A1k1  Dołączył: 15 Gru 2008
Statyw GORILLAPOD TREQ GRI-4
Czy ktoś z państwa miał takie "cudo w łapcach" ? Potzrebuja kupic mały poręczny statyw który by utrzymał lustrzankę.
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Widzę, że nie ma odpowiedzi.
Ale może po blisko roku ktoś tego używał.
http://treq.com.pl/produc...tyczny,166.html

jestem zainteresowany takim statywem, jest to oczywiście odpowiednik oryginału i tego się obawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O ile dobrze pamiętam to Gwiazdor ma coś takiego.
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Dzięki, już namierzam.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Mam jakiegoś największego Gorillapoda SLR. Fajna zabawka, jak widać zapada w pamięć aparat przyczepiony do poręczy. :->
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Tym razem ja po roku:)

Ten treq GRI-4 posiada szybko złączkę?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
pazuzu88 napisał/a:
Ten treq GRI-4 posiada szybko złączkę?

nie, jest tylko gwint do aparatu ;-) ciekawe jest, że model niższy (gri-03) jakąś złączkę posiada
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Tez wlasnie sie dowiedzialem ze nie posiada. Tak samo jest z produktami joby ze model slr nie posiada tej zlaczki. Byc moze jakies powody konstrukcyjne. Z tym ze do gorilla pod od joby, mozna taka zlaczke dokupic.
A do treq-q?

Kolejne pytanie, skoro nie ma zlaczki, to takie wkrecanie jest uciazliwe? Czy moze trwa 3 sekundy?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
pazuzu88 napisał/a:
Kolejne pytanie, skoro nie ma zlaczki, to takie wkrecanie jest uciazliwe? Czy moze trwa 3 sekundy?

zależy od wprawy, aczkolwiek da się przyzwyczaić bo gwint jest standardowy ;-) poza tym wkręcasz raz na sesję i po skończeniu wykręcasz - jeśli przytwierdzisz do np gałęzi to raczej po zrobionym zdjęciu/zdjęciach chciałbyś mieć obie części w ręce a nie tylko aparat :mrgreen: a statyw na drzewie...

[ Dodano: 2011-09-16, 13:51 ]
przede wszystkim od klasycznego statywu GRI różnią się tym, że można je obracać wokół osi a aparat trzymać nieruchomo... co w przypadku klasycznych trójnogów jest raczej niewygodne ;-)
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
A przy takim częstym przykręcaniu gwint się nie zniszczy? Zastanawiam się na modelem niższym gri3, on chyba ma złączkę, ale wytrzymuje niby 1300 g. Tylko ile w tym prawdy. Najcięższy zestaw jaki będę miał to k-r + sigma 17-70. Nie przekroczy tych 1300. Ale cos mi sie wydaje ze te dopuszczalne obciążenie jest przesadzone.

Ewentualnie czy jest jakiś sposób na to zeby do tego gri4 dokupic jakas szybkozlaczke?

Edit
Znalazłem cos takiego
http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,10968s

Swietna sprawa, tylko cena (ta glowica + treq 4 ) robi sie ciekawa jak na taki maly statyw. Choc jesli mi glownie maly statyw raczej potzrebny to chyba warto sie zastanowic, tylko pytanie czy ta glowica podpasi pod treq-a.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach