lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Soczewki makro - pod jaki obiektyw
Witam,
Chciałbym zakupić soczewki marko. Posiadam dwa obiektywy 17-55 i 70-200 i nie wiem pod który najlepiej zakupić soczewki. Można prosić o jakąś radę? Dzięki.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Nie kupuj ich bo to pieniądze w błoto. Napisz co chcesz uzyskać za przybliżenie to coś się doradzi.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Jeśli chcesz się bawić w coś nasadzanego na obiektyw, to minimum przyzwoitości będzie stanowić któryś Raynox. Np. popularny DCR-250.
Pierwsze lepsze (i tańsze) soczewki z alledrogo bym sobie odpuścił.
 

jaro22  Dołączył: 11 Sty 2012
Najważniejsze jaką chcesz uzyskać skale . Możesz kupić Raynoxa dcr-250 do 70-200 na długim końcu będziesz miał spore powiększenie i ostrzenie z około 11 cm nie pamiętam dokładnie . Możesz kupić macro converter i jakąś manualną ostrą stałkę 50mm albo 28mm i pierscienie odwrotnego montowania . Ja przy macro uzywam macro convertera marki Panagor i odwróconej stałki 28 mm Miranda . Za conwerter dałem 20 funtów ( około 100 zł ) a za Mirandę 4 funty ( 20 złotych ) .
a oto jakie efekty uzyskuję , wiem że może być ostrzej , ale co wymagać od optyki za takie drobne pieniądze .

[ Dodano: 2012-08-01, 04:52 ]
A jeszcze jedno , ten skakun na zdjęciu ma około 3 mm długości - taki mały się trafił .

[ Dodano: 2012-08-01, 04:56 ]
Doświetlane AF200S full moc + dyfuzor z butelki po coli wyklejony folią aluminiową .

[ Dodano: 2012-08-01, 05:00 ]
Sorry że w Twoim wątku wstawiam swoje zdjęcie ale chce byś miał świadomość że nie trzeba wydawać dużej kasy by się zabrać za macrofotografię .
A tak na koniec powiem Tobie że szybko sobie odpuściłem Raynoxa .
 
lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Witam,
Dzięki za podpowiedzi. Dopiero chcę wkroczyć w świat makrofotografii dla tego się dopytuję co jest lepsze a co sobie odpuścić. To co chciałbym uzyskać to może coś podobnego do tego zdjęcia powyżej. Mam dwa obiektywy Tamrona światło 2,8 a ogniskowe 17-55 i 70-200 i właśnie do tych obiektywów coś chciałbym dokupić.
 

jaro22  Dołączył: 11 Sty 2012
lordmk napisał/a:
Witam,
Dzięki za podpowiedzi. Dopiero chcę wkroczyć w świat makrofotografii dla tego się dopytuję co jest lepsze a co sobie odpuścić. To co chciałbym uzyskać to może coś podobnego do tego zdjęcia powyżej. Mam dwa obiektywy Tamrona światło 2,8 a ogniskowe 17-55 i 70-200 i właśnie do tych obiektywów coś chciałbym dokupić.

Powodzenia ;-)
Początki macro fotografii są trudne ale się nie poddawaj . :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach