jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
dyfuzory....
Mam pytanie odnośnie użycia dyfuzorów. Czy używacie, z pewnością tak, ale chciałem się dowiedzieć jakie są duże różnice w użyciu dyfuzora stofen, a lightsphere i który bardziej opłaca się kupować do fotografowania w dużych, nie za jasnych pomieszczeniach, gdzie nawet wysokie iso nie wystarcza do zrobienia w miarę poprawnej foty...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jacekni, oba działają na identycznej zasadzie i dają zbliżone efekty - Lightsphere ma większą powierzchnię i światło wysyłane do przodu jest z niego dzięki temu bardziej miękkie, Omnibounce Stofena jest za to znacznie bardziej poręczny. Jeśli nie używasz bracketu, to Lightsphere daje nieco wyższe położenie źródła światła w pozycji portretowej i minimalnie korzystniejszy jego rozkład, ale to niuanse, a główne ze stopki jakkolwiek nie byłoby wypełnione (te modyfikatory działają na zasadzie wypełniania swoich własnych cieni światłem odbitym od okolicznych powierzchni) i zmiękczone zawsze daje średnio ciekawe efekty. I na koniec - każdy z tych modyfikatorów zastąpisz zwykłym plastikiem o odpowiednim kształcie.
 

ds  Dołączył: 19 Sie 2013
Na jednym forum użytkowniczka nazywała to "danonkiem" ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach