Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fader - czy ktoś posiada?
Mam pewien pomysł na zdjęcie, ale potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
posiadam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jakiej firmy ?
Doczytałem że LCW ma maksymalną średnicę 82mm ale cena jest zabójcza
Bardzo interesuje mnie spadek ostrości i praca pod światło
A jeszcze bardziej co dzieje się z obrazkiem i detalem gdy wykracza się poza skale oznaczoną przez producenta (ten X lub krzyż jak kto woli- ale co dzieje się z ostrością - tego nie zdołałem znaleźć)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Mam Hoye 58 mm. Kupiłem go pod 3 szkła do 645 (55, 75 i 150) z takim gwintem. Zakładałem tez do 105 i 165 od P67 przez przejsciowke z 58mm na 67mm i używałem na 645. Nie winietowal. Na 67 nie sprawdzałem jeszcze. Za ten filter zapłaciłem chyba 130$ a cena na 82 mm to już chyba ponad 200$. Pracując w zakresie podanym na filtrze jako roboczy, jak dla mnie było ok. Jeśli chodzi o ostrość. Jakiegoś znaczącego pogorszenia nie zauważalem. Większość zdjec które wstawialem na forum z 645 jest robiona z tym fitrem. Co się dzieje po przekrovzeniu zakresu roboczego na foltrze na samej fotce to nie wiem, bo nie robiłem takiego eksperymentu. Natomiast w wizjerze wrażenie jest takie ze nic się już nie zmienia poza tym obszarem. Może o powrocie z roboty podepne go pod cyfrę i zrobię parę testowych fotek i dam znać co się dzieje.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Fafniak napisał/a:
co dzieje się z obrazkiem i detalem gdy wykracza się poza skale oznaczoną przez producenta (ten X lub krzyż jak kto woli- ale co dzieje się z ostrością - tego nie zdołałem znaleźć)

http://www.ewaipiotr.pl/2...E2%80%93-fader/
film
http://www.ewaipiotr.pl/2011/09/atrakcje-fadera/
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Albo ten testowany filter to było jakieś totalne badziewie, albo ktoś chciał koniecznie pokazać jakim to jest "testerem". Ja na swoich kilkudziesięciu fotkach zrobionych z tym filtrem Hoyi, nie zauważyłem tego typu problemów. Mozę i strata na jakości / ostrości jest, ale jak dla mnie akceptowalna / niezauwazalna.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Problem jest w tym że znowu tylko czytam o stracie ostrości a nei widać przykładów.
Dwa - jest dla mnie ważne co dzieje się z ostrością po wyjściu za skalę - bo te przyciemnienia obrazu nieregularne mnie "kręcą"
 
am1974  Dołączył: 18 Wrz 2010
Jestem posiadaczem LCW Fader ND (ND2~ND400) mk II, najczęściej używam go z obiektywem Sigma 50 mm f/2.8 EX DG Macro i z reguły wychodzę poza skalę i to często dość znacznie. Na dłuższych ogniskowych nie zaobserwowałem nic niepokojącego. Na 10-20 bardzo łatwo uzyskać słynny efekt X.

Przykłady zdjęć gdzie filtr był ustawiony poza skalę:













Ogólnie fajna zabawka, daje duże pole do uzyskania ciekawych efektów... ;)

Pozdrawiam.
Artur
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
czy jesteś w stanie zamieścic ze 2 wycinki ze zdjęć - nie podostrzane?
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
te obszary mydła na ostatnim to krople wody/walka w fotoszopie czy takie efekty uboczne LCW?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
tomekkarol napisał/a:
te obszary mydła

to nie mydło,to gałęzie na wietrze, efekt długiego czasu naswietlania, tak jak woda.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
:oops: chyba mi się logiczne myślenie wyłączyło. Dzięki!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach