M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Świat, którego już nie ma
Cytat


Zdjęcia do albumu Terzaniego wybrał jego syn Folco. Album ma inny układ niż wybór zdjęć Kapuścińskiego dokonany przez Izabelę Wojciechowską w „Ze świata”, w którym zdjęcia dużego formatu uzupełnione są informacjami o miejscu i roku pochodzenia. Album Terzaniego ma format tradycyjnej książki, a zdjęcia z lat 1972-2004 są podzielone na regiony, z których pochodzą, przeplatane tekstami reportera (głównie z książek, ale część publikowana jest po raz pierwszy). Terzani zwracał uwagę, że podobnie jak pisanie reportaży, fotografowanie danego miejsca wymaga znajomości literatury tematu i tego co poprzedziło fotografowane wydarzenie – „Fotografia – klik! – wszyscy to potrafią” – mówił swojemu synowi. Reporter patrzył, słuchał, współuczestniczył i myślał. Cenił takich fotografów jak Philips Jones Griffiths i Abbas, którzy tak jak on dokumentowali wojnę w Wietnamie.
http://tizianoterzani.inf...esiste-piu.html



"Sawada Kyōichi (który podczas wojny w Kambodży przedostał się na terytorium kontrolowane przez Czerwonych Khmerów i o którym długo krążyły plotki, że żyje z partyzantami i dokumentuje ich walkę; po latach włoski reporter Tiziano Terzani dowiedział się, że Japończyka zakatował na śmierć pierwszy napotkany oddział komunistów)"
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=39231
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
M.W wielkie dzięki za info :-B :-B :-B

Książki Terzaniego są niesamowite (kilka w Polsce się ukazało). Nie wiesz, gdzie można kupić ten album (na amazonie nie widzę)?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
 

68h4d  Dołączył: 14 Gru 2009
Myślałem że to jakieś podsumowanie zmian wokół dworca Fabrycznego, choć nieco za wcześnie bo kilka kamienic jeszcze zostało.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach