matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
STO-FEN vs dyfuzor plastik fantastik :)
No właśnie, czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy STO-FEN'em Omni Bounce a najtanszym dyfuzorem z allegro (takim jak ten: http://www.allegro.pl/ite...ncja_36_mc.html )? Nie licząc różnicy w cenie oczywiście :)

Pozdrawiam

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Taka, że ten który pokazałeś był wyprodukowany przez Tumaksa a dokładnie to nie wiem czy ktoś robił jakieś testy porównawcze.
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
A może ktoś na forum posiada tego Tumaksa albo jakaś inna podróbkę i mógłby się wypowiedzieć na ten temat? W końcu różnica w cenie to prawie 70 zł :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam T2, robiłem z nim zdjęcia ale w tej chwili trudno mi sobie przypomnieć które. Nie pamiętam które zapewne dlatego, że nie widziałem różnic w kolorze światła z dyfuzorem i bez.
 
paoollo  Dołączył: 17 Wrz 2006
ja mam "podróbkę" za ok. 20 zł i bardzo dobrze misię sprawdził. Według mnie daje lepszy efekt niż "wbudowany rozpraszacz" z 540
Za 20 zł warto zaryzykować :)
jedyny problem to to, ze się zsuwał, więc musiałem taśmą bezbarwną przykleić do lampy :)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Mam plastik fantastik z allegro, podróbka stofena za ~30 zł (rok temu). Nie porównywałem z oryginałem, ale działa tak jak powinien. IMO wart tych 20-30 zł w przeciwieństwie do dyfuzoro-skarpetek.

 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
A ktoś miły mógłby wrzucić fotkę wykonaną z dyfuzorem i bez (chodzi o ten plastik-fantastik)?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
matteusz, w tematach o dyfuzorach był podawany link do testu róznych dyfuzorów m.in. było zdjęcie bez dyfuzora i z nim. Efekty z tej podróbki będą identyczne z oryginałem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matteusz napisał/a:
A ktoś miły mógłby wrzucić fotkę wykonaną z dyfuzorem i bez (chodzi o ten plastik-fantastik)?
W tym linku masz przeprowadzone testy z różnymi typami dyfuzorów.
link
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na szybko

Lampa pionowo w górę bez dyfuzora


Lampa pionowo w górę z dyfuzorem T2
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
No różnica widoczna.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Widać różnicę. Z dyfuzorem T2 modelka jest rozluźniona. Bez dyfuzora wbija paznokcie w ramię. ;-)
 

kamakar  Dołączył: 28 Lut 2008
Mam taki plastik-fantastic i spelnia swoja role na tyle iz nie zdejmuje go praktycznie z lampy. Jedyna wada to ze nie pasuje idealnie na flasha i konieczne bylo uzycie tasmy dwustronnej. Spotkalem sie z opinia ze ponoc wplywa na balans bieli - nie zauwazylem tego.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
A właśnie która z tych podróbek pasuje na 540?

Wszędzie piszą do canona nikona etc
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Thadeus napisał/a:
A właśnie która z tych podróbek pasuje na 540?
Mnie nie udało się znaleźć. Ale dawno temu szukałem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie foto-tipa są wymiary dyfuzorów od Tumaksa tak, że można sobie dobrać.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Na stronie foto-tipa są wymiary dyfuzorów od Tumaksa tak, że można sobie dobrać.
Tą stronę znam. Kupowałem tam do Sigmy i Metza. Ale do Pentaxa 540 nie ma.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kupowałem do Tumaksa wg zasady najbliższy większy i wewnętrzne obrzeże obkleiłem przylepcem aż pasował. Teraz bez przylepca pasuje akurat do Metza 48 :mrgreen:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
540 to "circa-about" wymiary podobne do 550ex canona (chyba) - kupowałem ostatnio słoik (lightsphere) i wymiar pasował właśnie do canonowskiej - nikonowska lampa ma dużo mniejsze wymiary palnika. Proponuję sprawdzić w tabelkach na aukcjach - są często podane dokładne wymiary...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
wewnętrzne obrzeże obkleiłem przylepcem aż pasował.
Chyba, że tak. Nie próbowałem.
Gdy szukałem, to te Tumaxy były po ok. 50-55 zł. Kupiłem Stofena za 75 zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach