daniel.chojecki  Dołączył: 23 Sty 2011
Prędkość autofokus'a
Cześć.

Mam pytanie dotyczące w/w kwestii. Zaznaczam, że nie miałem do czynienia z duża ilością obiektywów.

Czy prędkość autofokus'a zależy od body czy od szkła? Z moich obserwacji wynika, że od szkła. Dziękuję za odpowiedź.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Od body też. Najszybszy jest w K-5, w k100d i starszych najgorszy. Jakie masz body?
 

daniel.chojecki  Dołączył: 23 Sty 2011
rbucz napisał/a:
Od body też. Najszybszy jest w K-5, w k100d i starszych najgorszy. Jakie masz body?

K-7
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
daniel.chojecki, od jednego i drugiego: korpus wpływa na szybkość w zależności od sprawności czujników, parametrów silnika (nie dotyczy szkieł HSM) i zastosowanych rozwiązań w oprogramowaniu. Obiektyw: zastosowany napęd, masa układu ogniskującego (dlatego wymyślono wewnętrzne ogniskowanie- nie wyobrażam sobie jak musiałby wyglądać silnik sprawnie ostrzący w sposób "klasyczny" szkłem typu 300/2.8), przekładnie, helikoidy skok pierścienia ostrości, jasność... nie ma tak prosto.
 

daniel.chojecki  Dołączył: 23 Sty 2011
PK napisał/a:
... nie ma tak prosto.


:-/ Bo zastanawiam się nad zakupem jakigoś "szybkiego" szkła 50-300.
 

Bffist  Dołączył: 04 Maj 2011
nie am szybkich szkieł w tym zakresie. 70-200 usm canona to najtańsza alternatywa dla szybkiego celnego i taniego tele. Niestety :-(
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
A możecie mi powiedzieć czy AF K-5 względem K-7 jest szybszy czy tylko pewniejszy?
Ciekawi mnie to bo tyle się pisze o K-5 i jej dobrym AF.
Dla mnie AF w K-7 jest w zupełności wystarczający ale mam tylko porównanie do Nikona D90, K-X i Olka E-520.

Z moich doświadczeń AF najszybciej działa na Da 35mm i limitedzie 70mm potem jest limited 21mm i Sigma 17-70.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mam porównanie tylko z K-x. AF jest pewniejszy i trochę szybszy (np. Tamron mniej kręci mordką i nie ma doostrzania). Ale przepaści nie ma.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jest szybszy - może nie jest to jakaś olbrzymia różnica, ale dla mnie całkiem wyczuwalna. Szczególnie Tami 28-75 (który do demonów prędkości nie należał nigdy) zrobił się jakoś żwawszy ;-)

Nie wiem, czy coś się zmienia przy wszelkich SDMach, HSMach itd., bo mam szkła tylko na śrubokręt :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Miałem i jeden i drugi aparat. AF-C jest nieporównywalnie lepszy w K-5 niż w K-7. AF-S jest w K-5 nieco szybszy, różnica jest widoczna, ale nie jest to już taka przepaść jak w przypadku AF-S.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
W sumie nie miałem jeszcze okazji sprawdzić AF-C, a to co pisałem powyżej było odnośnie AF-S ;-)
 
areekw  Dołączył: 30 Cze 2012
a czy ktoś wie który punkt jest najdokładniejszy? zauważyłem że jeżeli celuję przez punkt centralny to występują problemy z BF a kiedy robię to poprzez punkty krzyżowe to tak jakby problem nie występował? być może to tylko moje złudzenie ale może ktoś z was zauważył podobną zależność?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wszystkie, oprócz bocznych, są krzyżowe.
 
areekw  Dołączył: 30 Cze 2012
@plwk
Cytat
Wszystkie, oprócz bocznych, są krzyżowe.

tak wiem tylko pytam czy to możliwe aby któryś z pozostałych punktów czy to tych w centrum czy bocznych ostrzył dokładniej niż punkt środkowy? bo jeżeli tak to teoretycznie można by było nie korzystać z punktu centralnego i wówczas zminimalizować BF lub FF?
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Inne - niż centralna - krzyżowe są również wielkości wrót do stodoły.
Często korzystam. Wygodniej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach