pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Szybkość Develop Lr 3.6 vs 4.4 vs 5.2
Obecnie używam pełnej wersji LR 3.6. Planowałem przesiadkę na którąś z nowszych wersji 4.4 lub 5.2. Co mnie skłania do tej decyzji to:
- Głównie to niwelowanie aberracji. W lr 3.6 efekty są średnie
- Rozbudowany pędzel (głównie o balans bieli)
- Nowy proces 2012, który moim zdaniem (po kilku godzinach nauki) lepiej radzi sobie z wyciąganiem cieni i przepaleń

Zacząłem próby od 5.2 demo. Niby fajnie, ale po każdym kliknięciu na suwak, obraz na sekundę się rozmywał, jakoś mnie to irytowało. Do tego bardzo RAM-ożerna jest ta wersja.

Teraz bawię się w 4.4 i wydaje się ok.

Z tym że testy przeprowadzałem na nowej bibliotece (64 zdjęcia). Docelowo około 4000. Czy prędkość obróbki znacząco spada jeśli w bibliotece jest tyle zdjęć?

Prędkość mam na myśli tylko moduł develop, szybkość reagowania na zmiany suwakami. Staram się trzymać w jednym folderze ( a tym samym tyle za jednym razem importuje/eksportuje) nie więcej niż 50 zdjęć. Nie mam wczytanych setek zdjęć. Kompletnie nie ma znaczenia dla mnie prędkość importu i eksportu, wtedy nie muszę być przy komputerze.

Miał ktoś podobny dylemat, może stoczył walki z tymi wersjami, i mógłby podzielić się swoimi wnioskami. Boję się że lr 4.4 (który wydaje się na ten teraz całkiem sprawny) po jakimś czasie zacznie mi widocznie zwalniać.

Mój konfig:
Laptop
i3 - 370m 2,4GHz
6GB (docelowo 8GB)
SSD
Monitor FullHD
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pazuzu88 napisał/a:
Czy prędkość obróbki znacząco spada jeśli w bibliotece jest tyle zdjęć?
Prędkość obróbki nie zależy od wielkości biblioteki. Przynajmniej ja tego nie zauważyłem, a plików mam zaimportowanych około 30 tysięcy (sam nie wierzę w to co piszę).
Komfort nawigowania, filtrowania, sortowania - zapewne zależeć będzie.
Poza tym:
Lr Library lubi szybkie dyski.
Lr Develop lubi szybki procesor.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach