piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
PENTAX SMC F 70-210mm 4-5,6
Bardzo prosze o jakies opinie na temat szkla jak w temacie, szukajka niestety okazala sie malo skuteczna. Sprawa dosc pilna: za 4 godz. koniec aukcji:
http://cgi.ebay.de/ws/eBa...54537&rd=1&rd=1
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
175ojro to troche drogo. Sporo ludzi go ma, bo to dosc przyzwoite szklo - szkoda ze nie staloswietlne. Niestety uzywki dosc czesto maja wade w postaci obsranej, ekhm, zapackanej smarem przedniej soczewki. Poszukaj 70-210 na forumie.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Aukcja startuje od 99€ i zadnego zainteresowania nie widac, wiec mogloby sie udac za ok.100€. A zalozywszy, ze zadnych obsran i wyciekow nie ma (o ktorych juz sobie poczytalem), jaka jest wartosc optyczna tego obiektywu?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek ma to szkło. Z tego, co pamiętam, to twierdzi, że z Kadyszką tworzy morderczy duet. Na forum są jego foty z tego szkła - chyba nawet z linkami w pełnej rozdzielczości. Poszukaj - ja mam bana.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
ja mam bana.

wyrazy wspolczucia.

Michu napisał/a:
z Kadyszką tworzy morderczy duet

Chyba trzeba odpuscic i poszukac czegos innego
Dzieki za szybka podpowiedz :-B :-B :-B
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
Chyba trzeba odpuscic i poszukac czegos innego

no wlasnie nie - morderczy w sensie "rzeźnicki" (tak ja rozumiem) ;]
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
l_uka napisał/a:
"rzeźnicki"

w sensie zarzynajacy???
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
krotko mowiac, dobry wybor. Zastanow sie jednak nad DA50-200 i jesli cena tego 20-letniego ( ;-) ) F bedzie zblizona, to moim zdaniem nie warto. Chyba ze potrzebujesz pokrycia calej klatki.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Cala klatka mi nie jest potrzebna a 50-200 kosztuje tez ok. 150€. Jeszcze raz dzieki
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wy już sobie wszystko powyjaśnialiście, podziękowaliście i rozeszliście się, a ja dopiero wstałem z wyra i też chciałem pomóc.

Piotr - www.dojarek.com/k10d/first - wszystkie zdjęcia są z tego szkła, dostępne są w pełnej rozdziałce po kliknięciu na normalne
i jeszcze http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1115 - porównanie z FA 80-320

Jeśli nie potrzebujesz pełnej klatki - to kup nowy DA 50-200, jest delikatnie gorszy od 70-210, ale to w warunkach bojowych jest niezauważalne. Za to jest lżejszy, mniejszy i ma QSF.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Dzieki Jarek za zainteresowanie, aukcja zakonczona, poszedl za 164€ (chyba troche duzo jak na stare szklo).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
poszedl za 164€ (chyba troche duzo jak na stare szklo).
Przed boomem na kasetki i kadyszki to szkło chodziło w Stanach po ok. $100 i mniej. Teraz $200 jest normalną ceną.

Tak jest z większością starych, dobrych szkieł - F50/1.7 sam kupiłem bez problemu 3 lata temu za $71. Teraz ceny dochodzą do $200.

Tak swoją drogą, to najprawdopodobniej będę za parę dni sprzedawał F 70-210, na aukcji (ebay).
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Chyba zaczaje sie na ten FA 80-320, fajny zakres i rysuje tez calkiem, calkiem
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
Chyba zaczaje się na ten FA 80-320
Sprawdź przed zakupem, jak będziesz mógł - mój egzemplarz miał feler, o którym pisałem w tamtym wątku - "A" nie działało, szkło było rozpoznawane, jako pleśniak bez styków. Tutaj na forum też ktoś raportował coś takiego (zenza?) - i na forum dpreview też czytałem o takich samych problemach z tym szkłem u kilku innych użytkowników.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
piotr_luk napisał/a:
Chyba zaczaje się na ten FA 80-320
Sprawdź przed zakupem, jak będziesz mógł - mój egzemplarz miał feler, o którym pisałem w tamtym wątku - "A" nie działało, szkło było rozpoznawane, jako pleśniak bez styków. Tutaj na forum też ktoś raportował coś takiego (zenza?) - i na forum dpreview też czytałem o takich samych problemach z tym szkłem u kilku innych użytkowników.


Dzieki za cenne wskazowki :-B :-B :-B
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
a porównywał ktoś F 70-210 i DA 50-200 z A 70-210/4? Który lepszy czytso pod względem jakości zdjęć?
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Jarek Dabrowski, A tak poza tematem to fajne fotki (nie widzialm wczesniej) i przynajmniej choc o ciupinke przyblizaja wyglad NY dla czlowieka ktory tam nigdy nie był:D
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A nie wiecie gdzie w naszym uroczym kraju za rozsądną cenę jest dostępny DA 50-200? Gdzie zadzwonię to nie mają... :-?
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Na allegro jest kilka.
 
magnikus  Dołączył: 16 Lut 2008
Czy wymieniony obiektyw 70-210 działa z k10d bez żadnej przejściówki? bo nie moge znalezć jakie ma mocowanie a to jednak prawie 20 lat od produkcji. Moze nie umiem szukać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach