dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Umarl X-tol niech zyje HC-110 z Polypanem @ 50, jak?
Gdy kupowalem ramki na PPD, moj wzrok przykula urocza butelczyna pelna miodowego syropu. No i nie powstrzymalem sie. Na negatywach z PPD zywota dokonal Xtol, wiec czas przesiasc sie na klasyka. Macie jakies rady co do wolania Polypana F @ 50 i nowego Triksa @ 800 w tym cudzie? Pamietam, ze alkos pisal o jakims standardowym czasie dla HC-110 - jestem ciekawy podstaw tak 'karkolomnej tezy' ;-)

pozdrawiam

dzerry
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
5 min w 20 st - dla trixa nie wiem, ale delta100 i polypan@100 wychodza mi w tym miodnie.

Dla polipa@50 bym nie zmienial.

Aha, solucja B, czyli 1:31
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a swoją drogą nie ma już nowego i starego trixa, jest tylko jeden trix teraz :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
jeden trix teraz


tak, ten nowy :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Widzial ktos jakis film kinowy krecony na Trixie? :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Widzial ktos jakis film kinowy krecony na Trixie?


motion-Trix to chyba tylko 8 i 16mm byl.... kinowe rzadko sie robilo 16-tkami...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Polypan wyszedl pieknie. Mam dubel zdjecia, ktory zrobilem tez na Provii 100F. Na Polypanie piekne szczegoly w cieniach ;-) Zaraz pojedzie Tri-x @ 800. Pogrzebalem troche i w dil. B mozna wolac tak samo jak dla EI400.

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Polypan wyszedl pieknie. Mam dubel zdjecia, ktory zrobilem tez na Provii 100F. Na Polypanie piekne szczegoly w cieniach ;-) Zaraz pojedzie Tri-x @ 800. Pogrzebalem troche i w dil. B mozna wolac tak samo jak dla EI400.


Pokaz, pokaz! :-D :-D

A co do trixa na 800 - wołałbym 5,5min.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Pokaz, pokaz! :-D :-D


Poczeka, poczeka :-) . Ja mam Epsona 2450 - troche to potrwa, a jeszcze odkurzacz z mopem zza winkla sie czaja ;-) No ale w sumie i tak bede z batcha jechal. Dzisiaj cos na pewno bedzie ;-)

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry, czy na polnocy naszego pieknego kraju jest jakos chlodniej czy cus? Bo u nas w centrum na balkonie mam 26 stopni o 1:00 i za cholere nie wiem jak slchodzic chemie, nie mowiac o trzymaniu temp. procesu... W kapiele wodne srednio mi sie chce bawic :-/ Moze masz jakas tajna metode?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry, bo wiesz - trosecke hc-100, trosecke. włącza. sie mieeeesa, sie mieeeesa, sie mieeeesa, sie mieeeesa. Otwiera dzwicki. Wyjmuje. No prose pana .. polypan .. te przejścia tonalne, to ziarenko .. prose pana .. no AnselAdams niech sie schowa :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
W kapiele wodne srednio mi się chce bawic :-/ Moze masz jakas tajna metode?

No jest troche chlodniej, w koncu klimat skandynawski - tylko 26 stopni ;-) . Na razie woda w kranie ma prawie idealnie 20 stopni ;-) Jak sie zrobi cieplej, to faktycznie bedzie trudniej.

Ja sie bawie wlasnie w plaszcz wodny, wielki wysilek to nie jest - napelniam zlew woda, doprowadzam do 20*, potem wkladam do tego pojemnik z wywolywaczem i czekam az sie zejdzie. W czasie wolania tez trzymam koreks w zlewie i jest OK. Potem mozna wode wykorzystuje do plukania. Ot tyle.

dz.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
czekam az się zejdzie.

a to czekanie to tak mniej więcej ile trwa? :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sołtys napisał/a:
a to czekanie to tak mniej więcej ile trwa?

Zalezy od roznicy - teraz dosc szybko. Teraz rozrabiam wywolywacz w kranowie, to idzie dosc szybko, kiedys, jak jeszcze rozrabialem ze stojacej wody demi, ktora miala temperature otoczenia, zajmowalo troche dluzej - ale w granicach rozsadku. Dobry inzynier to pewnie by i potrafil wyliczyc ;-)

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan napisał/a:
Bo u nas w centrum na balkonie mam 26 stopni o 1:00 i za cholere nie wiem jak slchodzic chemie, nie mowiac o trzymaniu temp. procesu... W kapiele wodne srednio mi się chce bawic :-/ Moze masz jakas tajna metode?
ja wołam od 3 dni codziennie. Chemia w lodówce leży, ma 18*. Wyjmuję i przygotowując się czekam aż dojdzie do 20*. Woda w misce [ok. 18-19] jako chłodziwo koreksu. Kontrola temp. cały czas [no, raz na 1,5 minuty]. Najgorzej jest z suszeniem, bo alkos pisał, żeby schło wolno, a w temp. pokojowej to obecnie schnie b. szybko. No, ale póki co nic nie popękało i nie ma śladów, więc jest ok.
Aha, w lodówce ciągle leży bańka 5L destylowanej, jakby co.

[ Dodano: 2007-05-26, 14:06 ]
aha, ja ten xtol 1+3 planuję używać na 6 rolek, potem wg. opisu powinno się przedłużać czas wołania o 10% [rolki 6-10] i potem od 10tej znów +10%. Ja po pierwszych 6-ciu zrobię nowy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Najgorzej jest z suszeniem, bo alkos pisał, żeby schło wolno, a w temp. pokojowej to obecnie schnie b. szybko.


Tak pisalem? Mi schnie w 15 minut po przeciagnieciu izopropanolem i bardzo sie z tego ciesze - caly proces nie przekracza mi 40 minut razem 15 minutowym plukaniem :)

[ Dodano: 2007-05-26, 13:18 ]
Wedlug opisu to tylko stock nadaje sie do wolania wielokrotnego. 1+3 wylewaj od razu, inaczej druga, maksymalnie trzecia rolka wyjdzie ci czysta.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Chemia w lodówce leży, ma 18*

chemia w lodówce ma 18*?? :shock:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
chemia w lodówce ma 18*??
ej, coś nie tak? Jeśli coś kaszanię z trzymaniem tego w lodówce [poza możliwością spożycia rzecz jasna] to mnie proszę natychmiast poinformować. [Tak, ta lodówka chłodzi do temp. 15-20 stopni]

alkos napisał/a:
Mi schnie w 15 minut po przeciagnieciu izopropanolem
możesz napisać co znaczy przeciągnięciu? Na szmatkę nalewasz i przeciągasz [coś takiego gdzieś czytałem]. Izo zaiast mirasolu jak mniemam? Ja używam mirasolu i ciągle staram się nie robić z niego piany, nawet się udaje.

Wolne schnięcie - pisałeś kiedyś o zaparowanej łazience.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
[Tak, ta lodówka chłodzi do temp. 15-20 stopni]

aa nie, to ok ;-) tylko lodówka kojarzy mnie się jednak z mniejszymi temperaturami dlatego to zdziwienie ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tref napisał/a:
[Tak, ta lodówka chłodzi do temp. 15-20 stopni]

tref, to ty maszw takim razie ta legendarna lodowke fotograficzna, ktorej nikt podobno nie widzial? ;-)

dz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach