adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
YongNuo YN-560 + Pentax K-R
Jako, iż jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich :)
Ostatnio powoli zbieram sobie zestaw do portretów, obiektyw już mam, teraz przyszedł czas na lampę. Będę korzystał z nią z obiektywu manualnego więc stwierdziłem iż nie jest potrzebna mi żadna lampa z automatyką błysku.

Pomyślałem na początku o YN-460II, ale zauważyłem na allegro YN-560, która jest droższa o 100zł ale podobno jakość jej wykonania jest zdecydowanie lepsza. W moim K-R nie mam gniazda PC, YN-560 takowe posiada - czy będę wtedy mógł podłączać lampy studyjne itd?

W kwestii lamp jestem amatorem, mam jakieś dwie lampy (żarówki błyskowe z fotocelą) i kiedy chcę je wyzwalam moim K-R to nie wychwytuje błysku (jeżeli się nie mylę to chyba wina przedbłysku) , czy przy użyciu tej lampy to się zmieni i będzie wyłapywać? Czy może będę musiał użyć kabla PC i połączyć jedną z lamp z YN-560?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc i wyjaśnienie mi "na chłopski rozum" o co w tym wszystkim chodzi :)
 

lubek1983  Dołączył: 17 Sie 2010
kup wyzwalacze radiowe tej samej firmy i będziesz zadowolony :-) wszystko bedzie zdalnie smigac.
 

LosDawidos  Dołączył: 29 Kwi 2011
Dokładnie, walnij sobie coś takiego http://allegro.pl/wyzwala...1925442589.html
Ja całkiem niedawno wyleczyłem się z wyzwalania za pomocą lampki z body.

Co do samej lampy, też planuję ją kupić w najbliższym czasie, a nawet 2 sztuki. Jest tania, bo jest manualna, za to w/w wyzwalaczami bez problemowo ją wyzwolisz. Opinii kiepskich nie ma, na forach strobbingowych ma same pozytywne recenzje (oczywiście jako lampa na początek strobowania), więc YN-560 jak najbardziej :)
Aha i najlepiej kupuj w Polsce, masz 2 lata gwarancji.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Jako ze jestem na bieżąco w temacie to coś napiszę. Mam K-Redkę i ostatnio dokupiłem sobie 2 lampki Y560. Rzeczywiście sprawiają solidne wrażenie. Mają bardzo czułą foto celę, spokojnie wyzwolisz Y560 na S2 lampą wbudowaną w K-R w trybie bezprzewodowym. Ja wyzwalałem 2 i działa a wpływ lampy wbudowanej na ekspozycję jest naprawdę pomijalny. Co do radiówek to jeżeli masz środki to warto, jeżeli trochę szkoda to postaw na foto celę i lepiej dokup sobie jakiś modyfikator. Ja z racji tego że kilka złociszy akurat miałem kupiłem sobie coś takiego: http://www.fotodiox.com/images/MY100Qa.jpg / http://www.fotodiox.com/e...ve-quick-01.jpg i działa wyśmienicie.
Pozdrawiam!
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Mam obydwie lampy od dawna i używam. Na pewno 560 jest mocniejsza, masywniejsza i ma więcej funkcji - przede wszystkim ma regulację zoom (kąta błyskania). Natomiast 460II wcale nie jest wiele gorzej wykonana i ma tę zaletę, że jest dużo mniejsza i lżejsza.

Z wyzwalaczami to najlepiej kupić tak jak już pisali poprzednicy - RF-602, na ebayu można za jakieś 80zł znaleźć komplet nadajnik-odbiornik z darmową wysyłką:
http://www.ebay.com/itm/R...=item35ad500e75
 
djweb  Dołączył: 12 Gru 2011
Czyli który z modeli radzicie do k-r.?
YONGNUO yn560, yn467 czy YN-460II.
Jestem początkującym amatorem i zależy mi na mocnej lampie, która oświetli sale konferencyjne. Jednocześnie prostej i zautomatyzowanej.
Dzięki.
Pozdrawiam
PS.
Witam po raz pierwszy na forum. Dziś się zarejestrowałem.
Fajnie że jest coś takiego tylko dla użytkowników Pentax. :-)
 
Frenetico  Dołączył: 09 Sty 2012
Podłączę się do pytania.
YN460 ma TTL, ale podobno nie współpracuje z aparatami Pentax. Czy to prawda? Czy jest jakaś opcja aby to obejść (na przykład upgrade oprogramowania)? Używam pentaxa K-X
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Frenetico napisał/a:
YN460 ma TTL

Nie ma TTL, wyłącznie manual. Posiada tryb slave do współpracy z lampami z TTL.
 
Frenetico  Dołączył: 09 Sty 2012
Dzięki za szybką odpowiedź.
Jak rozumiem YN-560 również ma taki sam tryb, a jest silniejsza i dodatkowo posiada złącze PC?
 
djweb  Dołączył: 12 Gru 2011
Ostatecznie kupiłem 560 bo zależało mi na mocy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach