i jeżeli chodzi o wyzwalanie lamp studyjnych nie oferują nic więcej niż te najtańsze chińczyki. Po co przepłacać?
A polecam te na 220V bo przeważnie w odbiornikach na baterie (w tanich chińczykach) są 23A, które są drogie, trudno dostępne i nie ma akumulatorów.
Poza tym te na normalny prąd są nie zawodne - strzelają zawsze a te na baterie różnie.

[ Dodano: 2011-08-25, 07:23 ]
espresso napisał/a:
Czy przy założeniu że lampy studyjne mają fotocele, można sterować jedną z nich wyzwalaczem radiowym, a druga wyzwoli się poprzez fotocelę? Czy raczej lepiej jest sterować obie poprzez radio?


Można.

espresso napisał/a:
cena Atlasa jest dla mnie akceptowalna, jednak zakładając że pewnie na początku się pobawię nieco częściej, to później pewnie 3-5 razy w roku, więc szkoda wydawać więcej niz to jest niezbędne.


Polecam Pixel Knight - są bardziej uniwersalne. Atlasy są dobre jak wiesz ze finalnie to będzie i tak PocketWizard.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
sunshine napisał/a:
przeważnie w odbiornikach na baterie (w tanich chińczykach) są 23A

W RF-602 w odbiornikach jest AAA a w nadajniku CR2, w RF-603 tylko AAA.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
romeoad napisał/a:
W RF-602 w odbiornikach jest AAA a w nadajniku CR2

co więcej można kupić akumlatory CR2 za ok 60 PLNów, baterie też nie są powalająco drogie.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
espresso napisał/a:
Czy nikt nie robi radiowego wyzwalania lamp z przenoszeniem pTTL?

Ni niestety nikt, a przynajmniej nie znalazłem takich.
Co do tych Phottixów, to mają takie sobie opinie. Zresztą no_name, zrobił kiedyś test porównawczy Phottixów i RF-602. Zresztą te drugie to całkiem niezła opcja, zarówno cenowo jak jakościowo. Nie przypominam sobie żeby mi chociaż raz nie wyzwoliło błysku.

[ Dodano: 2011-08-25, 10:22 ]
No dobra raz się zdażyło, ale nie włączyłem odbiornika :mrgreen:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
YongNuo pozbyłem się po miesiącu. Zuzywały się baterie nawet jak ich nie używałem. Lipa!
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Mam te same baterie od ponad roku. Odbiornik wystarczy wyłączać. W nadajniku wsuwam po pracy pasek z tworzywa pomiędzy biegun baterii a blaszkę gniazda.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Jimmy napisał/a:

Co do tych Phottixów, to mają takie sobie opinie.

Nie mówię o tetrach tylko o atlasach. Tetry to były początki phottixa - chińska tandeta.

Atlasy to technologia toćka w toćkę zerżnięta z PocketWizrdów (zdaje się że ci drudzy wytoczyli nawet proces phottixowi za kopię ich urządzenia).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach