Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Battery pack do Z-1(p)
Battery pack do Z-1(p) istnieje.
Nie, to nie pomyłka. Nie Pentaksowski, oryginalny kawał plastiku pod nazwą FDP Grip Strap (swoją drogą nie wyobrażam sobie teraz mojego Z1p bez niego), ale gdzieś w garażu robione takie cudo.

Pierwszy raz coś takiego widzę - jeśli ten producent dopiero zaczął to robić, to trochę się chyba spóźnił... No i paska na rękę brakuje.
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
wyglada troszke nieergonomicznie :)

Ale super ze cos takiego istnieje, kiedys moze sobie sprawie, poki co niepotrzebne to to mi jest.

Na jednym zdjeciu tam gdzie widac przelacznik af... co to jest ta raczka? Jakos malo estetycznie na tym zdjeciu wyglada polaczenie aparatu z gripem. Ciekawe tez czy ciezkie i czy producent zgadza sie na wysylke za kaluze.

Pozdr.

Wielkie dzieki, za to info! Moze sie przydac kto wie kto wie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pemigan napisał/a:
Na jednym zdjeciu tam gdzie widac przelacznik af... co to jest ta raczka?

Podejrzewam, że jest to wichajster odpowiedzialny za działanie spustu pionowego.
Sam grip wygląda jak cegła i prawdę mówiąc musił to spłodzić wybitnie uzdolniony projektant. Osobiście chyba jednak wolę zwykły, firmowy grip mimo braku spustu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Pemigan napisał/a:
Na jednym zdjeciu tam gdzie widac przelacznik af... co to jest ta raczka?

Podejrzewam, że jest to wichajster odpowiedzialny za działanie spustu pionowego.


Tak, chyba w każdym nieoryginalnym gripie, spust pionowy działa dzięki wpięciu do gniazda wężyka spustowego. W deesowym też tak jest.

Michu napisał/a:
Sam grip wygląda jak cegła i prawdę mówiąc musił to spłodzić wybitnie uzdolniony projektant. Osobiście chyba jednak wolę zwykły, firmowy grip mimo braku spustu.


Osobiście również.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
czy pamiętasz może Jarku jak to-to się nazywało? chętnie przyjrzałbym się alternatywie dla FDP Grip Strapa
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
xneon napisał/a:
czy pamiętasz może Jarku jak to-to się nazywało?
Co nazywało? A, grip do Z1p. Nie pamiętam, przykro mi.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
gdzieś w garażu robione takie cudo.


This listing (160024441152) has been removed, or this item is not available
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
This listing (160024441152) has been removed, or this item is not available
To było prawie 6 lat temu. eBay nie trzyma aukcji tak długo.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
To było prawie 6 lat temu

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: gapa ja.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
googlowanie homemade ani prototype też nie pomaga, hm.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
Cześć,
Wpadł mi ostatnio w ręce pentax pz-1p. Kiedyś miałem już zet jedynkę z tym ze udało mi się ją wówczas dostać ze strap gripem fdp, pamiętam że wrażenia z użytkowania takiego zestawu były bardzo pozytywne, ale do pełni szczęści brakowało mi w nim zasilania z baterii AA ;-) . ponieważ dostanie luzem gripa fdp nie jest zbyt łatwe, a podejrzewam że i cena za kawałek plastiku z paskiem może z tego powodu być odstraszająca, wymyśliłem ze wystrugam go samemu.

Zanim podejmę się jakiś prób lepiej zapytać... czy zasilał ktoś możne z-1p z baterii lub akumulatorków AA? nie będzie z tym problemu? gdzieś natknąłem się na informacje ze pojawiały się problemy z zasilaniem z akumulatorka 2cr5...

druga sprawa to prośba do posiadaczy tego gripa. mógłby ktoś zrobić jego zdjęcie od spodu i wrzucić lub mi przesłać? nie pamiętam jak było tam rozwiązane mocowanie do paska nadgarstkowego, a może podsunie mi to jakiś pomysł jak samemu to wykonać ;-) zdjęcia zrobione z innych stron znalazłem już w sieci.

zależy mi żeby jak najbardziej odwzorować wygląd oryginału. będzie trzeb zrobić go pewnie troszkę wyższy żeby zmieścić koszyczek na baterie... plan jest taki żeby najpierw wystrugać go z balsy (balsa ze względu na prostotę obróbki) następne wykonać negatywowa formę a sam grip zrobić z laminatu. ewentualnie można by laminować od razu na balsie, a potem rozciąć grip w celu wyjęcia, albo metoda traconego styropianu... ta kwestia jest jeszcze otarta... ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
szymon_h, Z-1(p) nie posiadają żadnych styków do współpracy z powergripem. Trzeba później kombinować ze zwalnianie spustu przy pomocy połączenia zewnętrznego z gniazdem wężyka, z podłączeniem zasilania w miejscu oryginalnej baterii, itp. Ktoś na forum już kiedyś zrobił prototyp. Trzeba by przeszukać archiwum. Pzdr i życzę powodzenia
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
Na spuście mi nie zależy, oryginalny grip też go nie ma ;-) natomiast podłączenie zasilania z gripa do korpusu chciałbym rozwiązać na takiej samej zasadzie jak np w gripach do serii mz (odpowiedni element ze stykami wsuwający się do kieszonki na baterie)

hmm... przeglądałem forum w tym kierunku ale nie widziałem by ktoś robił coś podobnego do zet-jedynki... jakby ktoś się na to natknął to będę wdzięczny za linka ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Ja z kolei poszukuję battery packa (na AA) do SF1n. Wiem, że istnieje pentaxowski, oryginalny, ale cholernie ciężko go dostać. Może ktoś ma coś takiego w swoich szufladach - chętnie odkupię.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Penteusz napisał/a:
Ja z kolei poszukuję battery packa (na AA) do SF1n.

Mam posiadam, ale chciałbym sprzedać razem z SF1n :P
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
szymon_h, Mam 2 aku 2cr5 z batimex'u i ładowarkę do tychże - działa bez problemu, kilkanaście rolek na takim czymś zrobiłem. Żadnych zwisów itp.
W sumie jedyna wada to mniejsza pojemność niż w baterii - raz bardzo dużo bawiąc się AF'em mi starczyło na ok. 12-14 filmów.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
sołtys napisał/a:
Mam posiadam, ale chciałbym sprzedać razem z SF1n :P


A ile to kosztuje - że tak spytam? Aparat sprawny?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
triger napisał/a:
2 aku 2cr5 z batimex'u i ładowarkę do tychże

ooo
a mi wlasnie w z-1p skonczyla sie bateria i szukam nowej, moze wlasnie zamowie z batimexu..
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
triger napisał/a:
szymon_h, Mam 2 aku 2cr5 z batimex'u i ładowarkę do tychże
To ma sens? W sklepie batimexu ladowarka 90pln, aku 35pln (byc moze w innych miejscach taniej) - 2CR5 panasa 11,5pln...
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Najtaniej po 2 dyszki widziałem 2cr5...
Jak kupowałem ze 2 lata temu, to mi wyszło, że 5 baterii = 2 aku + ładowara. Jako że dość szybko zeżarł mi aparat 2 baterie (dużo szybciej niż w instrukcjach opisywali), to stwierdziłem, że warto ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach