tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
  Czy jest może na forum bankier albo prawnik?
Ten bankowy bełkot doprowadza mnie do białości, czy ktoś kumaty mógłby mi podpowiedzieć o co w poniższym piśmie chodzi?
Dodam tylko że nie mam żadnej karty w tym banku, ani żadnych kredytów, ni żadnej innej cholery, a jedynie kupiłem coś na raty i zostały mi chyba dwie do spłacenia, a wszystkie poprzednie spłacone terminowo (zlecenie stałe z konta).
O co tu chodzi, bank się rypnoł czy jak?

/cytat
ZAWIADOMIENIE
W imieniu Sygma Banque S.A. Oddział w Polsce, zwanej dalej „Bankiem", zawiadamiam Panią/Pana o zamierzonej zmianie (1) umowy o kartę kredytową łączącej Panią/Pana z Bankiem, zwanej dalej „Umową", (2) Regulaminu Korzystania z Karty Kredytowej, zwanego dalej „Regulaminem", (3) Tabeli Odsetek i Prowizji oraz (4) Tabeli Optat. Wszystkie te zmiany, zwane dalej „Zmianami", są opisane poniżej. Zmiany wejdą w życie z dniem 8 czerwca 2007 r., jednak nie wcześniej niż w dniu ich przyjęcia przez Panią/Pana. Jeżeli w terminie miesiąca od doręczenia Pani/Panu niniejszego zawiadomienia nie doręczy Pani/Pan Bankowi, pod adres 00-807 Warszawa, Al. Jerozolimskie 92, pisemnego oświadczenia o wypowiedzeniu Umowy, uważa się, że Zmiany zostały przez Panią/Pana przyjęte. Przyczynami Zmian są zmiany w ofercie Banku, wzrost kosztów związanych z Umową wskutek czynników zewnętrznych oraz zapewnienie jednoznacznego, przejrzystego i zrozumiałego sformułowania postanowień Umowy. Nadto, na podstawie Regulaminu, w imieniu Banku wskazuję następujący adres Banku do korespondencji: Warszawa (02-676), ul. Suwak 3.
Art. I. W zdaniu pierwszym pkt 13 dokumentu obejmującego w szczególności Umowę wyraz „roku" zastępuje się wyrazami „21 miesięcy". Art. II. Regulaminowi nadaje się brzmienie określone w tekście załączonym do niniejszego zawiadomienia, z uwzględnieniem poniższych postanowień dodatkowych.
Art. III. Tabeli Odsetek i Prowizji nadaje się brzmienie określone w tekście załączonym do niniejszego zawiadomienia, z uwzględnieniem poniższych postanowień dodatkowych.
Art. IV. Tabeli Opłat nadaje się brzmienie określone w tekście załączonym do niniejszego zawiadomienia, z uwzględnieniem poniższych postanowień dodatkowych.
Art. V. A. Postanowienia dodatkowe zawarte w niniejszym artykule są częścią zmienionego Regulaminu. Zmieniony Regulamin, Tabela Odsetek i Prowizji oraz Tabela Opłat są częścią Umowy.
B. Zmienione postanowienia Regulaminu stosuje się do wydania i wysłania Karty, o ile termin do wydania i wysłania nie upłynął przed chwilą wejścia
w życie Zmian i Karta nie została wysłana przed tąchwilą. Karta wydana przed tąchwiląjest Kartą prywatną. Bank może w każdym czasie unieważnić
Kartę prywatną wydaną przed wejściem w życie Zmian, wydając i doręczając Kredytobiorcy, w miejsce tej Karty, nową Kartę MasterCard. Unie
ważnienie poprzedniej Karty prywatnej następuje wówczas z chwilą aktywacji nowej Karty MasterCard. Jeżeli do chwili wejścia w życie Zmian nie
upłynął termin do wydania i wysłania pierwszej Karty głównej i Bank nie wysłał tej Karty, termin ten nie może u płynąć wcześniej niż 7 dni po wejściu
w życie Zmian, zaś wniosek Kredytobiorcy o wydanie Karty danego rodzaju jako pierwszej Karty głównej może zostać złożony także przed upływem
5 dni od wejścia w życie Zmian.
C. Do skutków unieważnienia lub zastrzeżenia Karty dokonanego przed wejściem w życie Zmian stosuje się dotychczasowe postanowienia Regu
laminu.
D. Do dokonania Transakcji stosuje się zmieniony Regulamin, jeżeli dokonano jej po chwili wejścia w życie Zmian. Zmieniony Regulamin stosuje
się do wyboru albo zmiany Opcji spłaty, o ile wyboru albo zmiany dokonano po tej chwili.
E. W chwili wejścia w życie Zmian walutą rozliczeniową MasterCard jest euro.
F. Zmienione postanowienia Regulaminu oraz Tabeli Odsetek i Prowizji stosują się po raz pierwszy do obliczenia i terminu płatności Kwoty do
zapłaty za Okres rozliczeniowy, który trwa w chwili wejścia w życie Zmian. Jeżeli jednak, zgodnie z dotychczasowymi postanowieniami Umo
wy, Regulaminu oraz Tabeli Odsetek i Prowizji, dana kwota została zaliczona do Kwoty do zapłaty za wcześniejszy Okres rozliczeniowy, kwota
ta pozostaje zaliczona do tej Kwoty do zapłaty; nie uchybia to postanowieniom zmienionego Regulaminu o zmianie Opcji spłaty.
G. Zmienione postanowienia art. 19 ust. 2 lit. i oraz ust. 5 Regulaminu stosuje się, jeżeli określona w nich przyczyna zmiany Umowy istnieje
w chwili wejścia w życie Zmian albo powstanie po tej chwili. Zmienione postanowienia art. 19 ust. 6 Regulaminu stosuje się, jeżeli Bank za
wiadomi Kredytobiorcę o opisanej w nich zmianie Umowy po tej chwili. Zmienione postanowienia art. 20 Regulaminu o zmianie kosztu kredy
tu wskutek zmiany poziomu cen towarów i usług konsumpcyjnych stosuje się, jeżeli określona w nich przyczyna zmiany kosztu kredytu istnieje
w tej chwili albo powstanie po tej chwili.
H. Dodane postanowienia art. 22 ust. 9 i ust. 10 Regulaminu stosuje się, jeżeli Kredytobiorca wskaże adres poczty elektronicznej, w celach korespondencyjnych, w piśmie doręczonym Bankowi po wejściu w życie Zmian. Zasada ta stosuje się odpowiednio do dodanych postanowień art. 22 ust. 11 Regulaminu.
I. Dotychczasowe postanowienia Regulaminu stosuje się do reklamacji wniesionej przed wejściem w życie Zmian.
J. Dodane postanowienia art. 24 ust. 6 Regulaminu stosuje się, jeżeli Kredytobiorca zażądał zwrotu nadpłaty po wejściu w życie Zmian.
K. Opłata lub prowizja jest należna zgodnie ze zmienioną Tabelą Odsetek i Prowizji lub Tabelą Opłat, jeżeli obowiązek jej zapłaty powstał po wejściu w życie Zmian. Odsetki umowne są naliczane zgodnie ze zmienioną Tabelą Odsetek i Prowizji od dnia wejścia w życie Zmian, w szczególności od kwoty kredytu zaciągniętego w wyniku dokonania Transakcji przed tym dniem lub kwoty prowizji, obowiązek zapłaty której powstał przed tym dniem.
L. W rozumieniu dodanych postanowień Tabeli Odsetek i Prowizji o Opcji spłaty w minimalnych ratach, za Transakcję bezgotówkową nie uważa się Transakcji dokonanej przed wejściem w życie Zmian.
M. Pozostają w mocy postanowienia Umowy ujęte w dokumencie obejmującym umowę kredytu ratalnego i Umowę, chyba że co innego wynika z lit. B powyżej.
N. Jeżeli z powyższych postanowień nie wynika co innego, zdarzenie, które nastąpiło przed chwilą wejścia w życie Zmian, wywołuje od tej chwili skutki określone w zmienionym Regulaminie, Tabeli Odsetek i Prowizji oraz Tabeli Opłat. Nie uchybia to skutkom tego zdarzenia, które zaszły przed tą chwilą na podstawie dotychczasowych postanowień Regulaminu, Tabeli Odsetek i Prowizji oraz Tabeli Opłat.
/koniec cytatu
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
TOMECKI!! Spie..alaj! Idą po Ciebie!!!
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
znowu ;-)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
na moj maly mozdzek to jest info o zmiane regulaminu kozystania z karty
czesto banki przy kupnie na raty proponuja rowniez zalozenie konta i wydanie karty kredytowej - czesto jest to warunkiem uzyskania kredytu.
proponuje przstudiowac jeszcze raz umowe kredytowa pod tym kontem
(szczegolnie to co malym drukiem :evilsmile: )
calkiem mozliwe ze bank wysla to na wyrost - jakbys sie jeszcze chcial zdecydowac to juz masz nowy regulamin
najlepiej bedzie jak po prostu zadwonisz na infolinie i spytasz sie czego w twoim konkretnym przypadku dotyczy to pismo
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
"Jezeli cos jest za darmo, zawsze mozna kupic to taniej"

Kiedys bralem kredyt i do kredytu dodano mi wartosc dodana, czyli "darmowa" karte kredytowa z limitem debetowym 500 zl ;-)
Potem przyszedl wyciag po roku obciazajacy moje konto na 50 zl .... za cos tam odnosnie tej "darmowej" karty. Tak wiec, nie lam sie i jak radzi Michu......s*....ale do banku, dopytac sie, co dodano Ci za darmo, a za co teraz beda chcieli brac kase... :mrgreen:

Z drugiej strony, bylem swiadkiem takiej akcji u klienta, ktory zdziwil sie ze nie moze u mnie kupic na raty...bo ma juz kredyt i jest zadluzony po uszy - i w dodatku rat nie placi. Pozostawial niestety bez nalezytej opieki dowod osobisty i inne swoje dokumenty, a teraz banki internetowe sa - wiec wystarczylo skserowac jego papiery i wziasc kredyt na te ksera... na strasznie lichwiarskie procenty. I leszcze ktorzy go wkrecili w kredyt bez problemu otrzymali te kase - dali dyspozycje przelewu na swoje konto...
Tak wiec....badz czujny! :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tok'Ra, Ty już lepiej nie strasz :evilsmile:
A tak wogóle to co się oni obudzili po 9 miesiącach spłacania prze ze mnie rat? Przecież żadnej karty nikt mi nie dał, co za kur.......two w tych bankach, kręcą psia mać, trza będzie gdzieś tą umowę znaleźć i poczytać.
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
Przy każdym urzedzie dzielnicy,miasta,gminy, urzeduje Rzecznik Praw Konsumenta, zazwyczaj prawnik, porada bezpłatna.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tok'Ra, No właśnie wczytałem się w umowę i dołożyli darmową kartę kredytową :evilsmile: małym druczkiem, zaraz maluje pismo żeby się tego "za darmo" pozbyć, polecam serdecznie wszystkim zainteresowanym ten bank :evil:
 
moruniek  Dołączył: 19 Sty 2007
Tak, na forum jest prawnik (tylko nie wiem czy się przyznawać).

To że odeślesz im kartę i odpiszesz to jedno. Pamiętaj żeby jasno złożyć oświadczenie woli, iż rezygnujesz z karty kredytowej. Ponad to sprawdź w BIK-u (Biuoro informacji klredytowej), Warszawa Pruszkowska, czy twoje dane nie zostały czasem tam wpisane (na 99% są wpisane). Jest to o tyle istotne, że jak w przyszłości będziesz się starał o np. kredyt mieszkaniowy, kwota przyznanego limitu na przysłanej karcie, pominiejszy Twoją zdolność kredytową. Żeby wypisać Twoje dane z BIK-u musisz się o to zwrócić do Banku wystawcy karty. Jak coś to pisz na maila.

pozdrawiam
K.M.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
moruniek, ciekawe, to co piszesz. Może możesz na maila podesłać wzór takiego pisma ? Do banku i do BIK-u ? Także ma taka kartę, nie używam jej. A do BIK-u mam rzut beretem. Prawie się na tym nie znam :oops:
mail:argawen małpa aster kropka pl
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi jeden z banków przysłał kartę kredytową ale z informacją, że będzie ważna dopiero jak u nich ją aktywuję.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Mi jeden z banków przysłał kartę kredytową ale z informacją, że będzie ważna dopiero jak u nich ją aktywuję.
Własnie, mam to samo. Brałem coś na raty i wtrynili mi kartę. Ale jej nie aktywowałem. Raty spłaciłem, ale wciąż przychodzą do mnie faktury na 0 zł.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moja była z banku z którym nie miałem nic do czynienia.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
moruniek, wszystko ładnie tylko ja żadnej karty przecież nie dostałem, a tak wogóle to dodzwoniłem się do tego śmiesznego banku i pan powiedział mi żebym machnoł pismo że rezygnuje z karty i będzie po sprawie, tak też uczyniłem, czy to wystarczy do zakończenia sprawy?
 
moruniek  Dołączył: 19 Sty 2007
Podam na forum to co napisałem wcześniej na maila Argawenowi:

do BIK-u należy pójść i poprosić o raport standard lub plus. Raport Standard jest dostępny raz na pół roku bezpłatnie, raport plus kosztuje (z tego co pamiętam około 30zł). W godzinach 8:30 - 15:00 - raport dostaniesz od ręki, trzeba wypełnić wniosek dostępny w BIK-a i posiadać przy sobie dowód osobisty. Dla raportu plus - dodatkowo trzeba posiadać dowód wpłaty na ich konto (na miejscu nie pobierają opłat).

Różnica w treści raportu jest taka, przy raporcie standard nie widzisz kto wysyłał zapytania o Twoją osobę, przy raporcie plus widzisz to.


poniżej treść regulaminu z BIK-u.

2. Wypełniony wniosek należy złożyć osobiście w BOK, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.30-15.30 bądź wysłać listem poleconym na adres:

Biuro Informacji Kredytowej S.A.
Biuro Obsługi Klienta
ul. Pruszkowska 17
02-119 Warszawa
dopisek: „ZAPYTANIE”

3. Raport PLUS zostanie przygotowany bezpośrednio po złożeniu wniosku lub wyznaczony zostanie termin jego odbioru. Raport PLUS można odebrać osobiście w BOK po okazaniu potwierdzenia dokonania opłaty za Raport PLUS w wysokości 30,- zł na konto BIK. Raport PLUS można również otrzymać listem poleconym na wskazany adres. W tym przypadku do wniosku złożonego w BOK lub wysłanego listem poleconym, powinno zostać dołączone potwierdzenie dokonania opłaty za Raport PLUS w wysokości 30,- zł.

Potwierdzenie opłaty powinno zawierać:

* numer konta, na które dokonano wpłaty,
* imię i nazwisko,
* adres zameldowania,
* w tytule wpłaty: nr PESEL Wnioskodawcy z dopiskiem PLUS.


Odnośnie pisma do Banku,
Niniejszym składam rezygnację z karty kredytowej o numerze .... wydanej przez ...., proszę również o wykreślenie moich danych osobowych z baz danych Biura Informacji Kredytowej. Ważne żeby oświadczenie przesłać do banku listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru (jest to istotne dla celów dowodowych).

Sprawdź w BIK-u czy są tam wpisane Twoje dane, zazwyczaj Bank wpisuje Cię do Bik-u z chwilą podpisania przez Ciebie umowy np. o sprzedaż ratalną (de facto podpisałeś wówczas również umowę o kartę kredytową). Jak tam nie figurują Twoje dane - wystarczy sama rezygnacja z karty. Pamiętaj, że z BIK-u będą korzystać w przyszłości (jak będziesz się starał o kredyt, kredyt na auto, raty, mieszkanie itp.) inne banki, a dane są tam przechowywane przez lat 5.

pozdrawiam
K.M.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gdy za rok spotkasz się w drzwiach swego mieszkania z komornikiem - wówczas sprawa będzie zakończona. Do tego czasu ciesz się życiem Stary!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach