incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Michu napisał/a:
Czyli jednak liczenie pikseli.
nie
Michu napisał/a:
Każdy dobiera sprzęt pod siebie. Jeśli ktoś chce po prostu robić zdjęcia, taniej jest wziąć współczesnego smartfona. Tylko o to mi chodziło.
tak
Michu napisał/a:
myślałeś o K-1?
tak ;), ale drogi i LV taki sobie, ale nie mówię nie ;)
Michu napisał/a:
Skoro masz takie parcie na format 35mm
nie mam parcia na 35mm ;) mam parcie na odchylany ekranik ;)
więc skoro już coś ruszać do dlaczego się nie zastanowić nad FF? A temat się jakoś ostatio obudził to się podpiąłem ;) wiem, KP ma też ruchomy ekranik, ale po co K3 na KP zmieniać... chyba to nie to samo, się nie wgłębiałem.
jest jeszcze opcja, z dużą szansą wygranej w tych dywagacjach, dobrej 'podkładki' i kładzenia się na ziemi ;)
Michu napisał/a:
Co się zaś tyczy Twego zapytania o bezlusterkowca, to przy zakładanym budżecie, myślę, że A7II jest najtańszą opcją. A7III jest o wiele lepszym aparatem (matryca, AF, ergonomia), ale tu zostajesz z samym korpusem, bez obiektywów.
wielkie dzięki za sugestie
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
K-1 ma fenomenalnie ruchomy ekran, ale niestety sam aparat jest kobyłą. Kp to moim zdaniem bardzo duży progres w porównaniu do K3 (matryca, guzikologia, AF), ale nie wszystkim odpowiada uchwyt. Za to zostajesz ze wszystkimi swoimi szkłami. A skoro format 35mm nie jest priorytetem, popatrz na Fuji - zwłaszcza serię X-T3, X-T4.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
A temat się jakoś ostatio obudził to się podpiąłem
przepraszam, nie chciałem :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Kp to moim zdaniem bardzo duży progres w porównaniu do K3 (matryca, guzikologia, AF)

AF? Ty miałeś w rękach ten aparat?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kp? Tak, miałem i działał tam całkiem żwawo (oczywiście nie tak, jak w NIkonie D750). Pamiętam też, że osoby - chyba nawet tu, na forum twierdziły, że AF jest znacznie poprawiony. Ale nie będąc pewien, wrzuciłem zapytanie w Google. Na PentaxForums jest porównanie.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Enzo napisał/a:
AF? Ty miałeś w rękach ten aparat?
Enzo, a pytasz porównując do innych Pentaxów czy do Nikonów/Sony czy innych puszek, z którymi obcujesz (w sumie nie wiem z jakimi)? U mnie tylko Pentaxy więc nie mam jakoś porównania innego.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Środki jakie chcesz przeznaczyć są ciut małe jak na nowy system. Zakładam,że odpuszczasz lustrzanki. W Sony sens ma dopiero A7 III, bo ma zarówno stabilizacje matrycy jak i świetny AF. W Nikonie najtańsze FF to Z5. Ma stabilizacje, AF niezły, choć Sony A7III lepszy. Sony ma większy wybór optyki. W tym optyki taniej firm trzecich.
Poczekaj, dozbieraj do jakiegoś z tych dwóch body o jakich piszę.
Jeżeli lubisz styl retro to bardzo polecam Nikona Zf, super AF, aparat wypuszczony po Z9 i Z8, to wiele zmienia w kwestii AF. Tylko że już samo body mocno przekracza budżet.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Khmm... Jacek - stabilizację maił już A7II.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Może używane? Z5 chodzą po 3000-3500 z przebiegami do 10tys. Oczywiście nie często, ale są. Do tego wystarczy na używany 28s i 40s lub sigma 24-35/2 - przy pomyślnych wiatrach tylko z sigma delikatnie przekroczysz budżet, ale będzie potrzebny ftz.
Sony ma rzeczywiście mega dużo szkieł firm trzecich. Do Nikona nie brakuje i wciąż pojawiają się nowe, jeśli jeszcze będzie ftz na wyposażeniu to kupisz doskonale szkła za małe pieniądze.
Mam dwie z5 i jednego zfc. Af w z5 jest gorszy od Sony bo niby słabiej sobie radzi z rozpoznaniem oka, nie wykrywa oczkow ptaszków. Jeśli chodzi o szybkość i celność to nie mam zastrzeżeń. Może też przy śledzeniu być słabiej. Nie mam porównania z Sony bo nigdy nawet nie miałem w ręce.
Z moich obserwacji wykrywania oczu - jeśli fotografujesz jedną osobę to jest to miłe i pomocne. Jeśli w kadrze pojawia się inne oczy to system zaczyna je też wykrywać i przy okazji się gubić. Więc - pisze o z5 - jest to pomocne, lecz nie zawsze. Zazwyczaj w takich przypadkach korzystam z pol średniego lub dużego. Wtedy nie ma żadnych problemów z przeskakiwaniem między oczami. Jest jeszcze pole magnetyczne wywoływane przyciskiem ok, które możesz podpiąć do czego chcesz i ono się przykleja bardzo ładnie do każdego tematu.
Jeśli chodzi o celność - to jest to mega dobry układ.
Szybkość zależy od szkiełka. Np tamrony 150-600, 70-210, 15-30 są bardzo szybkie. Szybsze od wszystkich nikkorow klasy 1.8 bo je miałem i od 50/1..4 też.
Sigmy(24-35,50,85) działają szybciej od tych nikkorow, ale wolniej od tamrona. Oczywiście mówimy o ułamkach sekundy. Jeśli ktoś narzeka na tak działający system af i uważa, że w czymkolwiek go ogranicza to nie wiem co. :)))
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
incosgnitos napisał/a:
Enzo, a pytasz porównując do innych Pentaxów czy do Nikonów/Sony czy innych puszek, z którymi obcujesz (w sumie nie wiem z jakimi)?

Pytam bo Kp był powodem mojego wyjścia z systemu. Miałem wówczas K-5II i AF w nowym aparacie od niego nie odbiegał. AF-S działał z opóźnieniem, ale AF-C już wcale. Koniec końców za około połowę ceny nowego K-1 nabyłem Nikona D750 i okazało się, że w aparacie wszystko może poprawnie funkcjonować. Obecnie z APS-C mam Nikona Z50, który również działa o niebo lepiej niż wspomniany Kp.
Na tym forum padały często argumenty pt. ja korzystam tylko z AF-S i mi Pentax wystarcza. Ok, ale jak spróbujesz AF-C ze śledzeniem oka, to się okazuje że to jedna z lepszych rzeczy jakie wymyślono, tuż przed pomiarem z ochroną świateł. Na dodatek te rzeczy dostajesz w większości współczesnych bezlusterkowców za wiele niższą cenę niż Pentaksie K-3 III co dla mnie nie było bez znaczenia.
Wspomniane przez Jacka Z5 i A7III będą rozsądnymi wyborami. Nikon ma podobną ergonomię do Pentaksa i w nim powinieneś się szybciej odnaleźć niż w Sony.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Michu napisał/a:
Khmm... Jacek - stabilizację maił już A7II.

Miał. Ale z duetu istotnych rzeczy świetny AF był dopiero od III, dlatego polecam III i omawiam jak się mają AF w Sony i Nikonie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach