mapic  Dołączył: 06 Sty 2011
TOKURA 4.5-5.6 70-210mm
Miał ktoś do czynienia z czymś takim? Nie znalazłem nic poza 80-200 i 28 mm tej firmy, a pojawiło się toto (70-210) na jedynym słusznym serwisie aukcyjnym (wystarczy wpisać pełną nazwę tematu), nawet kilka szt. się sprzedało na poprzednich aukcjach, więc ktoś z pentaksowego grona musiał to nabyć :)
Niby Made in Japan i nowy (leżak po długim leżakowaniu?)..
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
Przypomina mi to Vivitara 70-210. Podobna czcionka na oznaczeniach.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
jeśli to ma tzw. "makro" to może być kopia Vivitara : http://www.pentaxforums.c...for-Pentax.html pod inną nazwą, w każdym razie wg. ocen szkło przeciętne
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Kupiłem od tego sprzedawcy kilka dni temu TAKURA 80-200 z myślą o K-r . Dostawa szybka i nie bylo problemu. Niestety po dokładnyh oględzinach okazało się ,że na przedniej soczewce jest grzybek.Obiektyw nowy to znaczy orginalnie zapakowany podobnie jest z tym TOKURA 4.5-5.6/70-210mm ale jak ktoś zauważył to leciwe obiektywy i nie wiadomo jak były przechowywane.Napisałem sprzedawcy o zaistniałej sytuacji i czekam na odpowiedź. Sam sprzedawca wydaje się wiarygodny ciekawe jak postąpi w moim przypadku.Ma jeszcze kilkadziesiąt tych obiektywow więc pewnie nie będzie ryzykował i załatwi sprawę. :-D
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
ja mam Soligora CD 70-210/3,5 macro - ma stałe światło 3,5, duże AC pod światło , wyglada na klona Vivitar Series 1 70-210mm f/3.5 (version1)
http://www.pentaxforums.c...for-Pentax.html
a tu moje sample z tego szkła na pełnej dziurze
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=716356
 
mapic  Dołączył: 06 Sty 2011
idzi napisał/a:
Kupiłem od tego sprzedawcy kilka dni temu TAKURA 80-200 z myślą o K-r . Dostawa szybka i nie bylo problemu. Niestety po dokładnyh oględzinach okazało się ,że na przedniej soczewce jest grzybek.Obiektyw nowy to znaczy orginalnie zapakowany podobnie jest z tym TOKURA 4.5-5.6/70-210mm ale jak ktoś zauważył to leciwe obiektywy i nie wiadomo jak były przechowywane.Napisałem sprzedawcy o zaistniałej sytuacji i czekam na odpowiedź. Sam sprzedawca wydaje się wiarygodny ciekawe jak postąpi w moim przypadku.Ma jeszcze kilkadziesiąt tych obiektywow więc pewnie nie będzie ryzykował i załatwi sprawę. :-D


Też się zastanawiałem nad wersją 80-200. A jak z jakością zdjęć z niego?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
mapic napisał/a:
Też się zastanawiałem nad wersją 80-200. A jak z jakością zdjęć z niego

80mm jest średnie choć to trudno na dzisiaj powiedzieć bo w środku siedzi grzybek i wszystko zależy od światła z ktorej strony świeci.Potem jest już lepiej tak mi się przynajmiej wydaje i 200 mm jest wpełni użyteczne nawet na otwartej przysłonie. Myślę, że gdyby nie grzybowa przypadłość to byłbym zadowolony.Szczególnie ze zdjęć robionych córki K-r.Fajna ta matryca :-D .Zobaczę jak pójdzie wymiana obiektywu i sprzedawcy jeżeli ok to obiektyw za tą cene jest ok .

[ Dodano: 2011-07-28, 21:45 ]
Czuję się zobowiązany do poinformowania,że sprzedawca wymienił obiektyw na wolny od grzybka.Co do sampli to będą za jakies 3 tygodnie ,bo właśnie K-r i omawiany obiektyw płynie do Chorwacji.
 
harpagon83  Dołączył: 12 Maj 2011
Ciekaw jestem jak się sprawuje Tokura, gdyż też zamierzam ją zakupić :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kurcze, pewnie świetnie się tym szkłem foci kury, tylko nim bym to robił :-P
 

ElmerT  Dołączył: 05 Wrz 2011
Odświeżam temat.
Zakupiłem "Tę kurę" za stówkę na jedynym słusznym portalu.
Szkła czyste ( w przeciwieństwie do egzemplarza kolegi idzi) ale.....
mam problem z montażem ustrojstwa do K-Ra - niby zapięty do końca a luzy są w każdą stronę po 2-3mm. Boje się wkręcać dalej bo jeszcze narobię jakiegoś bigosu puszce.
Demontaż szkła też utrudniony, trzeba się naszarpać aby coś tam w środku przeskoczyło i dało się wypiąć.
Po teoretycznym zapięciu puszka nie reaguje na nic.

Niby stówka nie majątek ale....
Zapłacić frycowe i j....ć do śmieci czy pomęczyć się ???

Udało się , obiektyw zamontowany tylko zgłupiałem do reszty ale o tym później :)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Takura 80-200 ogniskowa 150 mm f4,0 obie fotki

 
krzy90  Dołączył: 01 Sie 2010
daj linka do większych :-)
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Idzi

Jestem w stanie zrozumieć,że na fot. nr 1. piękna kobieta została nazwana Takura, no dobrze jeśli Ona na to pozwala i się godzi ale na fot. nr 2. jest brzydki gad. Załapał sie chyba dlatego, że zjadł kurę.Pozdrawiam!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
idzi, potwierdź że gad nie zjadł tej ślicznej dziewczyny bo po mój szanowny przedmówca to całkiem nieźle wydedukował, oby się pomylił :shock:
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Nazwany napisał/a:
Idzi

Jestem w stanie zrozumieć,że na fot. nr 1. piękna kobieta została nazwana Takura, no dobrze jeśli Ona na to pozwala i się godzi ale na fot. nr 2. jest brzydki gad. Załapał sie chyba dlatego, że zjadł kurę.Pozdrawiam!

:-D łączy obie fotki temat ,czyli szkło.A zestawienie no cóż czasem córka (fotka kobiety żeby nie było wątpliwości )zachowuje sie jak gadzina (fot.następna).Ups ! chyba to przeczyta.
Wracając do tematu uważam to szkiełko za conajmiej dobre.Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę jego cenę to b.dobre.Przeglądałem więcej zdjęć robionych tym obiektywem niestety wiekszość jest z plaży i jachtu więc z uwagi na skąpy strój nie zamieszczę.Musicie uwieżyć na słowo :-D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
idzi napisał/a:
Przeglądałem więcej zdjęć robionych tym obiektywem niestety wiekszość jest z plaży i jachtu więc z uwagi na skąpy strój nie zamieszczę.Musicie uwieżyć na słowo :-D
aż tak skąpy ten strój? ale "ojciec", rozumiem ;-)
Gratuluję pięknej córki :-)
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Też zakupiłem to szkiełko (Tokura 80-200 F3.9) i przyznam, że mimo iż posiada wiele wad, to za te marne 100 zł potrafi sprawić odrobinę radości...
Oba zdjęcia na ogniskowej (chyba) 200mm i z F5.6



 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Yahoou, nie jesteś przypadkiem z krakowa? chętnie bym przypiął to szkiełko do którejś z moich puszek i trochę nim pokręcił...
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Niestety nie, ale gdybyś był w okolicach Łodzi lub Poddębic (40 km od Łodzi) to zapraszam.
 
ZbyszekO  Dołączył: 20 Paź 2010
pyciar
Jeżeli jesteś zainteresowany to mam i jestem z Krakowa. Możemy również pomyśleć o zmianie właściciela.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach