AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
sna napisał/a:
Tylko z tego co widzę na optyczne to brak w ustawieniach (menu C):

Przechwytywanie ostrości


Też mi tego brakuje, ale to wynika z konstrukcji autofokusa. W lustrzance w trybie "live view" też to nie działa.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Działa śledzenie twarzy. Wtedy też af przeostrza jeśli obiekt zmieni położenie.
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
W trybie auto wykrywa twarze.
Dziala tez CAF zaskakujaco fajnie. Po ustawieniu ostrosci na obiekt, sledzi go po calym kadrze.
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
K-01 można dać do ręki zupełnemu laikowi w trybie auto. Nie w P, tylko auto. Wtedy AF przestawia się właśnie na wykrywanie twarzy i efekty są zaskakująco dobre.
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Lenin napisał/a:
efekty są zaskakująco dobre.


Dokladnie!
Poprzednio, kiedy dalem gx20 komus do reki by zrobil mi zdjecie, bylo zawsze nieostre.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No włąśnie. Ostatnio dałem znajomej aparat i tłumaczyłem co i jak i musiała wyzwolić 20 migawek, żeby się udało. A tutaj takie rozwiązanie prościutkie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Podpinał ktoś do K-01 starą Sigmę 17-70 lub Tamrona 28-75 / F2.8 ?
Ciekawi mnie jak działa AF w tych szkiełkach na K-01 ?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Z moim t 28-75 - perfekcyjne obazy, trafia zawsze w punkt, mam też tamrona 17-50 tuaj jest lepiej współpracuje niż np jakakolwiek lustrzanka pentaxa, ale czasami przy szerokim też potrafi się pogubić, choć znacznie z mniejszym błędem. Sigmy nie podpinałem, jedynie w salonie pod k5 i oferowany egzemplarz nie był dla mnie tak ostry jak opisują na forach wiedząc to co potrafi 17-50 od tamrona, podziękowałem. Szukałem zamiennika dla tamiego i nie znalazłem w rozsądnych pieniądzach.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Masz może jakąś galerię w necie ze zdjęciami z K-01 ?
Sigma 17-70 na K-01 mogła by być pewnie ostrzejsza o ile na na K-5 miała jakiś lekki BF/FF ?

[ Dodano: 2013-11-09, 09:22 ]
Jeszcze podpytam jak szybkość ostrzenia ? Bo na GX-20 Tamron 28-75 demonem szybkości nie jest ....
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie mam galerii, nie mam strony, w ogóle jestem przedstawicielem archaicznych metod reklamy - czyli własna praca. Wracając do tematu jest duże prawdopodobieństwo, że sigma 17-70 będzie ostrzejsza na k-01 niż na gx 20. Mam pentaxa k20 i jeśli chodzi o szybkość ustawiania ostrości to trudno mi się ustosunkować ze względu na przebieg i jego stan. Powiem tak k-01 nie jest wolny w af po update firmware, ale wciąż przeostrza po każdym wciśnięciu i to jest nieco irytujące. Na detekcji fazy tego nie masz. Przy pojedyńczym strzale jest szybko, przy powtóce lustro robi praktycznie natychmiast, k-01 znów przeostrza.

[ Dodano: 2013-11-09, 10:29 ]
W salonie miałem podpiętą droższa sigmę 17-50/2.8 i oględzin fotografi dokonywałem na lapku 17 cali oled skalibrowanym. Oczywiście regulowałem af i szukałem na fotografii pola ostrości nawet źle ustawionego i tam gdzie miało być ostro jakościowo nie bił tamrona. Moim zdaniem mydlany od 2.8 czego nie mogę powiedzieć o tamronach. Jeśli chcesz zobaczyć sample z tamrona 28-75 to pisz na priv maila. Podeślę. Z 17 musiałbym pogrzebać w archiwum, ale nie bardzo mi się chce. Zobaczę, może poszukam też.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
A ja tam mam zagwózdkę cały czas... co podpiąć pod Paskudę żeby było małe, szerokie i w miarę atrakcyjne cenowo? :oops:
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
ADestroyer napisał/a:
A ja tam mam zagwózdkę cały czas... co podpiąć pod Paskudę żeby było małe, szerokie i w miarę atrakcyjne cenowo? :oops:

Nie Ty jeden :-?
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Markus napisał/a:
Masz może jakąś galerię w necie ze zdjęciami z K-01 ?


Sprawdz wiadomosci prywatne.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
ADestroyer napisał/a:
A ja tam mam zagwózdkę cały czas... co podpiąć pod Paskudę żeby było małe, szerokie i w miarę atrakcyjne cenowo? :oops:



Używanego limiteda?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Seboc sprawdziłem i nic nie mam w priv ?
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Markus napisał/a:
Seboc sprawdziłem i nic nie mam w priv ?


Cos wysylanie PW nie funkcjonuje. Podaj jakis @, wysle link. lub gg 1089656
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
pilulae@gmail.com
mi priv działa..
W K-01 chyba najbardziej przeszkadza brak wizjera bo reszta jest ok.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
M.K napisał/a:
Używanego limiteda?

Tak mi po głowie chodzi Pentax smc DA 35 mm f/2.8 Macro Limited albo taki Pentax smc DA 21 mm f/3.2 AL Limited. :oops:
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Plastik 35mm 2.4 to calkiem poprawny obiektyw. Do tego nie jest drogi i jest leciutki.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Też bym go polecał ale destroyer pisał że w miaręszeroki...

[ Dodano: 2013-11-15, 13:37 ]
I myślęże do brzydala fajnie pasuje. Ja np mam 40/2.8 i jakoś jeszcze design na k1 zniosę, ale na k5 nie mogę patrzeć na takie zestawienie.

[ Dodano: 2013-11-15, 13:38 ]
40 nie limited tylko ten dla k1

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach