oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
obiektyw M42 Greens London Automatic 2,8 f28
Wpadły mi w ręce dwa szkła M42,Greens London Automatic 2,8 f28 i Cimako tele-auto 3,5 f200. czy ktoś kiedyś zetknął się tymi obiektywami?
byłbym wdzięczny za jakąś informację.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
oyo555 napisał/a:
Greens London Automatic
London? Może Bronek będzie wiedział?
oyo555 napisał/a:
Cimako tele-auto
A nie Cimko?

Nie spodziewaj się rewelacji. To najprawdopodobniej marki handlowe, a nie nazwy producentów, a szkła robił Vivitar, Cosina albo ktoś inny.
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Nie, Cimako. Też myślę, że to nazwy handlowe. Podejrzewam Cosinę. Są czyściutkie, wyglądają bardzo przyzwoicie, stan nieomalże fabryczny, były w jednej walizeczce z dwoma Takumarami i Spotmaticiem.Do tego pierscienie pośrednie,lampka Rollei i skylighty Astron. (też pierwszy raz widzę tę nazwę).Całość wygląda tak, jakby nikt nigdy tego nie używał.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
oyo555 napisał/a:
Są czyściutkie, wyglądają bardzo przyzwoicie, stan nieomalże fabryczny, były w jednej walizeczce z dwoma Takumarami i Spotmaticiem.Do tego pierscienie pośrednie,lampka Rollei i skylighty Astron. (też pierwszy raz widzę tę nazwę).Całość wygląda tak, jakby nikt nigdy tego nie używał.


skarb odkryles :-P
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
No, nie... to ktoś odkrył, nie wiedział co z tym zrobić i oddał mi. Przeleżało, to wszystko 40 lat nie ruszane. Spotmatic wygląda tak jakby wyszedł dopiero co z fabryki. Myślę że nie miał w sobie więcej niż 20 rolek.

[ Dodano: 2007-04-20, 08:24 ]
plwk, dzięki za linka :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
oyo555 napisał/a:
No, nie... to ktoś odkrył, nie wiedział co z tym zrobić i oddał mi. Przeleżało, to wszystko 40 lat nie ruszane


dostales paczke i czekales az 40 lat zeby to swiatu ujawnic :-P
to ten sprzet musi byc strasznie stary :mrgreen:
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
:mrgreen: No taaaak.

[ Dodano: 2007-04-20, 09:19 ]
A tak na poważnie. W zestawie był jeszcze konwerter APS Auto Teleplus 2x, do obiektywów m42, ma się rozumieć. Jeżeli komuś z braci pentaxianowców z Krakowa się przyda, to chętnie się tym kawałkiem skarbu podzielę. Warunek mam tylko taki, że chciałbym, żeby to poszło do kogoś komu naprawdę się przyda. Bo jak ma leżeć znowu 40 lat...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
oyo555 napisał/a:
Bo jak ma leżeć znowu 40 lat...


ale jak ktos znowu po 40 latach ta paczke otworzy to bedzie juz zupelny unikat :-P Pewnie wtedy nie bedzie juz Pentaxa a moze i aparatow w ogole, a na slowo klisza ludzie beda siegac po encyklopedie. :-P
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
o, żesz....Podpiołem przejściówkę do Mz-3 i... nie potwierdza ostrości :-/ . Czy tak ma być? a do tego nie mogę wydłubać tego badziewia :evil:
Help! dobrze, że nie wetknąłem tego do K100.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach