herhor1  Dołączył: 25 Maj 2010
wężyk z przejściówką do k-x
Witam . Czy ktoś mógłby mnie oświecić i podpowiedzieć które wyprowadzenia wtyczki micro-USB należą do wężyka spustowego (to nie sknerstwo ale próba zrobienia przejściówki do pilota radiowego od mojego starego k100) z góry dziękuję
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
o ile się orientuję to k-x nie ma możliwości podpięcia wężyka spustowego... tylko pilot IR ratuje
 
herhor1  Dołączył: 25 Maj 2010
pyciar napisał/a:
o ile się orientuję to k-x nie ma możliwości podpięcia wężyka spustowego... tylko pilot IR ratuje

jednak musi być taka możliwość na allegro idzie dostać wężyk do k-7 , k-x różnica jest tylko we wtyczce
http://www.allegro.pl/ite...1008365596.html
jak widać na ostatnim foto
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
herhor1 napisał/a:
jednak musi być taka możliwość na allegro idzie dostać wężyk do k-7 , k-x różnica jest tylko we wtyczce
http://www.allegro.pl/ite...1008365596.html
jak widać na ostatnim foto

Sęk w tym że w k-x nie ma se gdzie tej wtyczki włożyć... przynajmniej w moim :mrgreen: :-B Wężyk takowy mam, pasował do K10 i K20 ale z k-x pozostała mi tylko nokia z wgranym softem który robi za pilot.
 
herhor1  Dołączył: 25 Maj 2010
Wtyczka z wężyka z ostatniego foto to mikro -USB posiadająca 8 wyprowadzeń , w oryginalnym kablu do połączenia k-x do PC-ta, który jest w zestawie pare wyprowadzeń we wtyczce jest zaślepionych może właśnie je się wykorzystuje? - jedno gniazdko kilka funkcji
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
herhor1, gdyby coś takiego istniało to Pentax miałby to w ofercie... być może można odpalić migawkę kablem ale raczej na zasadzie sterowania z programu komputerowego jak "Remote Asistant" czy coś w tym rodzaju a nie proste zwieranie styków. gdyby to było takie proste już dawno mielibyśmy na rynku gripy do k-mek i k-xów
 
herhor1  Dołączył: 25 Maj 2010
nie pozostaje mi nic innego jak udać zainteresowanie kupnem i wyciągnąć informacje od sprzedawcy , a z drugiej strony szkoda bo to był by idealny aparacik do długich czasów z wężykiem i przyrody z pilotem radiowym dzięki za odpowiedzi

[ Dodano: 2010-05-26, 09:57 ]
wystawiający wężyki wycofał się z tego iż pasuje do k-x
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
herhor1, poszukaj na forum o pilotach wyzwalających :) albo jak mario633 wgraj soft do komórki
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
sprawdź tez piloty od tv i innych urządzeń co masz w domu u mnie jakoś działał z pilotem od sony pod przyciskiem od telegazety :mrgreen:
czy jakoś tak już nie pamietam bo kupilem i tak dedykowany tamten był za duży :-P
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Badałem temat. Nie ma wężyka do K-x. Jak starczy zapału to może kiedyś z kumplem który naprawia aparaty spróbujemy podmienić pipek migawki z oryginalnego na taki nagwintowany, to będzie można mechanicznie odpalać wężykiem starego typu. Właśnie kończę robić stół bezcieniowy z zamontowanym tam K-x em, na wyposażeniu jest pilot.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
ale po co Ci wężyk jak masz pilot?
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Cytat
ale po co Ci wężyk jak masz pilot?

a działa z pilotem czas B ?
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Mi? Po nic. Już opanowałem brak wężyka właśnie pilotem. Chciałem na przyszłość wymyśleć taką nakręteczkę za parę złotych dla chcących mieć wężyk do K-m lub K-x.
 
herhor1  Dołączył: 25 Maj 2010
wielkie dzięki za odpowiedzi
nie chcę wężyka tylko zaadaptować pilot radiowy do k-x
niestety robienie zdjęć dzikiej przyrodzie pilotem na podczerwień to "trochę "niebezpieczne - (ustawiam statyw , czekam cierpliwie a kiedy podejdzie zwierz podkradam się i cyka m zza niego pilotem na podczerwień z 5 metrów przed obiektywem) trzeba przeprosić starą k100
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
joker333 napisał/a:
a działa z pilotem czas B ?

działa (klik otwiera, klik zamyka).
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
herhor1, nadal możesz zaadaptować - musisz tylko połączyć ten bezprzewodowy z pilotem IR :)
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Bardzo mnie ten temat interesuje. Obecny pilot IR K-x'a działa tak, że nadaje się praktycznie tylko do robienia sobie samemu zdjęć - zamiast samowyzwalacza. Z tyłu można wykonać zdjęcie tylko ustawiając w menu zwłokę wyzwalacza i po naciśnięciu pilota od przodu aparatu wykonać bieg na tył. Przyroda tego nie wytrzyma.
Ciekaw jestem czy można wykonać jakiś rodzaj lustra czy światłowodu który pozwalałby skierować impuls na czujnik IR od tyłu aparatu.
Inna możliwość to rodzaj "popychacza" przykręcanego do aparatu i naciskającego spust jakimś elektromagnesem wyzwalanym drogą radiową. Być może jest to możliwe ale niestety ja tego nie skonstruuję. Byłby to niezły gadżet dla wielu innych aparatów cyfrowych...
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
Stawe napisał/a:
rodzaj lustra czy światłowodu który pozwalałby skierować impuls na czujnik IR od tyłu aparatu.
trzeba próbować ,lustro albo pryzmat
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
grzegorzgr napisał/a:
trzeba próbować

No to sprawdziłem: lusterko działa. Jeżeli widziałem czerwony czujnik w lustrze to i aparat reagował na pilota. Sprawdziłem z około 6 metrów...
Próbowałem jeszcze z pilotem uniwersalnym do telewizora ale bez powodzenia...
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Tak jak radził pyciar - pilocik IR wzbogacamy dłuższym kablem z wyłącznikiem (lub krótszym kabelkiem z radiowym przedłużaczem). Pilot IR umieszczamy w zasięgu widzenia czujnika aparatu i udajemy się na koniec kabla (lub do nadajnika). I już mamy wężyk kablowy/radiowy do Kiksa ;-)
Tyle, że będziemy płoszyć zwierzynę miganiem czerwonej diody :-(
M.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach