Wojciech Ben K.  Dołączył: 16 Gru 2007
A ja chciałbym ponowić pytanko jak poradzi sobie k-3 z DA12-24. Ewentualnie jaki szeroki kąt może być odpowiedni do nowego flagowca? Jak pisałem wcześniej interesują mnie krajobrazy, marzą ostre zdjęcia a zestaw k10d&DA12-24 nie do końca mi to oferuje.
I jeszcze jedno, czemu będę tęsknił za kolorami z k10d...? :roll: Czy to znaczy że oprócz nowych funkcji i pakowania pixeli w nowe korpusy mamy do czynienia z tendencją spadkową jakości zdjęć...??
Jak kupowałem k10d za czasów premiery to było wydarzenie, entuzjazm na forach-w sumie dla tego wybrałem ten model a nie d80... Długo czekałem na porównywalną nowość i wydaje mi się że właśnie k-3 jest takim godnym następcą k-10d( oczywiście porównując tamten okres :-D )
Potrzebuje bardziej wydajnej puszki do krajobrazów ale z odpowiednim obiektywem szerokokątnym i interesują mnie zdjęcia z dużą liczbą szczegółów. Nie chcę bawić się w klejenie panoram a na jasne porządne tele nie jest dla mnie jeszcze czas.
Nie ukrywam że mam dylemat bo za mniejsze pieniądze mogę kupić d7100 :evilsmile: ale ciężko było by jednak się rozstać z Pentaxem...tym bardziej że mam dA12-24 i fiszaja
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Wojciech Ben K. napisał/a:
jak poradzi sobie k-3
zapytaj jak ktoś już go kupi.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Wojciech Ben K., pstrykam krajobrazy 10-20 Sigmy z K5 i jestem zadowolony :) zdjęcia wychodzą takie jak sobie zaplanuję :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Wojciech Ben K. napisał/a:
Jak pisałem wcześniej interesują mnie krajobrazy, marzą ostre zdjęcia a zestaw k10d&DA12-24 nie do końca mi to oferuje.
Jeśli Twój DA12-24 nie jest ostry na K10D, to na K-3 tym bardziej nie będzie, chyba, że przyczyną nieostrości jest błąd Twój lub autofokusa.
Wojciech Ben K. napisał/a:
I jeszcze jedno, czemu będę tęsknił za kolorami z k10d...? :roll:
Niektórym wydaje się, że kolory z CCD są wyraźnie lepsze, niż z CMOS-a, ale od czasów kiedy ta teza była choć trochę prawdziewa CMOS-y zrobiły ogromny postęp, a CCD w APS-C nikt już nie montuje.
Wojciech Ben K. napisał/a:
Czy to znaczy że oprócz nowych funkcji i pakowania pixeli w nowe korpusy mamy do czynienia z tendencją spadkową jakości zdjęć...??
Wręcz przeciwnie, postęp jakościowy jest ogromny, a przynajmniej był w przypadku poprzednika K-3, jak będzie tym razem - zobaczymy...
Wojciech Ben K. napisał/a:
Jak kupowałem k10d za czasów premiery to było wydarzenie, entuzjazm na forach-w sumie dla tego wybrałem ten model a nie d80... Długo czekałem na porównywalną nowość i wydaje mi się że właśnie k-3 jest takim godnym następcą k-10d( oczywiście porównując tamten okres :-D )
Godnym następcą K10D był już K-5 (a może nawet K-7), a jakość obrazka z takiego K-5IIs po prostu miażdży K10D pod każdym względem. Można oczekiwać, że w przypadku K-3 będzie jeszcze przynajmniej trochę lepiej, jeśli nie per pixel, to na pewno po przeskalowaniu.
Wojciech Ben K. napisał/a:
Nie ukrywam że mam dylemat bo za mniejsze pieniądze mogę kupić d7100
Jeśli nadal nie przeszkadza Ci banding w cieniach K10D, to może w D7100 też nie będzie Ci przeszkadzał... :roll:

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Wojciech Ben K. napisał/a:
interesują mnie krajobrazy, marzą ostre zdjęcia a zestaw k10d&DA12-24 nie do końca mi to oferuje.
Nie wierzę.

jaad75 napisał/a:
jakość obrazka z takiego K-5IIs po prostu miażdży K10D pod każdym względem.
Aaaaa. Teraz rozumiem dlaczego moje zdjęcia są takie marne. Są zmiażdżone. :mrgreen:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Wojciech Ben K. napisał/a:
marzą ostre zdjęcia a zestaw k10d&DA12-24 nie do końca mi to oferuje.

Czego Ci brakuje w obrazku z powyższego zestawu? Mógłbyś wrzucić jakieś sample? Pytam serio, bo zarówno Twój korpus jak i szkło pozwalają na zrobienie genialnych zdjęć.

Wojciech Ben K. napisał/a:
Potrzebuje bardziej wydajnej puszki do krajobrazów ale z odpowiednim obiektywem szerokokątnym i interesują mnie zdjęcia z dużą liczbą szczegółów.

Dobrą puszką do krajobrazów będzie hassel 500 c/m z distagonem 40mm. Takiej ostrości nie da Ci żaden apsc :mrgreen:
 

Wojciech Ben K.  Dołączył: 16 Gru 2007
Może inaczej...
to są sample obiektywu z www.pentaxforums.com :
http://www.pentaxforums.c...-Zoom-Lens.html
i według mnie, jeżeli chodzi o ostrość/szczegóły na zdjęciach jest co najmniej kiepsko.
Jakość zdjęć o jaką mi chodzi mogę pokazać na przykładzie np. zdjęć Pana Wojtka Wójcika (są ogólnodostępne w sieci):
http://wojtekwojcik.pl/galeria/podroze/krajobraz/
a mi takowe nie wychodzą z zestawu k10d&DA12-24.
Panowie/Panie-jeżeli macie przykładowe zdjęcia które pokazują co ten obiektyw potrafi proszę się pochwalić.
Czekam na przykłady i z góry dziękuję.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Wojciech Ben K. napisał/a:
Czekam na przykłady i z góry dziękuję.
Ale czy koniecznie w tym wątku? :roll:
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Wojciech Ben K. napisał/a:
a mi takowe nie wychodzą z zestawu k10d&DA12-24.

Nie wiem za co chwalisz jedne a ganisz drugie zdjęcia - skoro wszystkie są w formacie w którym niemożliwe jest wykazanie czegokolwiek z tego o czym piszesz poza mniejszą lub większą kreatywnością autorów i miejscem w jakim się znaleźli.
Jeśli 12-24 ci nie pasuje to zmiana na co innego raczej nic nie da, chyba że będzie to stałka 14 lub 15mm .
espresso napisał/a:
zapewne problem leży gdzie indziej i nie wynika z normalnie działającego zestawu. Pokaż zdjęcia, napisz nieco więcej o procesie wywołania. Oczywiście nie w tym wątku...

Też jestem tego zdania - zdjęcie ogólne +cropy z miejsc które Twoim zdaniem "leżą" z winy sprzętu (żeby nie ściągać całości i nie szukać później tych właściwych detali).
Odnośnie matrycy CCD i obecnie stosowanych CMOS - koledzy mają absolutną rację - już od K-x trudno coś zarzucić jakości obrazu ( może to że ciut mniej ostro jest), a w K-5 jest ona znacznie lepsza niż w K-10.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Wojciech Ben K. napisał/a:
to są sample obiektywu z www.pentaxforums.com :
http://www.pentaxforums.c...-Zoom-Lens.html
i według mnie, jeżeli chodzi o ostrość/szczegóły na zdjęciach jest co najmniej kiepsko.
Jakość zdjęć o jaką mi chodzi mogę pokazać na przykładzie np. zdjęć Pana Wojtka Wójcika (są ogólnodostępne w sieci):
http://wojtekwojcik.pl/galeria/podroze/krajobraz/
a mi takowe nie wychodzą z zestawu k10d&DA12-24.
Tudno mówić o szczegółowości, na samplach o tym rozmiarze. I to zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku. A, że jedni ludzie robią lepsze, a inni gorsze zdjęcia, nawet tym samym sprzętem, to też naturalne.
Wojciech Ben K. napisał/a:
Panowie/Panie-jeżeli macie przykładowe zdjęcia które pokazują co ten obiektyw potrafi proszę się pochwalić.
Czekam na przykłady i z góry dziękuję.
Ten wątek dotyczy K-3, nie DA12-24 i sampli z niego.
espresso napisał/a:
Są już jakieś informacje czy karty SD Eye-Fi zapewnią taka samą funkcjonalność jak karty zalecane przez Pentaxa? Jeśli tak czy wystarczy karta z serii Mobi czy ProX2?
Nie zapewniają. Wygląda na to, że tethering będzie dostępny tylko z kartami Flu i odpowiednim oprogramowaniem. Być może, że software będzie działał również ze zwykłymi Flu, ale tego jeszcze nie wiadomo.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Wojciech Ben K. napisał/a:
Panowie/Panie-jeżeli macie przykładowe zdjęcia które pokazują co ten obiektyw potrafi proszę się pochwalić.

http://pl.pixel-peeper.co..._max=none&res=3
jaad75 napisał/a:
Ten wątek dotyczy K-3, nie DA12-24 i sampli z niego.

Chyba dlatego warto poprosić moderatora o wydzielenie wątku...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MAX581 napisał/a:
znacznie lepsza niż w K-10.
espresso napisał/a:
oczywiście w tym linku z K-10.
Nie ma takiego aparatu. :roll:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W sumie, to coś tam znalazłem starego z K10D i DA12-24:









[ Dodano: 2013-10-25, 13:27 ]
A tu mam nawet uploadowany pełny rozmiar i widać szczegółowość:


100%
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jako, że K10D + 12-24 to był swego czasu mój ulubiony zestaw, muszę kolejny raz zareagować, gdy w internecie nie mają racji.

4 przykładowe, przypadkowe zdjęcia, po kliku pełna rozdzielczość.
Nic nie wyostrzane ponad standardowe 25 w Lr. Miniaturki są nawet chyba przeostrzone przy zmniejszaniu.






 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ten traktor, to bym chętnie przygarnął... Zawsze fascynowały mnie takie sprzęty... :-)

[ Dodano: 2013-10-25, 14:10 ]
Mam coś jeszcze z IIs, choć nie za bardzo krajobraz, ale za to z pełnej dziury i "długiego" końca, który zresztą jest taki se optycznie:


100%
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jarek, dlaczego nie korygujesz CA. Potem ogląda to jakiś nowicjusz i myśli sobie, ale ten Pentax to badziewie. :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Takie miniaturki z K-5 IIs





Wyostrzanie w LR na 0, przy wywołaniu standardowe na ekran.

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
I ze wymienianego wcześniej K10D
























I nawet bokeh ma przyjemny:


W bokehu Piotruś. ;-)


Wojciech Ben K., jednak, gdybyś chciał naprawdę mega ostrość z mnóstwem szczegółów, polecam Pentaxa 645D. Będziesz zadowolony.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Płatki mam w tym samym kolorze ;-)
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Zamiast się martwić ostrością takiego zestawu - to lepiej jutro wstać z rana zrobić fotki - z ostatniego wschodu słońca - o ludzkiej porze ;) 7:18 wschód) i wrzucić na forum :) wówczas będzie wiadomo czy jest ostry czy nie. K10D spokojnie da się robić zdjęcia krajobrazowe nawet kitem i źle nie będzie (nie pamiętam nicka użytkownika który robił kitem takie krajobrazy, że mucha nie siada :).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach