bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
Czy mz-6 się nada??
Fotografowanie ptaków... to bedzie moja pierwszy analog oprocz smeny 8m kilka lat temu. Czy mz-6 bedzie dobrym aparatem do ptaków i nietylko....? Może jakieś inne propozycje?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
aparat sie nada, tylko czy obiektywy ktore posiadasz sie nadadza. W kazdym razie podepniesz do tego body wszystko co ma bagnet K i m42.
Mozesz poszukac jeszcze mz5n to tez swietny korpusik. teraz ida za grosze.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nawet taniej kupisz MZ-5N niż MZ-6. Oba mają swoich zwolenników. A jak jesteś przyzwyczajony do gałkologiczności smieny, to MZ-5N będzie Ci bardziej pasował :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
MZ-5N ma tez wiekszy i bardziej komfortowy wizjer.
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
Mam zamiar dopiero kupić jakis teleobiektyw. Czy na początek wystarczyłby pentacon 300mm f/4? Chce jeszcze zaznaczyć, że właściwie dopiero teraz fotografia zaczęła mnie interesować. Zwłaszcza ptaków ponieważ interesuję sie nimi od dawna. Teraz foce zwykłą, kilkuletnią cyfrówką nikona wiec chce zakupić analoga-według mnie te aparaty posiadają swoją "dusze" i kazde zdjecie jest nadzwyczajne. Oczywiscie nie mam nic przeciwko cyfrowkom ale mysle ze to nie to samo :-> Myślę, że napewno wiecie o co mi chodzi ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bilder32 napisał/a:
Oczywiscie nie mam nic przeciwko cyfrowkom ale mysle ze to nie to samo Myślę, że napewno wiecie o co mi chodzi


wiemy, wiemy. Ale powiem ci szczeze, ze ciezko mi jest odroznic swoje odbitki zrobione K10d i kiedys analogiem.
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
Kiedyś, jeśli stanieją lustrzanki cyforwe to pewnie sobie takowy apracik kupie :-> Ale narazie głownie brak funduszy i wyjątkowość przekonuje mnie do zakupu analoga ;-)
I jeszcze powtarzam pytanie... czy pentacon 300mm f/4 narazie wystarczy?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bilder32 napisał/a:
I jeszcze powtarzam pytanie... czy pentacon 300mm f/4 narazie wystarczy?


pewnie na poczatku bedzie musial wystarczyc. Ale to obiektyw przez przejsciowke, wiec sie z nim troszke nameczysz. Ale kiedys robiono zdjecia bez AF wiec wierze, ze i tobie sie uda.
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
To jeszcze skorzystam z okazji i zadam kolejne pytanie :-) Otóż moja siostra wyjeżdża w wakacje do Szkocji. Chciałbym sie dowiedziec, czy tam mz - 6 lub jakies obiektywy są po tańszej cenie niż w Polsce? Siostra poprosiła mnie również, żeby rozejrzeć się za jakas cyfrowką (jak to określiła-żeby robiła dobrej jakości zdjecia i zebym jej nie wybrał aparatu według własnego uznania czyli bez jakis całkowicie nie potrzebnych według niej bajerów :mrgreen: ) Może wy macie jakies propozycje bo ja jestem do tyłu jeśli chodzi o sprzet :-D A poza tym czy w Szkocji bedzie taniej??
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bilder32 napisał/a:
Teraz foce zwykłą, kilkuletnią cyfrówką nikona wiec chce zakupić analoga-według mnie te aparaty posiadają swoją "dusze" i kazde zdjecie jest nadzwyczajne. Oczywiscie nie mam nic przeciwko cyfrowkom ale mysle ze to nie to samo :-> Myślę, że napewno wiecie o co mi chodzi ;-)

Wiemy... Ale to jest na dluzsza mete mocno upierdliwe - walka z kolorami, jesli sam skanujesz. No chyba ze od razu odbitki.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
oddajesz klisze do labu a oni i tak to na plik cyfrowy przetworza. Bo w obecnych czasach ciezko jest znalezc analogowy lab.
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
asklop napisał/a:
oddajesz klisze do labu a oni i tak to na plik cyfrowy przetworza. Bo w obecnych czasach ciezko jest znalezc analogowy lab.


"Ciężkostrawna" prawda... niestety. A co do mojego poprzedniego pytania? Ktos sie orientuje na temat Szkocji troche?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
asklop, zgadza sie, tylko tak jak to juz kiedys Alkos zauwazyl, laby pieknie wyciagaja kolory z negatywow. Ja tak nie potrafie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bilder32, szczerze to watpie, zebys cos tam kupil duzo taniej niz u nas. Jezeli wogole taniej.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
bilder32 napisał/a:
I jeszcze powtarzam pytanie... czy pentacon 300mm f/4 narazie wystarczy?


Pentacon 4/300 to optycznie doskonałe szkło. Miałem jego wcześniejsza wersję tj. Orestegora 4/300. Już w pełni otwarty jest bardzo ostry. Ale jest ciężki i ciężko kręci się pierścieniem ostrości. To może trochę przeszkadzać, gdy będziesz potrzebował szybko ustawić ostrość.
Pozdrawiam
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Fotografowanie ptaszków to ciężki chleb i wymaga cholernej cierpliwości. Pstrykam tę tematyke od lat za pomocą MZ-30 i różnych lensów. Dla początkującego lepszy będzie jakiś tańszy zoom 70-300 od stałek. Poprostu wypatrujesz ptaszka na 70-tce i najeżdżasz na 300 i tylko w trybie sportowym/ AF-śledzący ruch/ i najlepiej w serii. Ciężki i jasny obiektyw wymaga statywu lub monopodu/ mam Velbona od kilku dni i spokojnie sobie zacząłem go stosować/ inaczej nie czarujmy się, fotki masz nieostre. Dzisiaj do tematyki latających obiektów lepsza jest cyfra-większy komfort, mniejsze koszty itp.Koniecznie wejdż w kontakt z ornitologami i z nimi popróbuj połazić i popstrykać . Lepiej fotkować konie. 27 maja w parku i na rynku w Pszczynie jest impreza konna z różnymi pokazami: powożenia, ujeżdżania itp. Ja sie wybieram-ma być pogodnie, oj będzie co fotografować.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
bilder32 napisał/a:
A poza tym czy w Szkocji bedzie taniej??

Nie wiem jak w Szkocji...
Ale jesli chodzi o uzywany sprzet to niedawno bylem w Londynie i sprzet byl duzo tanszy niz u nas. Chociaz to tez musisz uwazac na konkretny juz sklep. Bylem tez w komisie, gdzie sprzetu bylo tyle, ze mozna sie bylo slinic przez dlugi czas ale ceny dosc wysokie.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
Dzisiaj do tematyki latających obiektów lepsza jest cyfra-większy komfort, mniejsze koszty itp.Koniecznie wejdż w kontakt z ornitologami i z nimi popróbuj połazić i popstrykać


No własnie! Jeszcze niedawno internet zasypany był fotkami ptaków, ssaków i innych stworzeń czworo-, sześcio- czy ośmionożnych, pod którymi widniało: velvia 50, provia 100f..... Teraz tylko cyfra i cyfra... Czy ktoś z czołówki fotoprzyrodników jeszcze robi takie zdjęcia w sposób nazwijmy to "tradycyjny"? Ja rozumiem, że cyfra to wygoda, bo możemy sobie skakać po czułościach, mamy efektywną ogniskowa dłuższą itd. ale przeciez co slajd to slajd :-)
Pozdrawiam
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
Piotr G. napisał/a:
Ciężki i jasny obiektyw wymaga statywu lub monopodu/ mam Velbona od kilku dni i spokojnie sobie zacząłem go stosować/ inaczej nie czarujmy się, fotki masz nieostre.

Statyw lub monopod kupie napewno.

Marek napisał/a:
Teraz tylko cyfra i cyfra... Czy ktoś z czołówki fotoprzyrodników jeszcze robi takie zdjęcia w sposób nazwijmy to "tradycyjny"? Ja rozumiem, że cyfra to wygoda, bo możemy sobie skakać po czułościach, mamy efektywną ogniskowa dłuższą itd. ale przeciez co slajd to slajd.


Widzę, że masz podobne zdanie na ten temat ;-)


Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
bilder32 napisał/a:
Otóż moja siostra wyjeżdża w wakacje do Szkocji. Chciałbym się dowiedziec, czy tam mz - 6 lub jakies obiektywy są po tańszej cenie niż w Polsce?


W Glasgow znalazlem jeden komis, sprzetu bylo naprawde bardzo duzo, ale niestety duzo drozej niz w Polsce.

dz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach