sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
NIKON D3200
Cytat
Nikon D3200 to aparat stworzony z myślą o użytkownikach dopiero zaczynających fotografowanie lustrzankami. Wyróżnia go aż 24-megapikselowa matryca. Producent przygotował też rozbudowany "Tryb podręcznika", który ułatwi amatorom zrobienie poprawnego zdjęcia. Dzięki opcjonalnemu adapterowi WU-1a możliwa jest bezprzewodowa komunikacja z aparatem w ramach siecie WiFi.


Ale przede wszystkim zobaczcie to. Zgapili kolor od Pentaksa :P


[ Dodano: 2012-04-19, 10:13 ]
A więcej można poczytać tutaj -> http://www.fotopolis.pl/i...le-dla-amatorow
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
24mpx? Na co to komu? 99,999% zdjęć zrobionych tym aparatem nie zostanie wydrukowanych w formacie większym niż 10x15, a do tego spokojnie wystarczy D40...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
pawel_fan napisał/a:
24mpx? Na co to komu? 99,999% zdjęć zrobionych tym aparatem nie zostanie wydrukowanych w formacie większym niż 10x15, a do tego spokojnie wystarczy D40...

Bo dla 6 mega nie opłaca się robić czerwonego koloru. ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
pawel_fan napisał/a:
24mpx? Na co to komu? 99,999% zdjęć zrobionych tym aparatem nie zostanie wydrukowanych w formacie większym niż 10x15, a do tego spokojnie wystarczy D40...


Fajna rozdzielczośc masz fotę o rozmiarze takim fajny równiutkim 6000x4000 pikseli :-D Za dużo?
Resize do 3000x2000 albo jeszcze mniej albo crop kiedy akurat miałeś stałkę i nie mogłeś zoomować.
Ja nie mam nic przeciwko byle tylko obrazek był OK.
Myślę, że jak OLEK na matrycy 4/3 dochodzi do tego co inni na APS-C to technologia pzowala juzn a podbicie stawki MP.. i Olek i reszta 4/3 znów w tyle zostanie...
Oczywiście nie oznacza to zę każdemu to jest potrzebne i ze aparatami 6 MP nie można robić zdjęć.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
przecież Sony nie może zostać na ludzie ze swoja 24 MPx :-P poza tym to aparat z segmentu amatorsko-amatorskiego, więc często więcej megapixeli to lepsze zdjęcia, aczkolwiek zdarzają się już świadomi amatorzy, co wiedzą, że więcej MPx=większy szum
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Z tym że więcej pikseli = większy szum to nie zawsze się sprawdza a najmniej działa ta teoria w lustrzankach....

Teza prawdziwa pod warunkiem zachowania identycznej technologii produkcji sensorów...

W praktyce prawie każda nowa matryca jest krokiem do przodu a nie w tył jeśli chodzi o jakość i szumy...
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Moim zdaniem zły kierunek z ta ilością Mpix, w segmencie lustrzanek robi się "kompaktowo". Najgorsze w tym wszystkim jest to że RAW-y będą ogromne. Już 12MPix-elowe rawy z k-r potrafią zamulić mojego kompa.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek.

Chociaż to co obecnie jest już standardem na rynku czyli 12 MP-16 MP jest w zupełności wystarczające dla amatora który nie kadruje mocno swoich zdjęć.

Nie długo Hasel czy Pentax 645 nie będą tylko dostępne dla profesjonalistów...w kontekscie roździelczości matryc.

Matryce o tej roździelczości co sprzęt studyjny czy 36 lub 40 MP będą w dslr dla amatorów....

RAWy ja już mam ogromne bo 25 MB DNG z 14 MP ale jest kompresja bezstratna i da się je zmniejszyć... można też użyć odpowiednich opcji w menu aparatu bo faktycznie np. : zdjęcia z grilla i 24 MP to niepotrzebny bajer...chyba że to bardzo ważny grill :-)
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
pazuzu88 napisał/a:
Moim zdaniem zły kierunek z ta ilością Mpix

Dlaczegoz to?:) bedziesz musial kupic szybszego kompa, wiekszy dysk, za moment wieksza karte pamieci, soft z wyzszym numerkiem...a za jakis czas te zasoby okaza sie na styk. i tak to ma dokladnie wygladac. producenci tych wszystkich zabawek musza jakos zyc a takie napedzajace sie kolo jest na to sposobem.
ps. jesli chodzi o rozdzialke nie brakuje mi jej w starym istDS-ie. tymczasem ludzie w smartfonach maja wieksza;]
pozdrawiam
kp
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Markus napisał/a:
Nie długo Hasel czy Pentax 645 nie będą tylko dostępne dla profesjonalistów...w kontekscie roździelczości matryc. Matryce o tej roździelczości co sprzęt studyjny czy 36 lub 40 MP będą w dslr dla amatorów....
fajnie :mrgreen: tylko potrzebne im to ? lepszych zdjęć nie zrobią...

Markus napisał/a:
można też użyć odpowiednich opcji w menu aparatu bo faktycznie np. : zdjęcia z grilla i 24 MP to niepotrzebny bajer...chyba że to bardzo ważny grill
ok, jotpegi można sobie poustawiać na mniejsze, kompresja etc... ale do utrudni życie amatorom RAW-ów - nie każdy ma hiperkompa, żeby obrabiać obrazy po 70 MB na plik - jeden, dwa - no dobra, ale 50-60... 100 RAW-ów ? kompresja ? raczej nie tędy droga... chyba, że to tak działa - nowe aparaty wymagają nowych szybszych kart pamięci + komputerów ;-) w sumie to ma sens - napędza koniunkturę np. na UHS-1 - kto w czasach 10 MPx chciałby taką kartę ? a dzisiaj ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
To jest ta sama matryca co w NEX-7 oraz @77?
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
pazuzu88 napisał/a:
Moim zdaniem zły kierunek z ta ilością Mpix, w segmencie lustrzanek robi się "kompaktowo". Najgorsze w tym wszystkim jest to że RAW-y będą ogromne. Już 12MPix-elowe rawy z k-r potrafią zamulić mojego kompa.


Kupiłem używkę za 400 PLN śmiga na Windows 7 64 bitowy odpalam Lightroom i PS równocvześnie nie sposób go zamulić a RAWy mam większe niż Twoje.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Kfan napisał/a:
Lightroom i PS równocvześnie nie sposób go zamulić

ile RAW-ów ? seria 5 czy 50 szt do wywołania ? i nie wiem czy pazuzu88, nie miał na myśli zamulenie = baardzo dłuuga praca z ich obróbką a nie zwis kompa
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Wczytuję w Camera Raw 1000rawów 12 megapixelowych . Z każdego robię plik 70 mega . Jak skończę to otwieram w photoshopie CS4 trzydzieści takich siedemdziesięcio megowych plików i je po kolei obrabiam zapisując w gotowych poleceniach w wybranym folderze już w jpg a potem znowu 30 itd . Sporo można w ten sposób wyciągnąć . Ale obciążenie kompa jest spore i on to wytrzymuje bez protestów
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
arQ napisał/a:
Kfan napisał/a:
Lightroom i PS równocvześnie nie sposób go zamulić

ile RAW-ów ? seria 5 czy 50 szt do wywołania ? i nie wiem czy pazuzu88, nie miał na myśli zamulenie = baardzo dłuuga praca z ich obróbką a nie zwis kompa


Zazwyczaj pakuję kartę 16MB na raz a to jest u mnie ponad 500 zdjęć.

Dysponuję 5 GB RAM ,Athlonem X64 x2 4800+, dyski są stare musze kupić jakiś 2TB.
Oczywiście konwersja do jpg trwa trochę czasu ale wtedy to ja zostawiam komputer i idę robić coś innego no chyba, że musze zrobić coś w innym programie to i owszem djeszcze a radę np. równocześnie montuję sobie pomalutku filmiki mpg albo oglądam inne fotki w np. w irfanie:-D

Pojawiły się sample z tego Nikosia na dpreview.
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
Kfan napisał/a:
Zazwyczaj pakuję kartę 16MB na raz a to jest u mnie ponad 500 zdjęć.


a jaki aparat robi RAWy tak małe, że na karcie 16MB zmieści się ich 500szt? :shock:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mdraht napisał/a:
a jaki aparat robi RAWy tak małe, że na karcie 16MB zmieści się ich 500szt?

Tylko Nikon to wie, to taki SuperMiniRAW ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
mdraht napisał/a:
Kfan napisał/a:
Zazwyczaj pakuję kartę 16MB na raz a to jest u mnie ponad 500 zdjęć.


a jaki aparat robi RAWy tak małe, że na karcie 16MB zmieści się ich 500szt? :shock:


He he ale palnąłem oczywiście miało być 16GB
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Na DPR jest już preview i sample http://www.dpreview.com/previews/nikond3200/
Widać że Nikon ma jeszcze nad czym popracować, przynajmniej jeśli chodzi o jpg. W porównaniu do A65 trochę blado wygląda. Wiadomo że profi nie używają jpg, ale jeśli ten sprzęt ma być nadal polecany w dziale pierwsze kroki, (jak zacni poprzednicy D40 i D60), to muszą jakość jpg poprawić. ;-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Ale przede wszystkim zobaczcie to. Zgapili kolor od Pentaksa


Już wcześniej zgapili :


http://www.optyczne.pl/42...D3100_Red_.html

Do tego maleństwa brakuje tanich, dobrych stałek (16, 20mm), może być z 3 mieś. gwarancją :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach