bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez, nie mam przejściówki, a z Pentaksów został mi SMC-M 40/2.8 przypięty do ProgramA oraz kit 18-55 przypięty do K10D :) marny materiał na testowanie z X-Pro3. Umawiam się z lokalnymi sprzedawcami Fujinon 23mm f/2 WR. Jak aparat podpasuje, to dołożę Fujinon 18mm f/2 R.

Po latach w końcu będę miał namiastkę utraconej Bessy R2a :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ciekawe, czy Fujifilm dorówna wrażeniom z użytkowania tamtego aparatu, czy spełni oczekiwania i zmaterializuje wyobrażenia - to są rzeczy mocno niemierzalne... Trzymam kciuki, żeby zakup okazał się trafiony ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Bessa urosła w moich wspomnieniach do taich rozmiarów, że nic jej pewnie nie dorówna ;-)
Impulsywne zakupy są impulsywne - XF 23mm f/2 R WR już leży na biureczku i czeka na body :evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja testuje od tygodnia Fuji GFX 50IIs i zaczyna mi się podobać. Jest obecnie mega promocja na ten model :-D
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ekstra :!: Wrzuć trochę sampli do sąsiedniego wątku. Chętnie popatrzę.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
Ekstra :!: Wrzuć trochę sampli do sąsiedniego wątku. Chętnie popatrzę.

Z dzisiejszego dnia testów. Jest to JPG prosto z puszki, ustawiona symulacja filmu Velvia

https://www.flickr.com/ph...in/photostream/
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
foto, dzięki, ale obok mamy piękny wątek o GFX, nie zaśmiecajmy samplami z tamtego korpusu wątku o X-Pro :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak na moje przeeksponowane i takie trochę beznadziejne kolory.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jasne, muszę znaleźć wątek o GFX
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Michu napisał/a:
Jak na moje przeeksponowane i takie trochę beznadziejne kolory.

To moje pierwsze testy z symulacją filmów, głównie robię w RAW ale muszę posprawdzać jakie efekty będę na pozostałych filmach
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cechy nowego nabytku, więc z pewnością z czasem będzie tylko lepiej. Najważniejsze, że już teraz jesteś (jak piszesz w innym wątku) zadowolony z zakupu.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Pierwsze wrażenia na gorąco z X-Pro3 + 23mm f/2
- jest w sumie ciężki, jego kształt i wyważenie też to uwydatnia
- 23mm f/2 WR mimo, że mały, to wciąż mocno odstaje od korpusu, 18mm f/2 byłby lepszy
- z 23mm f/2 WR aparat nie stoi, przewraca się na obiektyw :-?
- wizjer optyczny - fajny, jest namiastka Bessy R2a, ale w ciemności jest gorzej - naświetlona ramka i wskazania rażą po oku i nie bardzo widać cokolwiek w wizjerze. Ale tu mówię o prawie całkowitej ciemności ;-) Jest jak w X100V tylko obiektyw bardziej wchodzi w kadr :-)
- wizjer optyczny - punkt oczny jest bardzo blisko i to mocno przeszkadza jak się nosi okulary - ja noszę. Bez okularów jest ok ale też trzeba mocno do oka przyłożyć. Spróbuję z soczewkami.
- wizjer optyczny - dodatkowy (opcjonalny) mikro LCD w prawym dolnym rogu jest świetny :-) namiastka plamki dalmierza i można ustawić różne tryby wspomagania manualnego ustawiania ostrości. Zwykły punch in, peeking, klin, mikroraster. Klin i mikroraster zadziwiająco dobrze zaimplementowane. Wczoraj bawiliśmy się z kumplem manualnym Voigtlanderem 27mm f/2 Ultron i naprawdę przyjemnie się pracowało.
- EVF - nie mam zdania, OM-1 mnie rozpieścił jeśli chodzi o jakość EVF, ten jest zauważalnie gorszy.
- mały ekran LCD z tyłu - mi się to podoba, wyświetla status lub symulację nawet po wyłączeniu aparatu, nie jest podświetlany, ja i tak nie przeglądam zdjęć co chwila, a w innych aparatach również mam ekran odwrócny plecami do mnie, żeby nie zaglądać.
- jakość obrazka - w sumie mi to lotto, bo jest good enough. Ważniejsza jest dla mnie ergonomia i przyjemność z użytkowania. DxO juz umie w X-Transy i nawet czyta symulację, która była użyta do zrobienia zdjęcia (ale nie można wybrać dowolnej jak w LR, jedynie tą, która była ustawiona w aparacie).

Na razie plan jest wziąć go na miasto i zobaczyć jak się pracuje. Największa wada to praca w okularach. Ricoha GR3 też pokochałem dopiero po 2 latach :-P
Jakby ktoś był ciekaw w Warszawie, to na pewno jakiś czas z nim zostanę, zapraszam na macanki.

Obowiązkowe selfie w lustrze:
_DSF1066_DxO by bbartlomiej, on Flickr
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wielki jest...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Michu, niestety. Z tym obiektywem raczej do kurtki nie wejdzie. z 18/2 jest szansa jak to kurtka zimowa z sensowną kieszenią. Ale Bessa i Leica też nie wejdą ;-)

Tylko Ricoh ❤️
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej - wygląda prawie jak GFX, Gratuluję, fajny aparat !
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W dniu premiery pierwszej wersji X-1PRO bardzo mi się spodobał. Odpodobał właśnie po poznaniu wymiarów. Dlatego gdybym celował w system X, chyba bardziej poszedłbym w serię X-T1 (i dalsze modele) lub - jeśli zależałoby mi na koncepcie dalmierzy - w serię X-E.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Michu napisał/a:
Wielki jest...
Forfiter, albo bóbr, k....

bbartlomiej, głośno cyka?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez, mechanicznie? Przyjemnie, słyszalnie. Dosyć nisko. Pewnie ciszej niż lustrzanka, ciszej niż K10D, którego jeszcze mam.
Elektronicznie? Masz 3 dźwięki do wyboru i poziom głośniości też ustalasz :-D

https://youtu.be/KL8O8VnuWEo?si=-5nrDUgT68lmklwY&t=35

Na żywo u mnie dźwięk jest ciut niższy niż na tym filmie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
Dosyć nisko. Pewnie ciszej niż lustrzanka, ciszej niż K10D, którego jeszcze mam.
Nic nie równa się mlaśnięciu kadyszki niczym pajda chleba z masłem o podłogę.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach