MacRad  Dołączył: 19 Lut 2010
Dlaczego Pentax 645D nie ma opcji filmowania full HD?
Tak się tylko zastanawiam... :-> przecież byłby to hit! Żaden z aparatów średniego formatu nie ma opcji filmowania, a matryca jest przecież niewiele większa od małoobrazkowej. Co stoi na przeszkodzie?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MacRad, bo ma matrycę CCD, a nie CMOS, która mniej się grzeje.

No i z innej beczki. Pokaż mi karty, które łykałyby tak duże pliki?
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
jorge.martinez napisał/a:
No i z innej beczki. Pokaż mi karty, które łykałyby tak duże pliki?

http://www.optyczne.pl/11..._Panasonic.html
http://www.idg.pl/news/35...c.class.10.html
Cytat
Najnowsze karty SDHC Class 10 należą do serii Ultimate i zostały zaprojektowane tak, by zapewnić szybkość działania dostosowaną do potrzeb fotografowania sekwencyjnego i nagrywania filmów wideo w jakości Full HD (1080p przy 60 kl./sek.).
 

MacRad  Dołączył: 19 Lut 2010
Cytat
Najnowsze karty SDHC Class 10 należą do serii Ultimate i zostały zaprojektowane tak, by zapewnić szybkość działania dostosowaną do potrzeb fotografowania sekwencyjnego i nagrywania filmów wideo w jakości Full HD (1080p przy 60 kl./sek.).


Też sie zainteresowałem tymi kartami, przygotowywując się do kupna cyfrowej lustrzanki. :-)

Wniosek z tego taki, że co najwyżej matryca CCD może stanowić problem, ale wydaje mi się, że nie aż na tyle duży, aby nie można było zrobić ujęcia powiedzmy 3 min jakiegoś krajobrazu.

Ciekawe kiedy ktoś zdecyduje się na ten ruch i dołoży full HD do średniego formatu? Może Pentax 67D? ;-)
ale zapewne nie wczesniej niż za 8-10 lat... :->

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MacRad napisał/a:
Może Pentax z 67D?


Do czego innego niż 645d (i inne aparaty z taką matrycą lub przystawkami cyfrowymi) miałby służyć taki aparat?
 

MacRad  Dołączył: 19 Lut 2010
jorge.martinez napisał/a:
MacRad napisał/a:
Może Pentax z 67D?


Do czego innego niż 645d (i inne aparaty z taką matrycą lub przystawkami cyfrowymi) miałby służyć taki aparat?


645d czy hipotetyczny 67D z opcją filmowania to odległa pieśń przyszłości, jeżeli w ogóle. Takie rozważania, w tej chwili są jedynie żartobliwe. ;-) :-D

Hmm, ale mam następną rzecz do rozważenia, już bardziej realnie, kiedy Pentax wprowadzi full frame dla 6x4.5? Skoro, jak niektórzy donoszą jakość z 645d dorównuje formatowi 6x7, to jaką jakość miałaby pełna matryca 6x4.5, a nie skromne 44x33mm?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
MacRad napisał/a:
67D?
Wolę 75F.
MacRad napisał/a:
hipotetyczny
MacRad napisał/a:
mam następną rzecz do rozważenia
MacRad napisał/a:
kiedy Pentax wprowadzi full frame dla 6x4.5?
Jest sobota. Ja już poodkurzałem, a Ty?
 

MacRad  Dołączył: 19 Lut 2010
[quote="Jarek Dabrowski"]
MacRad napisał/a:
Jest sobota. Ja już poodkurzałem, a Ty?


Bez komentarza :-?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MacRad napisał/a:
jaką jakość miałaby pełna matryca 6x4.5, a nie skromne 44x33mm?


A jak się sprawuje 645d? Od dawna nim fotografujesz?
 

MacRad  Dołączył: 19 Lut 2010
jorge.martinez napisał/a:
MacRad napisał/a:
jaką jakość miałaby pełna matryca 6x4.5, a nie skromne 44x33mm?


A jak się sprawuje 645d? Od dawna nim fotografujesz?

Wyrwane z kontekstu! :-?
Napisałem w odniesieniu do opinii jakie są na innych forach w zasadzie tylko zagranicznych. Macie jakieś takie policyjne nastawienie, niezbyt przyjazne zresztą. Stąd pewnie tak mało osób tu coś wpisuje. Widzę to, a zaglądam raz na parę miesięcy... :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MacRad napisał/a:
Stąd pewnie tak mało osób tu coś wpisuje.
Nikt z nas nie ma 645d, więc się nie wypowiadamy.
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
jorge.martinez napisał/a:
Nikt z nas nie ma 645d, więc się nie wypowiadamy.


Ale przyznaj jorge że to troche smutne; prawie 8 tys. użytkowników na forum a nikt nie posiada 645D.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MacRad napisał/a:
Macie jakieś takie policyjne nastawienie, niezbyt przyjazne zresztą.
:roll:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
MacRad napisał/a:

kiedy Pentax wprowadzi full frame dla 6x4.5? Skoro, jak niektórzy donoszą jakość z 645d dorównuje formatowi 6x7, to jaką jakość miałaby pełna matryca 6x4.5, a nie skromne 44x33mm?

Nie wiem czy wiesz, ale w odróżnieniu od formatu 135, żadna klisza średnioformatowa nie oferuje rzeczywistego rozmiaru klatki 60x45mm.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
michal5150 napisał/a:
klisza średnioformatowa nie oferuje rzeczywistego rozmiaru klatki 60x45mm

Ale ma 56x42mm, co jest nieco większe niż 44x33mm.

Wracając do pytania tytułowego - a jaki miałby być powód dla którego 645d miałby filmować HD? Jeśli masz 40k zł na coś co nagrywa HD 1080p to masz sporo fajnych sprzętów do wyboru. Ot chociażby RED Scarlet z możliwością filmowania 4k (będzie z czego cropować) i można kręcić 120fps. No ale nimi nie zrobisz zdjęcia z rozdzielczością 40Mpx.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Nie bardzo widzę sens zadawania takich pytań na forum. Najbardziej kompetentnymi do udzielenia odpowiedzi będą inżynierowie Pentaksa.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Podejrzewam, że przy tych rozmiarach matrycy i jej typie (ccd), to po 3 minutach nagrania przetopiłaby się przez korpus i malowniczo pacnęła na trawkę/glebę/asfalt/chodnik
 

zieloo  Dołączył: 25 Wrz 2010
Gdyby 645D miał opcję filmowania to nie byłoby sensu go kupować.
To świetny aparat i niech tak pozostanie. Nie wiem skąd ten dziwny pęd do 'kamerowania'?....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bo daje nieprawdopodobne efekty ?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
MacRad, gdyby 645D miał opcję kręcenia filmów to byś go kupił? Czy jak Jarek Dabrowski zasugerował,migasz się od odkurzania?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach