kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Samsung SEF-36 PZF
Czy ta lampka to to samo co pentaxowska 360, tzn. czy w pełni współpracuje z "naszymi" korpusami ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
kubica napisał/a:
Czy ta lampka to to samo co pentaxowska 360

Tak.
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Enzo napisał/a:
kubica napisał/a:
Czy ta lampka to to samo co pentaxowska 360

Tak.

Dzięki bardzo. może ktoś jeszcze dopisze jej wady i zalety
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
kubica napisał/a:
jej wady i zalety

Jedyną i niestety znaczącą wadą jest brak ruchomej głowicy w poziomie. Poza tym ma wszystko czego można oczekiwać od lampy czyli m.in. własną automatykę, HSS, możliwość pracy w trybach Master i Slave itd.
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Może inaczej, Metz 52 af1 nowy, czy Samsung SEF-36 PZF używany (myślę że ma 6 lat), różnica 200 zł. Którą lepiej kupić
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zdecydowanie wybrałbym Metza. Brak obracanego palnika bywa bardzo dokuczliwy. BTW za podobną kwotę co tego Samsunga można kupić nowego Metza 44 AF-1 którego jedyną wadą jest brak HSS. Oczywiście to wszystko przy założeniu, że lampy będą pracować z korpusami od K-5 w górę gdzie P-TTL działa. Dla starszych modeli automatyka lampy może okazać się nie do zastąpienia.
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
W/w lampy, znaczy któras z tych, będzie pracowała z KR, kuzyn nie jest jakimś geniuszem ale radzi sobie nie najgorzej. Teraz to sam nie wie co ma wybrać. Z tą obracaną w poziomie mordką to jemu nie zależy, raczej na ogólnym użytkowaniu, Więc co ma brać.
Metz droższy 200 pl z gwarancją czy samsunga 6-cio letniego. Stosunek ceny 800 do 600 zł
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem, jak w tym Samsungu, ale w FGZ-360 dla mnie największym problemem nie był brak ruchomej głowicy w poziomie, ale fakt, że przechodziła w stan uśpienia po 3 minutach, resetując tym samym ustawienia - poprzez to nie nadawała się do błyskania ze statywu. "540" ma możliwość wyłączenia tego ograniczenia, "360" niestety nie...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
przechodziła w stan uśpienia po 3 minutach, resetując tym samym ustawienia

Nie zauważyłem tego w Samsungu.
kubica, masz K-r i Metza więc wiesz czy dobrze ze sobą współpracują. 600 zł za używanego Samsunga to moim zdaniem trochę za dużo zwłaszcza, że za niewiele ponad 500 zł masz nowego Metza 44.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sebastian - tak z ciekawości: ustaw tryb manualny i odłóż na kilka minut.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu, lampa na aparacie, ustawiłem M, zmieniłem moc. Po wybudzeniu ustawienia bez zmian.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach