Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
rozdzielacz na sanki
Witam witam, szukam kostki na body która rozdziela sanki, tak zebym mogl korzystać z mojego metza i jego pttl i zebym jednocześnie podpial wyzwaczacz radiowy i korzystał z drugiej lampy umieszczonej gdzieś dalej. Licze na pomoc :) Pozdrawiam
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A jaki masz nadajnik? Bo być może obejdzie się bez dodatkowych sanek. Lampa w sanki aparatu, a nadajnik kabelkiem (jeżeli go posiada) do gniazda synchro w aparacie.
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Yongnu RF-600tx takze chyba lipa
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Jak nie ma gniazdka PC to można użyć "kostek" pentaxa (Hot-Shoe/Off Camera Adapter F) i kabelka pentaxa f5p.
Hot-Shoe Adapter F przenosi sygnały P-TTL do lampy systemowej, a reszta wyzwoli nadajnik.
Sprawdziłem działanie na zestawie K-x+AF540FGZ+f5p+HotShoe&wyzwalacz"604"+odbiornik "604"&Metz32CT3.
Jedyny problem to dostępność/cena pentaxowych akcesoriów i to, że hot shoe adapter nie ma blokady w sankach aparatu (ryzyko wypadnięcia, wraz z lampą, z korpusu ale można dać wyzwalacz (lekki) na sanki/hotshoe, a lampę (ciężką) z adapterem przykręcić np. do szyny).

M.
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Mam wyzwalacz radiowy nicefoto z wejściem chyba jest to mini jack, chciałbym na sankach mieć swojego metza 58 af2 i wyzwalacz podłączony jakims kabelkiem synchro do body tak zebym mogl cieszyc sie wyzwalaniem drugiej czy 3 lampy, jest taka możliwość ? Jeśli tak to proszę o link do takiego kabelka :) Pozdrawiam
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Jak korpus ma gniazdko PC to są w sprzedaży (lub wręcz na wyposażeniu wyzwalaczy) kabelki PC-mini/micro-jack. Wystarczy połączyć kabelkiem gniazdo PC (synchro) z wyzwalaczem i powinno śmigać. Jak korpus nie ma gniazda synchro to trzeba bardziej kombinować.
M.
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
No to bajka, zamawiam kabelek, mam nadzieję że zda egzamin, takze dzięki za odp. Pozdrawiam wejście w nadajniku


[ Dodano: 2014-05-30, 22:45 ]
będzie dobry ? 3,5 mm za duży więc chyba to wejście na mikro jack
http://www.foto-net.pl/sk...kcesoria-110697
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
W moim nadajniku jest wejście 3,5mm:


Ale na szczęście można nabyć oba rodzaje kabelków PC-jack (2,5mm 3,5mm), w różnych długościach.
Można je użyć nie tylko do uruchamiania nadajnika wyzwalacza ale i do odpalania lamp studyjnych (dobrze jest wtedy przyblokować wbudowaną w lampę fotocelę).

Zrobiłem jeszcze test z innym korpusem.

Zestaw testowy:

w składzie
- korpus K200D
- kostka HotShoe Adapter F
- kabelek F5P (sztukowany ale to bez znaczenia)
- wyzwalacz radiowy z odbiornikiem i koniecznymi kabelkami
- lampa AF540FGZ (pomiar z korpusu - p-TTL współpraca przez kabelek/kostkę)
- lampa Metz 32CT3 (automatyka własna, wyzwalanie radiowe)

Zestaw nadawczy (radiowo-kabelkowy):


Zestaw odbiorczy (radiowy):


Efekt:


Wygląda na to, że działa tak jak chcemy - korpus z lampą robią normalny pomiar p-TTL, a wyzwalana radiowo lampa doświetla. W momencie robienia zdjęcia widać w wizjerze przedbłysk lampy systemowej (lampa "radiowa" pozostaje ciemna), a na zrobionym zdjęciu mamy zapaloną czerwoną diodę w odbiorniku, co oznacza, że sygnał radiowy był wysłany wraz z błyskiem głównym lampy systemowej.
"Na oko" pomiar pentaxowego p-TTL najwyraźniej zgadza się z automatem Metza :-)

Dla lampy bez wejścia/gniazda dla kabla F5P (np. Metz) trzeba użyć dodatkowo kostki Off-Camera-Adapter F na końcu kabla F5P.

Można jeszcze kombinować z przeróbką nieoryginalnego "przedłużacza p-TTL" i wyprowadzić z którejś jego końcówki dodatkowy kabelek z wtykiem mini/micro jack do uruchamiania wyzwalacza radiowego.


M.

 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Niestety nie mogę znaleźć kabelka z takimi wejściami 2,5 mm z wejście PC, mnóstwo ejst pod nikona i canona ale z tego co widzę sa to inne wejścia.
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Te kabelki z PC "pod N" i "pod C" są raczej do radiowego wyzwalania korpusu (N, C).
Poszukaj w dziale dotyczącym wyzwalania lamp studyjnych - kabelki pc-jack powinny się tam odnaleźć.
W ostateczności można wziąć kabelek PC/3,5mm i użyć przejściówki mini-jack/micro-jack.
W moim zestawie testowym taka redukcja (wraz z redukcją 6,3/3,3mm) była użyta do wyzwolenia Metza przez gniazdo 2,5mm w jego standardowej stopce SCA..
M.
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
takie coś chyba będzie ok
http://www.foto-net.pl/sk...ixel-CL-PC.html ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach