Skywalker  Dołączył: 13 Lis 2010
Uchwyt statywowy do pentax-k 300mm f4
Witam
Po przygodzie z pentax-smc 80-320 przyszedł czas na stałkę w okolica 300mm i ostatnio zakupiłem model pentaxa jak w temacie. Jednak standardowo to szkło nie ma możliwości montażu na statywie, a jest to kawałek "klocka". Pamiętam, że gdy kupiłem smc-m 200mm myślałem, że to duży obiektyw, podobnie jak wspomniany pentax 80-320. Przechodząc do meritum sprawy: czy ktoś wie, lub miał doświadczenia z możliwością zamontowania uchwytu statywowego do tego obiektywu? Z góry dziękuję za pomoc.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Możesz kupić zamiennik mocowania do obiektywów Canona, tylko sprawdź jego wewnętrzną średnicę bo jest kilka wersji i te mniejsze nie pasują.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Skywalker, tzn. zmierz średnicę zewnętrzną obiektywu w miejscu, gdzie najwygodniej będzie zamocować obejmę z mocowaniem statywowym i kup zamiennik jak radzi tm. Pzdr.
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Witam.
Miałem taki sam problem tylko że z Takumarem 300/4. Kupiłem zamiennik uchwytu Canona. Biorąc pod uwagę fakt, że średnica uchwytu jest większa niż obiektywu, musiałem do wewnętrznej części wkleić paski z gumy o grubości około 4mm i działa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach