yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
[yourNIGHTMARE] Pierwsze foty
No i po zakupie K100D i prawie tygodniowej macance razem z instrukcja zestawu w sobote przyszedl czas na pierwszy plener. Bardzo prosze o komentarze co zmienic na co zwrocic wiecej uwagi a na co nie i wogole jak to wyszlo jak na takiego amatora jak ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zapraszam
GALERIA
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Widze ze idziesz w strone macro
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
W sumie to niekoniecznie tak jakos wyszlo tym razem ;-) Choc nie powiem, ze ten rodzaj fotografii bardzo mi sie podoba. Mysle jednak, ze bedzie to bardziej wszechstronnie bo tam gdzie mieszkam (mazury zachodnie) jest co pstrykac :-)
Dodam tez, ze wszystko zrobione kitem
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
[yourNIGHTMARE] Nowe szklo nowe wyzwanie
No wiec moze i ja cos dam pod krytyke. Dzis wybralismy sie z synem na spacer, a ze pogoda sprzyjala to i cos sie pstryknelo. Wiekszosc fotek robiona obiektywem Auto Revuenon 50/f1.4 (nowy nabytek od wczoraj) i dwie fotki Sigma 70-300 APO (przy kazdym zdjeciu bedzie opis z jakiego szkla). W szczegolnosci zalezy mi na ocenie ostrosci z obiektywu manualnego (czy trafiona), kadrowanie (czy trzeba nad tym popracowac), no i samo wywolywanie z RAW (uzylem do tego SilkyPix-a). Czekam na opinie ;-)

1. Auto Revuenon 50/f1.4


2. Auto Revuenon 50/f1.4


3. Sigma 70-300 APO


4. Sigma 70-300 APO


5. Auto Revuenon 50/f1.4


6. Auto Revuenon 50/f1.4


7. Auto Revuenon 50/f1.4

 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
w 6 to chyba ostrzyłeś na pana po lewej??
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Ja tam się bardzo nie znam, na moje oko z ostrością ok. W 6 mogłeś chyba bardziej przymknąć przysłonę i obie figury byłyby ostre (chyba że tak właśnie chciałeś).
Podoba mi się 5, właśnie z taką niestandardową proporcją, ale ten kadr ją dobrze uzasadnia.
A na 3 wydaje mi się, że lepiej by było jakby łódka była w lewej części kadru i pozbyć się tej boi czy co to jest przy lewym brzegu.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Tak dokladnie tak jak mowisz. Chcialem wyostrzyc tego po lewej i mialem nadzieje, ze tego po prawej fajnie rozmyje, ale chyba musze popracowac z tym szklem nad glebia ;-)
Z jachtem to zgadza sie to jest boja bo regaty wlasnie sie odbywaly i pomysle zaraz z kadrem jej chyba bedzie troszke miejsca bo mocno przycinalem :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Uwazaj, bo woda sie wylewa z kadru. Musisz pilnowac poziomu na widoczkowych zdjeciach z woda i horyzontem. W zdjeciach z akcja to tak nie razi.

dz.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Uwazaj, bo woda sie wylewa z kadru. Musisz pilnowac poziomu na widoczkowych zdjeciach z woda i horyzontem. W zdjeciach z akcja to tak nie razi.

dz.


znaczy sie krzywy horyzont mam sie rozumiec dlatego sie wylewa ? ;-)

ponizej po sugestiach poprawa tej fotki:

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
yourNIGHTMARE napisał/a:
ponizej po sugestiach poprawa tej fotki:
ale na dwoch pierwszych tez sie wylewa ;-) Ja tez mialem zawsze ten problem, dlatego kupilem sobie matowke z siatka.

dz.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Mozna zawsze przy wolaniu wyprostowac choc to juz nie bedzie tak jak od razu sie zrobi fotke prosto. Dwie pierwsze poprawie jak wroce z meczu pobawie sie tymi fotkami moze cos ciekawego wyjdzie. W sumie to na pierwszym woda tnie sie w dwoch miejscach nie tylko poziomo i czytalem gdzies, ze wtedy az tak koniecznie poziomow nie trzeba trzymac. Jednak patrzac teraz troche razi ta krzywizna ;-) Z drugiej strony tlumaczenie sobie "a poprawie przy wolaniu" nie jest zbyt dobre zlawszcza, jak sie chce zaczac focic analogiem tam juz nie bedzie czego prostowac ;-)

OK pierwsze i drugie poprawione teraz chyba nas nie zaleje :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
dlatego kupilem sobie matowke z siatka.
Przez siatkę też się wylewa.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
IHMO najlepsza 5 a w dwojce troche z GO nie dociagniecia bo zaglówka jest zamazana i ten jasny czerwony dach a chyba powinna byc ostra ;-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Sigmą ciekawsze powychodziły.
A 1 i 2 przełostrzone.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
pardone moi, que... o sorry.
vesper, co to znaczy przeostrzone?? że w SilkyPixe kontrast za bardzo ustawił?
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
mumozan popatrz jak się pięknie zeschodkowały linie energetyczne w tle i linka od żagla. Wrzuć zdjęcie z czymś takim do choćby irfana i podostrzyj ze 2 razy, taki sam efekt uzyskasz.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Wiec co wolanie przesadzone ?
Czyzby kontrast za mocno wyeksploatowany ?

Dodano: 2007.10.10

Dzis wracajac z Olsztyna napotkalem takie fajne slonko i nie omieszkalem je pstryknac. Mialem chwilke czasu wiec pstryknelem je w kilku roznych ustawieniach o roznie dobieranym swietle. Prosze o opinie, ktore bardziej sie podoba (moze zadne bo sa do bani), i o ktorym mozna powiedziec, ze ciekawie zrobione.

Fot.1


Fot.2


Fot.3


Fot.4

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach