rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Robert, piękne góry. Nie byłem i nie będę.
Co to za obiektyw? Niesamowita ostrość.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
No, też nie wiedziałem, że są jakieś góry Rieserferner. Trochę przeostrzyłem, jak to do albumu na flickrze. Pierwsze dwa Oly12-50, trzecie panasonik 100-300, na gx80. Ale robiłem też kapiątką z s 10-20. Tylko wyżej dźwigać ciężko... Ogólnie pogoda się trafiła i Dolomity chyba na dłuższy czas zdradzę z granitami :)

Sigma



Też 12-50





100-300

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Noo, fantastyczne, tylko zazdrościć :->
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
rychu napisał/a:
tylko zazdrościć

+1
:-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Dzięki, ale okolica to samograj, byle pogoda była i trochę sił w nogach.

Co ciekawe, tak wyglądał parking po zejściu około 18. Nie, nie kosztował czterech dych jak w Palenicy, ani 10 ojro pod Popradskim. Był za darmo. Tylko mój samochód.
Fota z komórki.

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Robert napisał/a:
Tylko mój samochód.
No, ale jaka tam jest powierzchnia gór w przeliczeniu na milion mieszkańców, a jaka w Polsce? :-D
 

meery  Dołączyła: 31 Sty 2008
Robert, zazdro :)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Do Błatniej już niedaleko...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Hejka
wybieram się na dół mapy w tereny trochę powyżej poziomu morza. i zapytanie takowe mam
czy polecicie jakieś trasy spacerowe itp. w okolicach Krynicy Zdrój? - mam zamiar tam być kilka dni w listopadzie a nie bardzo wiem gdzie co i jak.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
czy polecicie jakieś trasy spacerowe itp. w okolicach Krynicy Zdrój?

Brakuje trochę uszczegółowienia czyli grupa wiekowa i sprawność spacerujących, długość spaceru w godzinach, czy dopuszczasz dojazd do miejsca startu i ewentualnie mety spaceru itp.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv, w tamtym rejonie najbardziej cenię raczej doliny. Góry to lasy, lasy, lasy do tego błotniste. Fajna wycieczka przez Jaworzynę do bacówki nad Wierchomlą są łąki i widoki. Potem kierunek zachodni od Piwnicznej i Rytra - można zrobić fajną pętelkę. A szczerze polecam wycieczki w doliny na wschód od Krynicy. Tylko tu już autko lub szybki rower. W iększości przypadków bez problemu można na dwóch kołach przejechać przez góry bez konieczności objeżdżania całego pasma.
Może się przyda - włączyć nakładkę outdoor:
https://en.mapy.cz/turisticka?x=20.9775784&y=49.4240216&z=13
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
rychu, ma rację. Np polecam z Izb przejść się na Bieliczną. Tam jedyna otwarta cały czas cerkiew.
Ja z Ropek szedłem przez Czertżne, doliną nie istniejącej wsi...

Jeśli w stronę Sądeckiego, to z Rytra przez Kordowiec pod Niemcową, potem zejście do Piwnicznej, ale to lata temu szedłem...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
dzieki za szybkie podpowiedzi :-)
jeszcze chwila na zastanowienie jest bo wypad planowany na weekend 11 listopada.
co do założeń - grupa wiekowa dorośli w pełni sił choć nie sportowcy (raczej wypad w ramach wypoczynku a nie zdobywania szczytów i bicia rekordów)
założenie też raczej tak że obóz rozbijamy w Krynicy i pewnie na noc będzie wypadało wrócić :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
wypad w ramach wypoczynku a nie zdobywania szczytów.....................................................................na noc będzie wypadało wrócić

To raczej przygotuj się na pijaństwo ;-) Listopadowa noc to już tak pomiędzy 17-tą, a 7:30. Na bushkrafting po jasnemu niewiele czasu do wałęsania się po lasach. Wiesz, że szlaki górskie nie są oświetlone :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu, no wiem jak jest. Pijanstwa pewnie troche tez. :-) ale zobaczy co jeszcze wieczorami bedzie widoczne.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Warto odwiedzić muzeum Nikifora jeżeli kogoś takie cuś interesuje.
Taka ciekawostka: Moja teściowa miała całą walizkę tych "dziecinnych bohomazów" - jak mówiła. Pracowała w Krynicy i dokarmiała wałęsającego się Nikifora, ten odwdzięczał się kartkami z rysunkami. W trakcie przeprowadzki była potrzebna walizka. Zawartość poszła do pojemnika na śmieci. Ech.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na początku miesiąca spędziliśmy - po dziewięciu latach - kilka dni w ukochanych Tatrach. Doszliśmy do kilu "bolesnych" wniosków. Jak dla ludzi w naszym wieku to długie wędrówki to już nie to. Poza tym coraz bardziej ciąży dźwiganie sprzętu. Ja targałem K-1 z Tamronem 28-75/2.8 a w plecaku SMC 80-320 (którego nigdy nie zamontowałem), mała lornetka Nikona i SMC 50/1.7. Poza tym jeszcze co niezbędne czyli jakaś kurtka p.deszczowa i coś do zjedzenia oraz na wszelki wypadek latarka. Chodziliśmy tzw. emeryckim tempem ale ogólnie mieściliśmy się z pewną dokładnością w czasach przejść podanych na szlakach. Może nieco dłużej odpoczywaliśmy też po dotarciu do celu. No i było sporo postojów po drodze dla podziwiania widoków (pogoda nam dopisała) i robienia zdjęć. Nie zrywaliśmy się też o świcie. Niczego już nie musieliśmy sobie udowadniać bo jeździmy tam razem od przeszło 30. lat.
Była to bardziej taka wyprawa wspomnieniowo-nostalgiczna. Dzisiaj kilka fotek z wyprawy do Doliny Jaworzynki, do której dotarliśmy pieszo z okolic Antałówki, gdzie była nasza kwatera.
1. Zbiornik na Bystrej


2. Nosal z Drogi Przewodników Tatrzańskich


3. Polana Jaworzyńska w pięknych jesiennych barwach


4. Wiesia na szlaku w dolinie


5. I jeszcze raz Nosal. Tym razem sprzed wejścia na szlak do Doliny Jaworzynki
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Bardzo ładne. Gratuluję udanej wyprawy i zazdroszczę pogody.
Wspomniałeś o kilku boleściach, wymieniłeś jedną bolączkę :mrgreen:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jesienne Tatry...mnie pociągają najbardziej :-D w tym roku miały być Wysokie, ale pogoda zniechęciła. Zresztą, wrzesień do zapomnienia ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wyprawa do Doliny strążyskiej. Dotarcie również per pedes.
1. Kot - w jesiennych barwach - spotkany u wylotu Doliny Białego Potoku


2. Na drodze "Pod reglami" (zwana też drogą żelazną) mijamy niewielki wodospad "Spadowiec".


3. Potok Strążyski


4. Charakterystyczny widok w czasie wędrówki tą doliną


5. Początek doliny czyli wodospad Siklawica. Nie mylić z Siklawą

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach